Táborsko – Žižkov 1:0 (kon.) | Prostějov – Varnsdorf 0:4 (kon.) | Jihlava – Příbram 2:1 (kon.)
Líšeň – Sparta B 1:0 (kon.) | Opava – Ústí n. L. 2:0 (kon.) | Chrudim – Brno 3:2 (kon.)
Třinec – Vyškov 1:0 (kon.) | Dukla Praha – Vlašim 1:1 (kon.)
FC SILON Táborsko
1:0 (1:0)
FK Viktoria Žižkov
Středa 11.05.2022, 17:00 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 29. kolo

90+3
    Konec zápasu. Druhá půle už branku i přes další šance a břevna nenabídla. V platnosti tak zůstal poločasový výsledek 1:0. To je letos z Tábora vše, loučí se Josef Janda. (18:54:46)

90+3
    Blíží se konec zápasu a domácí příznivci slaví vítězství.

90+1
    Balon se snesl do Zadražilovy náruče.

90
    Rozhodčí nastaví 3 minuty.

90
    Rohový kop Žižkova odhlavičkoval kapitán Navrátil.

89
    Nebezpečné míče létají před Zadražila a hosté touží po vyrovnání.

86
    Dnešní utkání sleduje 569 diváků.

85
    Domácí pálili jen nad branku.

84
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko:
    ze hřiště odchází Muhamed Tijani, přichází Mandione Thioub.

84
    Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Adrián Kopičár).

82
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
    ze hřiště odchází David Sixta, přichází Daniel Richter.

78
    Hosté zkoušejí nakopávat míče, což k ničemu nevede.

75
    ze hřiště odchází Tomáš Jankovský, přichází Farid Nabijev.

75
    Rychlá akce domácích skončila břevnem.

74
    ze hřiště odchází Daniel Kosek, přichází Jan Mach.

70
    Osmančík využil rychlou přihrávku k prudkému přízemnímu centru z pravé strany, kterým však nikoho nenašel.

68
    Hráči se občerstvují při krátké pauze.

64
    ze hřiště odchází David Krch, přichází Kristaps Liepa.
    ze hřiště odchází Leoš Vozihnoj, přichází Jiří Šplíchal.

64
    Súkenník našel Gabriela, ovšem jeho pokus po zemi postrádal důraz, Zadražil může být klidný.

63
    K hlavičce se dostal Holiš, jenže poslal balon nad branku.

62
    Domácí vybojovali roh, který si chystá Plachý.

59
    Muleme hledal dalším centrem zleva spoluhráče, hostům k zakončení příliš nechybělo.

57
    Tijani napřáhl levačkou a Myška vytáhl střelu k tyči na roh. Skvělý zákrok hostujícího gólmana.

52
    Tijani se dostal za obranu, máván ofsajd. Tijani stihl ještě před odmáváním zakončit a trefil tyč.

51
    Muleme pálil nebezpečně zleva a Zadražil vyhrábl míč rukou. David Sixta se dostal ke střele o zem, s kterou si brankář Táborska opět poradil.

48
    Závar před Myškou skončil neúspěšně.

46
    ze hřiště odchází Guy Reteno Elekana, přichází Isaac Muleme.
    ze hřiště odchází Radek Voltr, přichází Vojtěch Novák.
    ze hřiště odchází Ondřej Žežulka, přichází Tarek Aggoun.

46

45+2
    První poločas skončil. Táborsko vede 1:0 díky brance Tijaniho z 19. minuty a mělo i další příležitosti. Hosté byli nejblíže vyrovnání minutu před koncem prvního dějství, kdy Zadražil vytáhl Súkenníkovu ránu na tyč.

45+1
    Žižkovští byli vyrovnání velice blízko. Súkenník mířil k tyči a Zadražil vytáhl pěkně trefený balon na tyč! Reteno pak dorážel z nepohodlné pozice a branku totálně přestřelil. Těsně před koncem poločasu tak mělo Táborsko velké štěstí.

45
    Rozhodčí nastaví 2 minuty.

44
    Daniel Kosek pálil z otočky levou nohou a Myška balon pohotově vyrazil. Míč se dostal k Tijanimu, který gólmana znovu protáhl. Myška vyrazil na roh a tlak Táborska pokračuje.

43
    Nadějnou akci zleva domácí zahodili. Na tribuně to jen zahučelo.

42
    Zadražil vyboxoval nepříjemný centr z levé strany a drží Táborsko velmi dobře.

41
    Hra u autové čáry příliš vzrušení nenabízí.

39
    Před Tijanim poslal Gabriel malou domů.

38
    Holiš poslal standardku jen do zdi.

37
    Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Pavel Osmančík).

36
    Konečně se hosté dostali po rohu k hlavičce, Zadražil pozorný.

35
    Hostům se rohy nevedou, odvracel opět Plachý.

34
    Domácí jsou pod tlakem a Plachý odvrací na roh.

34
    Žižkovskou standardku z pravé strany odhlavičkoval pryč Tijani.

32
    Tentokrát však hosté dostali míč hned z vápna.

31
    Táborsko zahrává další rohový kop, minule skórovalo.

28
    V Táboře je velké horko, pauza na pití.

25
    Pěknou rychlou akci na několik doteků předvedli Táborští, Krch však nakonec centr zazdil. Akce si zasloužila potlesk, čehož se domácí od diváků dočkali.

23
    O vyrovnání se pokusil kapitán hostů Igor Súkenník. Vystřelil levou nohou, pokus však postrádal razanci a šel přímo do Zadražila.

22
    Domácí jsou při chuti. Střela po zemi skončila vedle tyče.

19
    Táborsko právě vstřelilo branku! Domácí se prosazují po rohovém kopu. Leoš Vozihnoj dnes slaví 22. narozeniny, gól mu však zatím není přán. Jeho hlavička skončila totiž na břevně, nicméně MUHAMED TIJANI jeho pokus dorazil do sítě. Táborsko vede nad Viktorií Žižkov 1:0.

18
    Holišova nepříjemně sražená střela končí v Myškově náruči.

16
    Navrátil zastavil skluzem Osmančíka opět na poslední chvíli. Žižkovští zkoušejí zajímavé pasy za obranu, domácí zatím vždy jejich postup na poslední chvíli zastavili.

13
    Holiš zastavil velmi nebezpečnou přihrávku za obranu, domácí pak mohli jít do přečíslení tři na dva. Nakonec zakončoval právě Holiš, branku však netrefil.

11
    Vozihnojova akce zprava končí v autu. Míč mu od nohy utekl a hostující obránce si s ním už poradil.

8
    Reteno měl ke gólovce hodně blízko, nakonec se k zakončení nedostal.

6
    Roh se hostům nepovedl a domácí bez problémů odkopli.

5
    Viktoria zahrává rohový kop.

2
    Hosté se poprvé v utkání dostali za obranu, domácí beci však byli rychlejší.

1

FC MAS Táborsko: Zadražil – P. Plachý, Navrátil (C), Mezera, Tusjak – Krch, Holiš, Javorek – Vozihnoj, Kosek – Tijani.
    Náhradníci: Janáček – Svatek, J. Mach, Liepa, J. Šplíchal, Kupka, Thioub.

FK Viktoria Žižkov: Myška – Súkenník (C), Š. Gabriel, Žežulka, Jankovský – Osmančík, Kopičár, Sixta, Reteno Elekana – Vandas, Voltr.
    Náhradníci: Soukup – Muleme, Nabijev, Novák, Aggoun, D. Richter.

Rozhodčí: Hanousek – Šimáček, Novák.

Letošní první vzájemný zápas 21. listopadu branku nepřinesl. V Táboře se hrál vzájemný zápas naposledy v srpnu 2020 a Žižkovští slavili výhru 3:1. Jasným favoritem je dnes samozřejmě Táborsko.

Beznadějně poslední Žižkov vyhrál naposledy 15. srpna! Na jaře tak ještě tři body neulovil a série bez vítězství trvá již těžko uvěřitelných 24 zápasů! Viktoria se už z posledního místa neposune, nicméně v posledních pěti zápasech překvapila čtyřmi remízami, mimo jiné 2:2 s Opavou bojující o postup do nejvyšší soutěže. Nedělní remíza 1:1 doma s Prostějovem jistě také potěšila. Uhrají svěřenci Daniela Veselého remízu také v Táboře?

Deváté Táborsko má za sebou dva venkovní zápasy, v nichž ani jednou neskórovalo. Po středeční prohře 0:1 v dohrávce v Chrudimi nestačilo v neděli ani na Varnsdorf – 0:2. Po předchozím domácím utkání proti Ústí nad Labem, ve kterém si zajistilo záchranu, tak nezískalo ani bod. Proti beznadějně poslednímu Žižkovu bude chtít zajisté uspět a rozloučit se s diváky vítězně. Táborsku bude chybět kvůli trestu za žluté karty Daniel Kosek. Svěřenci Sergejse Golubevse mají ještě šanci skončit v horní polovině tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.