Brentford – Southampton 3:0 (kon.) | Burnley – Aston Villa 1:3 (kon.) | Crystal Palace – Watford 1:0 (kon.)
Chelsea – Wolverhampton 2:2 (kon.) | Brighton – Manchester Utd. 4:0 (kon.) | Liverpool – Tottenham 1:1 (kon.)
Brighton & Hove Albion
4:0 (1:0)
Manchester United
Sobota 07.05.2022, 18:30 • Amex Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 36. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:7. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:9. (20:28:30)

Fotbalisté Brightonu dnes prožívají velký, nebojím se říci, historický večer! Slavný Manchester United totiž na svém stadionu přehráli vysoko 4:0! Navíc se jedná o první domácí výhru Racků v tomto kalendářním roce.

Domácí byli od začátku lepším týmem. V 15. minutě byli za svou aktivitu odměněni trefou Moisése Caiceda zpoza pokutového území. Naděje Rudých Ďáblů pak definitivně zhasly v úvodní čtvrthodině druhé půle a hlavní postavou byl Leandro Trossard. Ten ve 47. minutě vyzval zpětnou přihrávkou ke gólové ráně Cucurellu, poté asistoval také Pascalovi Großovi a na 4:0 zvýšil v 60. minutě sám. I hosté měli po změně stran nějaké šance, ovšem ani jednou nedokázali překonat výborného brankáře Sácheze. A když už ano, byl střídající Cavani v ofsajdu.

90+3

90+2
    V pokutovém území se dostal k míči Cristiano Ronaldo. Domácí obránci jeho střelu zablokovali. Poté to zkoušel z úhlu Diogo Dalot, jenž našel náruč Sáncheze.

90+1
    Utkání bude nastaveno o tři minuty!

90+1
    Dva domácí rohy po sobě. Po tom druhém se dostal k hlavičce nejprve Webster a po něm Veltman, jenž poslal míč do rukavic gólmana hostí.

89
    Konečně také pořádný zákrok pro Davida de Geu. Ten vyrazil na roh nepříjemnou střelu Pascala Große, která směřovala k bližší tyči.

89
    Standardní situace Brightonu. Großův centr byl odvrácen Fredem. O chvíli později pak centroval Cucurella. Ten poslal míč za bránu soupeře.

87
    Dnešní utkání sleduje 31 637 diváků.

86
    Danny Welbeck byl kousek od dalšího gólu v síti Manchesteru! Míč si navedl k hranici pokutového území a vypálil. Balón však chytil opačnou faleš a vytočil se těsně vedle pravé tyče z pohledu de Gey.

85
    Bruno Fernandes poslal před bránu dobrý centr. Ronaldo míč hlavou přizvedl do malého vápna, kde zblízka nepřekonal Sáncheze Harry Maguire. Vzrušení však bylo zbytečné, Ronaldovi byl máván ofsajd.

85
    Fred byl faulován Bissoumou. Hosté budou zahrávat standardku.

84
    Hodně smolný zápas dnes odchytal David de Gea. Ten pustil z pěti střel na bránu čtyři góly. Ani na jednom však nenese vinu.

83
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC:
    ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Neal Maupay.

81
    Caicedo se pokusil vysunout Welbecka, ale ten měl k míči daleko. Domácí se už přeci jen zatáhli, nikam nepospíchají.

80
    Standardní situace hostí. Pro centr Ronalda si došel Robert Sánchez.

79
    Hosté se paradoxně ve druhém poločase dostávají i do šancí. Už v něm ale třikrát inkasovali, sami žádný gól nevstřelili.

77
    ze hřiště odchází Solly March, přichází Tariq Lamptey.

Martin Augustin

Branky: 15. Caicedo, 49. Cucurella (Trossard), 57. Groß (Trossard), 60. Trossard

Karty:   45. Ronaldo (MAN), 47. Dalot (MAN)

Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:7. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:9.
    Brighton & Hove Albion: R. Sánchez – Veltman, Dunk (C), Cucurella – March (77. Lamptey), Bissouma, Caicedo, Trossard (83. Maupay) – Groß, Mac Allister (67. Webster) – Welbeck.
    Náhradníci: Steele – Duffy, Alzate, E. Ferguson, Offiah, Lallana.

Trenér: Potter

Manchester United: de Gea – Dalot, Lindelöf, Varane, Telles – McTominay, Matić (46. Fred) – Elanga (46. Cavani), Mata (70. Maguire), Fernandes (C) – Ronaldo.
    Náhradníci: D. Henderson – Garnacho, P. Jones, Lingard, Fernandez, Wan-Bissaka.

Trenér: Rangnick