Táborsko – Žižkov 1:0 (kon.) | Prostějov – Varnsdorf 0:4 (kon.) | Jihlava – Příbram 2:1 (kon.)
Líšeň – Sparta B 1:0 (kon.) | Opava – Ústí n. L. 2:0 (kon.) | Chrudim – Brno 3:2 (kon.)
Třinec – Vyškov 1:0 (kon.) | Dukla Praha – Vlašim 1:1 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
2:1 (1:0)
FK Příbram
Středa 11.05.2022, 17:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá sedmá Vysočina desátou Příbram. Hosté si za 28 odehraných kol připsali na své konto devět výher a osm remíz. Získali tak třicet pět bodů. Středočeši doposud nastříleli třicet pět branek a o deset více jich inkasovali.
    Domácí mají na svém kontě deset výher a osm remíz. Získali tak o tři body více než jejich středečná soupeř. Doposud nastříleli dvacet sedm branek a třicet tři jich inkasovali.
    Oba týmy již mají záchranu jistou a hrají jen, o co nejlepší umístění.

A jak si oba celky vedly v uplynulém kole? Příbram doma v sobotu 7. května přivítala Líšeň. Domácí se dostali do vedení již ve druhé minutě, když se trefil Vilotić. Ve 26. minutě srovnal stav Černín. Středočeši rozhodli o své výhře po hodině hry, když se prosadil Gembický. Příbram vyhrála 2:1 a do tabulky získala důležité tři body.
    Příbram nastoupila v této sestavě: Smrkovský – Halinský, Fišl, Vilotić, Pilík (86. Vokřínek) – Wágner, Petrák, M. Čermák (81. Vávra), Kvída (86. Hájek) – Gembický (76. D. Procházka), Novotný (76. Antwi)

Vysočina cestovala v sobotu 7. května do Drnovic, kde na ní čekal Vyškov. Domácí poslal do vedení již v 1. minutě Kanakimana. Ve 13. minutě srovnal stav Selnar. Hosté byli blízko výhře pár minut před koncem, ale Křišťál se prosadit nedokázal. Naopak to byli Moravané, co vstřelili v 84. minutě vítěznou branku zásluhou Štěpánka. Vyškov vyhrál 2:1, čímž si zajistil záchranu.
    Vysočina nastoupila v této sestavě:Jágrik – T. Svoboda, T. Vlček, Krčík, Křišťál – Lacko (C) – Selnar (85. Vítek II), Křivánek (75. Fila), Tureček (85. Vedral), Peřina (60. Shudeiwa) – Tall (60. Zoubele)

Oba celky se naposledy utkaly 20. listopadu 2021 v Příbrami. Domácí se dostali do vedení v 11. minutě, když se trefil Antwi. Ve 27. minutě srovnal stav Vlček. Tak jak skončil první poločas, tak dopadl i celý zápas. Oba celky si tak po rmíze 1:1 připsaly do tabulky po bodu.

Góly: 11. Antwi – 27. Vlček.
    ŽK: 26. Vilotić, 85. Tregler .
    Rozhodčí: Ulrich – Pfeifer, Černoevič.
    Příbram: Šiman – Halinský, Sus, Vilotić, T. Pilík (C), Langhamer, Kvída, Tregler, E. Antwi, S. Kingue, Dedič
    Náhradníci: Kočí – Petrák, Vávra, Januška, M. Čermák, Hájek, Kolář

Vysočina: Vejmola – Christodoulou, Pojezný, Vlček, Svoboda – Ritter, Lacko (C), Tureček, Selnar (79. Křivánek) – Fila, Vedral (72. Araujo-Wilson)
    Náhradníci: Jágrik – Zoubele, Franěk, Araujo-Wilson, Křivánek, Chocholatý, Křehlík

„Za poslední dobu mají její výkony vzestupnou tendenci, utkání dokážou zvládat jak výkonově, tak výsledkově, dokázali si poradit se silnými soupeři, nečeká nás nic jednoduchého, budeme muset udělat vše proto, abychom zápas zvládli s maximálním nasazením a výkonem," uvedl k soupeři na webu fcvysocina.cz trenér Jan Kameník.

Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Ondřej Cieslar. Na čarách mu budou asistovat Jakub Bureš a Karel Mikeska. Delegátem asociace je Zdeněk Zlámal, technickým delegátem poté Jiří Neuberg.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, T. Vlček, Vedral, Křišťál – Lacko (C), Tureček – Křivánek, Selnar, Fila – Tall.
    Náhradníci: Vejmola – Krčík, Christodoulou, Musil, Zoubele, Vítek II, Shudeiwa.
    Trenér: Jan Kameník

1.FK Příbram: Melichar – Halinský, Fišl, Vilotić, Pilík (C) – Antwi, Petrák, Vávra, Kvída – Gembický, Novotný..
    Náhradníci: Smrkovský – Schindler, Vokřínek, Wágner, M. Čermák, D. Procházka.
    Trenér: Marek Nikl

Rozhodčí: Cieslar – Bureš, Mikeska.

Trenér Jan Kameník udělal v sestavě oproti zápasu s Vyškovem dvě změny, nehraje Krčík a Peřina, místo nich nastupují Vedral a Fila. Trenér Marek Nikl učinil oproti duelu s Líšní tři změny, chytat nebude Smrkovský, v poli se nepředstaví Wágner a Čermák. Místo nich budou hrát Melichar, Vávra a Antwi.

Do začátku duelu chybí nějakých dvacet dva minut a oba celky se na hrací ploše pilně rozcvičují.

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.

1

1
    Duel rozehrála Vysočina, která nastupuje ve žlutobílé sadě dresů. Hosté z Příbrami nastupují v zelenočerné sadě.

3
    Adam Jágrik si pohlídal střelu z levé strany na bližší tyč.

5
    Vojtěch Křišťál si po levé straně navedl míč do vápna a vystřelil a Martin Melichar musel na zem.

7
    Vysočina se dostala do vápna, ale obrana Středočechů byla pozorná a střelu na Melichara nepustila.

9
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, ale jeho spoluhráči se do zakončení nedostali.

12
    Radek Křivánek se mohl dostat do zajímavé šance, moc nechybělo, aby se dostal za záda gólmana, ale v poslední možné chvíli o míč přišel.

14
    Zpoza velkého vápna si míč nachystal ke střele Jakub Selnar, ale balón poslal úplně mimo třech tyčí.

15
    Před velkým vápnem byl faulován Jakub Selnar a domácí budou mít zajímavou možnost standardní situace.

16
    K rozehrávce se postavil sám faulovaný, ale jeho pokus šel jen doprotřed brány, kde Martin Melichar neměl problém.

18
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Vysočina jde do vedení. MAME TALL si ve vápně zpracoval míč a střelou z otočky jej poslal k tyči, na což vůbec Martin Melichar nereagoval.

21
    Vojtěch Křišťál posílal z levé strany centr do vápna, k hlavičce se již chystal Mame Tall, ale míč k němu nedoletěl.

22
    Jakub Selnar rozehrál na Miroslava Turečka, který si míč zpracoval a poslal jej na bránu, Martin Melichar neměl s jeho střelou problém.

23
    Jakub Selnar po pravé straně potáhl míč, našel ve vápně osamoceného Mamme Talla, ale tomu dlouho trvalo zpracování než vystřelil a následně trefil prvního hráče před sebou. Šance vypadala daleko větší než nakonec dopadla.

25
    Jakub Selnar na přihrávku Vojtěcha Křišťála nedosáhl, míč tak skončil v zámezí.

27
    Domácí jsou i nadále aktivnějším celkem a mají více ze hry.

29
    Hosté se prozatím prezentují spíše fauly, Adam Jágrik by si v klidu mohl číst noviny.

31
    Vysočina bude z levé strany zahrávat rohový kop.

32
    Jakub Selnar našel svým centrem kapitána Matúše Lacka, který vyslal střelu z hranice vápna, ale jelikož šla do středu brány, neměl Martin Melichar problém.

33
    Hosté se podívali na útočnou polovinu, ale obrana domácích pracuje pozorně.

34
    Vysočina se zase přesunula do útoku, na pravé straně poblíž rohového praporku bude vhazovat.

35
    Domácí tuto situaci k ohrožení branky Melichara nevyužili.

37
    Tomáš Svoboda se snažil oslovit na pravé straně Radka Křivánka, ale ten na jeho přihrávku nereagoval.

39
    Vysočina zůstává u míče neb se Emmanuel Antwi provinil faulem na Filipu Vedralovi.

41
    Hra je na chvíli přerušena neb se na zemi ocitl jeden z hráčů hostí.

42
    Střídání v týmu 1.FK Příbram:
    ze hřiště odchází Stefan Vilotić, přichází Jan Vokřínek.

43
    Radek Křivánek se snažil po pravé straně doběhnout míč, ale podklouzla mu noha a skončil tak na zemi.

45
    U míče jsou hosté, kteří budou na polovině hřiště rozehrávat.

45
    První poločas bude o minutu delší.

45+1
    Radek Křivánek se dral do vápna, ale ke střele se nedostal.

45+1
    Jakub Selnar rozehrál z pravé strany rohový kop, ve vápně si naběhl Vojtěch Křišťál, ale míč poslal hlavou těsně nad.

45+1

První poločas je v Jihlavě minulostí. Vysočina po něm vede 1:0, když se v 18. minutě prosadil Mame Tall. Domácí byli i nadále aktivnější, ale druhou branku se jim přidat nepodařilo. Hosté pokud si chtějí odvézt nějaké body, musí na svém výkonu přidat.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

46

46
    ze hřiště odchází Stanislav Vávra, přichází Tomáš Wágner.
    ze hřiště odchází Adam Petrák, přichází Marcel Čermák.

47
    Vojtěch Křišťál posílal z levé strany centr do vápna, ale na Mame Tall míč nedoletěl.

48
    Lukáš Fila se snažil s míčem něco vymyslet, ale na hranici vápna o něj přišel.

50
    Od své brány bude rozehrávat Adam Jágrik.

50
    Lukáš Fila posílal z levé strany centr do vápna, ale své spoluhráče nenašel.

51
    Miroslav Tureček vystřelil z hranice velkého vápna, ale míč šel mimo hřiště.

53
    Hra nám nyní postrádá nějakou přesnost, ani jeden z týmů není schopen míč podržet.

55
    Vysočina se sice dostala na útočnou polovinu, ale Lukáš Fila záhy o míč přišel.

58
    Radek Křivánek posílal centr z pravé strany, k hlavičce se sice dostal Mame Tall, ale s jeho pokusem neměl Martin Melichar problém.

60
    Z pravé strany otestoval pozornost Adama Jágrika Dominik Gembický, ale gólman vysočiny se překvapit nenechal.

61
    Příbram právě vstřelila branku!
    Na této brance má velký podíl jihlavský stoper Tomáš Vlček, který místo aby míč poslal někam do bezpečí, jej vrátil do vápna přímo k nohám MARCELA ČERMÁKA a ten neměl problém srovnat stav zápasu.

63
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
    ze hřiště odchází Lukáš Fila, přichází Lukáš Zoubele.

65
    Hosté jsou po vyrovnání skóre aktivnějším týmem.

66
    ze hřiště odchází Emmanuel Antwi, přichází Daniel Procházka.

68
    Jakub Selnar centroval z levé strany do vápna, ale jeho přihrávka byla pro spoluhráče moc dlouhá.

68
    Z hranice vápna vystřelil Filip Vedral, ale tento pokus nemohl Martina Melichara ohrozit.

70
    Jakub Selnar rozehrál standardní situaci z nějakých 28 metrů, ale míč podebral a poslal jej vysoko nad.

72
    Jakub Selnar se pokusil vysunout Tomáše Svobodu, ale jeho úmysl přečetla obrana Příbrami.

74
    Lukáš Zoubele vybojoval na levé straně pro své barvy rohový kop.

75
    Jakub Selnar rozehrál rohový kop, ve vápně si na míč vyskočil Mame Tall, ale balón poslal hlavou mimo bránu.

76
    ze hřiště odchází Radek Křivánek, přichází Jan Vítek.
    ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Lukáš Musil.

77
    Lukáš Zoubele přihrál z levé strany před odkrytou bránu na LUKÁŠE MUSILA, který byl na hřišti sotva minutu a posílá Vysočinu opět do vedení.

78
    Žlutá karta pro tým 1.FK Příbram (Tomáš Pilík).

80
    Útočná akce Vysočiny končí neb se hráči provinili ofsajdem.

82
    ze hřiště odchází Jan Kvída, přichází Jakub Schindler.

84
    Příbram se snaží dostat na útočnou polovinu, ale obrana Vysočiny zatím pracuje dobře.

86
    Od své brány pošle míč do hry Adam Jágrik.

87
    Lukáš Zoubele našel svou přihrávkou Miroslava Turečka, ale toho zradilo zpracování.

88
    Matúš Lacko se dostal s míčem do vápna, ale míč mu utekl do zámezí.

89
    ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Fares Shudeiwa.

90
    Druhý poločas bude o dvě minuty delší.

90+1
    Hostím moc času na vyrovnání nezbývá, navíc u míče jsou domácí.

90+2
    Vysočina i nadále zůstane u míče neb se hosté provinili faulem.

90+2

29. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Vysočina porazila nakonec Příbram 2:1. Domácí poslal do vedení v 18. minutě Mame Tall. Za hosty po hodině hry srovnal stav Marcel Čermák. Tři body ale nakonec zůstali v Jihlavě, ty vystřelil pro své barvy Lukáš Musil.

Vysočina má tak na svém kontě 41 bodů. Příbram zůstane na 35 bodech.Poslední kolo čeká oba celky v sobotu 14. května. Příbram doma hostí Prostějov. Vysočina míří do Varnsdorfu. (18:55:01)