Kert Park Praha – Most 6:5 (po pr.) | Kladno – Pardubice 5:2 (kon.)
HBC Kladno
5:2 (1:0, 2:0, 2:2) Stav série: 2:0
HBC Pardubice
Neděle 08.05.2022, 15:00 • Městská hokejbalová aréna, Kladno • Coalsoft play-off Extraligy • Semifinále

Kladno v sobotu porazilo Pardubice v prvním sefinále Coalsoft play-off extraligy 3:2 po prodloužení, v neděli ale odehrálo pohodový zápas a vyhrálo přesvědčivě 5:2. Ráz zápasu udaly úvodní dvě branky domácího Adama Kubíka, na zbylých třech brankách měl zásadní podíl Michal Potechin, který dal dva góly a na další přihrál. Hosté stříleli branky až za rozhodnutého stavu. Série se te´d stěhuje do Pardubic. Z Kladna vám přejeme pěkné nedělní odpoledne! (16:56:45)

44:51
    Pardubice právě vstřelily branku! NICOLAS LANGR objel branku a zasunul puk za záda překvapeného Jirotky. Asistence: Filip Förstl.

44:15
    Na zemi zůstává hostující Licek, který se drží za obličej. Po chvíli se ale zvedá.Domácí Patrik Barnošák jde ven za krosček.

44:11
    Kladno právě vstřelilo branku! Domácí MICHAL POTECHIN v poslední minutě ještě po úniku přidává pátý gól domácích! Bez asistence.

44:06
    Hostující Zajíček v dobré šanci, ale Jirotka ho vychytal.

43:52
    Domácí Barnošák zůstává na zemi a přibíhá k němu zdravotník a hráč se nakonec zvedá a odchází z hřiště po svých.

43:30
    Domácí Špaček ve velmi dobré pozici před Stárkem neuspěl.

43:01
    Pardubice zvýšily aktivitu ale nakonec v útoku neuspěly.

41:03
    Pardubice právě vstřelily branku! Tak hosté konečně využili přesilovou hru! Po rychlé přihrávce na pravou stranu střílel okamžitě z voleje JAN BÍLÝ a i když šel Jirotka na zem, míček nechytil. Asistence: Josef Česák, Tomáš Zajíček.

40:56
    Pardubické snahy o snížení jsou bohužel veskrze platonické. Hosté se nedokáží dostat do nebezpečné situace. Přestože drží často míč, jsou daleko méně nebezpečné než Kladno.

40:27
    Kladenští te´d zatáúěli před Stárkovou brankou, ale hosté nakonec vyhodili míček za soupeřovu branku. Navíc půjde ven domácí Špaček za hákování.

39:15
    Rozmíška Barnošáka s hostujícím Krejčím, ale vylučovat se nebude.

37:22
    Pardubice nečekaně vystřelily z dálky, ale Jirotka střelu s přehledem pokryl.

36:08
    Kladno právě vstřelilo branku! MICHAL POTECHIN utekl v oslabení a zvyšuje už na 4:0! Asistence: Michal Dědič.

35:40
    Hostující Vlasák skvěle vypálil, pak se pokoušel prostřelit vše, co mu stálo v cestě, Krejčí, ale ani on puk do sítě nedostal!

35:03
    Rozhodčí k nelibosti hostů odpískal úmyslné vyhození míčku ze hřiště a Pardubice dostávají dvě minuty.

34:03
    Pardubičtí už zvedali ruce nad hlavu, ale střelu zastavila tyčka a sudí rozpažili!

David Schlegel

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 1. Kubík (Pražák, Špaček), 18. Kubík (Pražák, Hrabar), 22. Dědič (Potechin), 37. Potechin (Dědič), 45. Potechin – 42. Bílý (Česák, Zajíček), 45. Langr (Förstl)

HBC Kladno: Jirotka (Solar) – Dědič, Drechsler, Hrabar, Kudela, Pliml, Soukup, Teinitzer – Barnošák, Důras, Frolík, Kohout, Kubík, Potekhin, Pražák, Schnaubelt, Šíma, Špaček
    HBC Pardubice: Stárek (Třináctý) – Filip, Krejčí, Kvapil, Novotný, Vlasák, Zajíček – Bílý, Česák, Förstl, Janeček, Kubeš, Langr, Licek, Moravec, Strouhal

Rozhodčí: Horský, Vokurka