Boston – Carolina 4:2 (kon.) | Tampa – Toronto 2:5 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:5 (kon.)
Los Angeles – Edmonton 2:8 (kon.) | Washington – Florida 6:1 (kon.) | Nashville – Colorado 3:7 (kon.)
Boston Bruins
4:2 (1:1, 2:0, 1:1) Stav série: 1:2
Carolina Hurricanes
Sobota 07.05.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:05:05)

3. Derek Forbort (BOS) – 0+0

I třetí zápas této série vyzněl lépe pro zrovna domácí tým. Boston dnes vyhrál, a tak je stav série momentálně 2:1 pro Carolinu. Do vedení šli hosté v 10. minutě zásluhou Vincenta Trochecka, ale Charlie Coyle ještě před pauzou v oslabení srovnal. Druhá třetina patřila výsledkově Bostonu, poněvadž se za něj prosadili Brad Marchand a David Pastrňák. Ve třetí třetině už byli Medvědi dominantní a po zásluze využili druhou početní výhodu Taylorem Hallem. Jaccob Slavin sice v závěru snížil, ale na víc dnes hosté neměli. V Bostonu tak padli 2:4.

59:51
    Teď už je hotovo. TD Garden bouří, poněvadž Boston to dnes zvládne.

59:28
    Další střela Trochecka, po které Swayman zasáhl. Carolina už mnoho času nemá.

59:06
    Trocheckova střela z levého kruhu minula cíl. Odražený puk ale zachytili hokejisté v bílých dresech.

58:46
    Cenné sekundy pošetřil Bergeron, takže hosté se stále nemohou dostat do pořádného tlaku.

58:24
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:03
    Aho velmi šikovně nahazoval od mantinelu. Puk vyplaval před Swaymanem, který si situací jistý rozhodně nebyl.

57:49
    Carlo ale srdnatě bojuje u mantinelu. Soupeři nedává ani kousek prostoru.

57:22
    Carolina už má na ledě šest hráčů. Dokázala získat puk v útočném pásmu.

56:44
    Teď se hraje ve středním pásmu. Hostující brankář už pokukuje po střídačce, za chvíli to Carolina zřejmě zkusí v šesti.

56:19
    Anthony DeAngelo výborně vybruslil Davida Pastrňáka, jemuž se klička do protipohybu nevydařila.

55:43
    Celkem dlouho se hraje bez přerušení, což samozřejmě více vyhovuje Bostonu, který by rád, aby byl co nejdříve konec.

55:02
    Další ránu Slavina zablokoval Lazar. Vypadalo to, že by domácí mohli ujet do přečíslení, ale neměli už dostatek sil.

54:27
    Jeremy Swayman neměl situaci na brankovišti jednoduchou. Vzápětí se ale do brejku vydal Craig Smith, který si střelu na branku nepřipsal.

53:59
    Carlo se snažil posunout touš po mantinelu, což se mu nepodařilo. Čtvrtá lajna Caroliny teď poměrně vysoko napadá.

53:22
    Nebezpečně střílel David Pastrňák z pravé strany. Český útočník ale nechal vyniknout Kočetkova.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 18. Coyle (DeBrusk), 26. Marchand (Bergeron), 35. Pastrňák (Marchand, Coyle), 45. Hall (Pastrňák, Marchand) – 10. Trocheck (Br. Smith), 52. Slavin

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Reilly, Carlo (A), Grzelcyk, Clifton, Forbort – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – DeBrusk, Haula, Hall – Cr. Smith, Coyle, Nosek – C. Wagner, Lazar, N. Foligno.
    Trenér: Bruce Cassidy

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Cole, Br. Smith – Jarvis, Aho, Svečnikov – Teräväinen, Trocheck, Domi – Fast, Staal (C), Niederreiter – Nečas, Kotkaniemi, Martinook (A).
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: St. Laurent, Dwyer – Alphonso, Murray

Diváci: 17 850