Ostrava – Hr. Králové 3:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
3:1 (1:1)
FC Hradec Králové
Sobota 07.05.2022, 19:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA - Skupina o titul • 3. kolo

Ode mě je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou. (20:57:03)

Je dobojováno a Baník se konečně dočkal v nadstavbě prvního vítězství. To se však nerodilo snadno, jelikož hosté se ujali vedení již v 7. minutě, kdy se prosadil Adam Vlkanova. Baník ale dokázal srovnat také z první šance, a sice ve 24. minutě. To se po centru Klímy radoval z premiérové trefy v dresu Baníku Ladislav Takács. Ostravané mohli poté skóre otočit, ale Fleišman v dobré pozici selhal. Na konci první půle mohli překlopit misky vah na svou stranu znovu hosté, avšak Kubalu skvěle vychytal Laštůvka.

Po změně stran nejprve domácí zachránil znovu domácí brankář proti hlavičce Prekopa a v 67. minutě se již Baník radoval z obratu. Jeden z hostů nepochopitelně přihrál před bránu úplně volnému Ladislavu Almásimu, který již neměl problém zakončit. Hostující celek mohl srovnat krok v 80. minutě, ale po pohledné akci se Vlkanova neprosadil. A tak v závěru přišel trest a pojistka z pohledu Baníku. Buchtův centr dostal do sítě znovu Ladislav Almási a pečetil tak výhru Ostravy v poměru 3:1.

90+4

90+3
    Dlouhý pas Fleišmana si zpracoval do běhu Buchta, ale ten si dal míč příliš před sebe, a tak hosté zahráli raději na další roh.

90+2
    Almási mohl v nastavení přidat hattrick, avšak po centru z pravé strany mu míč před bránou trestuhodně odskočil a na zakončení tak vůbec nedošlo.

90+1
    Dvořák se hnal do vápna z pravé strany, avšak první centr mu srazil skluzem Chlumecký a druhou nabídku sebral dobře postavený Takács.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
    87. Ladislav ALMÁSI - 3:1

87
    Baník právě vstřelil branku! Nyní je zřejmě rozhodnuto, jelikož Ostrava přidává třetí gól. David Buchta přesným centrem z pravé strany oslovil na přední tyči LADISLAVA ALMÁSIHO, který byl u míč dřív než Vízek a pohodlně dopravil míč do sítě.

87
    Nadějný centr hostů na střed vápna ale nakonec Baník ubránil. To vše se odehrálo při početní nevýhodě hostů, kteří hrají bez Vlkanovy, jenž sedí za postranní čarou.

86
    Fleišman nyní natáhl svou nohu a uklidil centr zprava na rohový kop. Veškeré dění se tak stěhuje před Laštůvku.

84
    Vlkanova však kulhá po trávníku a zjevně nemůže rozběhat předchozí střet s Takácsem.

83
    Následný centr od rohového praporku si na zadní tyči Ostravané pohlídali a stále tak hájí jednobrankový náskok.

82
    Takács na přední tyči uklidil balón skluzem na roh a poté trefil Vlkanovu, který se jen těžce zvedá zpět na nohy.

82
    Centr ovšem doplachtil přesně do rukavic Vízka, který poté uklidňuje situaci.

81
    Almási podržel míč ve středu trochu déle, ale nakonec byl faulován a pro Baník se tak rýsuje další standardka.

80
    Velmi povedená souhra Hradce vyústila v další zajímavou akci. Po sklepávačce ve středu pole se dostal do šance Vlkanova, jenž ovšem Laštůvku nepřekonal

78
    Z pravé strany to byl zřejmě Almási, který centroval před bránu, avšak trefil jen prvního bránícího hráče Hradce.

77
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Šimon Falta.

Radomír Fukala

Branky: 24. Takács (Ji. Klíma), 67. Almási, 87. Almási (Buchta) – 7. Vlkanova (Kubala)

Karty:   16. Jaroň (OVA), 59. Takács (OVA) – 48. Ja. Klíma (HKR)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:18.
    FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, Lischka (46. Chlumecký), Pokorný, Fleišman – Jaroň (69. Kuzmanović), Kaloč (46. Budínský), Takács, Smékal (46. Buchta) – Ji. Klíma (77. Falta), Almási.
    Náhradníci: Budinský – Boula.

FC Hradec Králové: Vízek – Ja. Klíma, Král, Čech – Mejdr, Doležal (75. Rada), Kodeš, Vlkanova (C), Novotný (62. Harazim) – Kubala (75. Dvořák), Prekop (69. Kučera).
    Náhradníci: Fendrich – Rybička, Soukeník.

Rozhodčí: Křepský – Arnošt, Bureš