Mallorca – Granada 2:6 (kon.) | Ath. Bilbao – Valencia 0:0 (kon.) | Celta Vigo – Alavés 4:0 (kon.)
Cádiz – Elche 3:0 (kon.) | Real Betis – Barcelona 1:2 (kon.)
Real Betis
1:2 (0:0)
FC Barcelona
Sobota 07.05.2022, 21:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španělská LaLiga • 35. kolo
    Radost na lavičce Barcelony z vítězného gólu.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 16:18. (23:04:05)

Fotbalisté Barcelony vítězí na půdě Betisu 2:1 a pojistili si v tabulce druhé místo. Domácí si naopak zkomplikovali situaci v boji o Ligu mistrů. V první půli zachránila oba gólmany branková konstrukce, ale góly padaly až po změně stran. Konkrétně v závěrečné čtvrthodině. V 76. minutě otevřel skóre střídající Ansu Fati. Andalusané rychle srovnali hlavičkou Marca Bartry po standardní situaci, na body to však nakonec nestačilo. V poslední minutě avizovaného nastavení se totiž do centru Alvése opřel Jordi Alba, který ranou pod břevno rozhodl.

90+5

90+4
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Hosté skórují v poslední minutě avizovaného nastavení! Barceloně pravděpodobně přinese tři body spolupráce dvou zkušených krajních obránců. Pravý bek Dani Alves převzal míč od Traorého a odcentroval. Balón letěl na kolegu JORDIHO ALBU, jenž na nic nečekal a z levé strany šestnáctky zamířil halfvolejem pod břevno.

90+3
    Ricard Puig si naběhl do Williama Carvalha a schytal úder do obličeje. Nyní si to oba hráči vysvětlují, rozhodčí to řešit nebude.

90+2
    Už se opět hraje. Všichni aktéři jsou v pořádku.

90+1
    V domácí šestnáctce zůstávají ležet hned tři hráči. Hostující Dani Alves a Pierre-Emerick Aubameyang a také domácí Marc Bartra. Nebylo tam ale nic zaviněného.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!

90
    Začala už poslední minuta řádné hrací doby. Utkání směřuje k asi zasloužené remíze.

87
    Silva ještě míč lehce tečoval. Následoval tedy roh, který zahrával Dani Alves. Domácí se ubránili.

86
    Adama Traoré zkusil překvapit Ruie Silvu obloučkem z pravé strany šestnáctky. Balón skončil vedle vzdálenější tyče.

85
    Jordi Alba v ofsajdu. Rozehrávat mohou domácí.

83
    Příležitost domácích! Na centr Fékira od rohového praporku si naběhl Germán Pezzella. Jeho hlavička směřovala vedle pravé tyče. Moc ale nescházelo, aby balón ještě tečoval Iglesias.

80
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Gavi, přichází Ricard Puig.

79
    Střídání v týmu Real Betis:
    ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází William Carvalho.

79
    Real Betis právě vstřelil branku!
    Domácí rychle vyrovnávají! Po Alvesově žlutém faulu následovala standardní situace z levé strany. Tu zahrával Nabil Fékir, na jehož centr si naběhl MARC BARTRA, jenž prudkou hlavičkou k pravé tyči překonal brankáře Neta. Ten si na balón sáhl, vytěsnit ho ale nedokázal – 1:1.