Brest – Štrasburk 0:1 (kon.)
Stade Brestois 29
0:1 (0:0)
RC Štrasburk
Sobota 07.05.2022, 17:00 • Stade Francis Le Blé, Brest • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost. (19:00:53)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 5:15.

Štrasburk dokázal vyhrát na hřišti Brestu poměrem 1:0, o což se postaral v 72. minutě svým jedenáctým gólem v letošní sezóně Kevin Gameiro. O pár minut později sice dostali domácí míč do sítě, gól však kvůli ofsajdu neplatil. Závěrečný tlak už žádné další nebezpečí nepřinesl.
    Hosté si v tabulce polepšili na 5. příčku a udělali důležitý krok směrem k evropským pohárům. Mají teď stejně bodů jako Nice, které má však zápas k dobru. Brest zůstává v klidném středu tabulky na 11. místě.
    V přištím kole Štrasburk doma vyzve o záchranu hrající Clermont. Brest jede na hřiště Monaka, kde bude velkým outsiderem.

90+3

90+3
    Další nákop chytil do rukavic Sels.

90+3
    Aholou domácí zahnal až do rohu. Odtud rozhodně branku soupeře neohrozí, vše hraje do karet Štrasburku.

90+1
    Po další nepřesnosti bude Sels kopat od branky. Brestu se závěrečný tlak vůbec nedaří a hosté jsou blízko zisku třech důležitých bodů.

90
    Nastaveny byly 3 minuty.

90
    Duverne hledal Mouniého, ani tento centr však nebyl úspěšný. Následně to z úhlu zkoušel Cardona, ale těžko říct, zda se jednalo o centr či nepřesnou střelu.

90
    Sissoko byl i u další akce hostů. Fauloval ho Belqebla a Štrasburk získá dalších pár desítek vteřin k dobru.

89
    Až do vápna teď pronikl Aholou. Ke střele se dostal Sissoko, ale jeho pomalý projektil obránci zblokovali.

88
    Teď létá před Selse jeden centr za druhým, žádný však není přesný.

88
    Míč se po útočném faulu vrací k domácím. Ti mají posledních pár minut na vyrovnávací gól.

86
    Cardonův centr přeletěl úplně všechny. Hosté navážou vhazováním z pravé strany.

86
    Ve vápně Štrasburku se nejlépe orientoval Liénard a míč odkopl. Dopředu se hnal Sissoko, ten však balón prodloužil jen k Bizotovi.

85
    I na druhé straně vidíme žlutou kartu. Dimitri Liénard přerušil akci domácích rukou. Brest bude kopat přímý kop.

83
    Žlutou kartu obdržel Martin Satriano, který se teď dost rozvášnil u lavičky hostů.

82
    Další útok domácích přerušil Caci, jeho nabídka Gameirovi však byla až příliš dlouhá.

80
    Ještě dlužím informaci o vyrovnávacím gólu Brestu, který nakonec nebyl uznán kvůli ofsajdu!