NY Rangers – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Florida – Washington 5:1 (kon.) | Colorado – Nashville 2:1 (po pr.)
Calgary – Dallas 0:2 (kon.)
Calgary Flames
0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Stav série: 1:1
Dallas Stars
Pátek 06.05.2022, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké páteční ráno. (06:58:55)

Hity: 35:36

První třetina byl velmi vyrovnaná, šancí nebylo na obou stranách příliš mnoho, přesto že se hned čtyři minuty odehrálo při čtyřech hráčích na obou stranách. Jedinou branku první třetiny vstřelil šikovnou tečí Robertsonovy střely Joe Pavelski. Ve druhé třetině žádná branka nepadla. Cagary se v útočném pásmu docela trápilo, naopak Dallas hrál přesně to, co potřeboval. Hráči Stars předváděli výborný defenzivní hokej s tím, že když se naskytla příležitost, vždy zamířili do rychlého protiútoku. Seguin dokonce z jednoho z nich trefil břevno branky Calgary. Ve třetí třetině se Calgary marně pokoušelo vyrovnat, Dallas si vystačil s defenzivní hokejem, který praktikoval velmi dobře. V samotném závěru to Flames zkusili bez brankáře, ale tento risk jim nevyšel, gólem do prázdné branky zápas definitivně rozhodl Michael Raffl.

Střely na branku ve třetí třetině: 12:7.

Zápas je u konce, Dallas dokázal vyhrát na ledě Calgary 2:0 a vyrovnal tak stav série na 1:1. Série bude pokračovat dvěma zápasy na ledě Stars, ten první se odehraje již pozítří ráno.

59:54
    Pavelski dostal puk do středního pásma a Dallas už může začít slavit vítězství!

59:40
    Calgary to ještě zkouší a znovu hraje bez brankáře, ale čas už se krátí. Vhazovat se bude před Oettingerem.
    58:51 Michael RAFFL - 0:2

58:51
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté zvyšují na 2:0, do prázdné branky dovezl kotouč rakouský útočník MICHAEL RAFFL! U gólu má podíl také Faksa, který vyhrál důležité vhazování v obranném pásmu. Dallas je teď už hodně blízko vyrovnání série na 1:1. Asistence: Tyler Seguin, Jani Hakanpää.

58:40
    Oddechový čas pro tým Dallas Stars.

58:40
    Po zakázaném uvolnění Dallasu se bude vhazovat před Oettingerem.

58:30
    Andrew Mangiapane už byl odvolán a Calgary zkusí vyrovnat v šesti bruslařích v útočném pásmu!