Nice – Saint-Étienne 4:2 (kon.) | Nantes – Rennes 2:1 (kon.)
OGC Nice
4:2 (0:2)
AS Saint-Étienne
Středa 11.05.2022, 19:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo
    90+3. Crivelli přestřelil domácí branku.

90+3
    Enzo Crivelli dostal přihrávku těsně před branku domácích a jeho pokus pak příliš uspěchal. Balon tak končí místo v síti jen nad břevnem branky Nice!

85
    Žlutá karta pro tým AS Saint-Étienne (Harold Moukoudi).

83
    Střídání v týmu OGC Nice:
    ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Calvin Stengs.

83
    ze hřiště odchází Melvin Bard, přichází Jordan Amavi.

81
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne:
    ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Romain Hamouma.
    80. Hišám BÚDAWÍ - 4:2

80
    Nice právě vstřelilo branku!
    Tak to je nástup na hřiště jako hrom. Snad necelou minutu pobyl na hřišti HIŠÁM BÚDAWÍ a hned nádherným gólem navyšuje domácí vedení. Jeho krásná tvrdá rána pravačkou skončila odrazem o protější tyč v síti – 4:2. Asistence: Andy Delort.

79
    ze hřiště odchází Billal Brahimi, přichází Hišám Búdawí.

78
    ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Morgan Schneiderlin.

74
    ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Evann Guessand.

74
    ze hřiště odchází Yvann Maçon, přichází Sada Thioub.

73
    ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Aimen Moueffek.

66
    ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Enzo Crivelli.

65
    ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Adil Aouchiche.

65
    Žlutá karta pro tým OGC Nice (Justin Kluivert).
    62. Andy DELORT - 3:2

62
    A po chvilce je otočka na světě. Po krásně sehrané kombinaci poslal do vápna míč Kluivert a ANDY DELORT od značky penaltového puntíku propálil Bernardoniho – 3:2. Gól ještě musel posvětit videorozhodčí, který potvrdil, že se nejednalo o ofsajdové postavení. Asistence: Justin Kluivert.
    60. Andy DELORT - 2:2

60
    A z této standardní situace je vyrovnáno! K exekuci volného přímého kopu se postavil ANDY DELORT a udělal dobře. Ten prostřelil špatně postavenou zeď soupeře, míč šel doprostřed brány, kde prošel nad rukou Bernardoniho do sítě – 2:2.

54
    Žlutá karta pro tým AS Saint-Étienne (Eliaquim Mangala).
    52. Melvin BARD - 1:2

52
    A je sníženo, domácí jsou svému soupeři na dostřel jediné branky. Po levé straně unikl MELVIN BARD, jenž byl tísněn soupeřem a poté z velmi těžkého úhlu nakonec přeloboval Paula Bernardoniho a drama je na světě – 1:2. Asistence: Amine Gouiri.
    45+3. Zaydou YOUSSOUF - 0:2

45+3
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    V samotném závěru prvního poločasu navyšují hosté své vedení. Po rychlém přechodu z vlastní poloviny na tu soupeřovu poslal centr Boudebouz na ZAYDOUA YOUSSOUFA, který poté z levé strany tvrdě pálil levačkou a míč umístil k protější tyči. Na ten domácí brankář nemohl dosáhnout – 0:2. Asistence: Ryad Boudebouz.

44
    Žlutá karta pro tým OGC Nice (Flavius Daniliuc).
    42. Delortův neuznaný gól

42
    Domácí se před chvílí radovali z vyrovnání, když se těsně před Bernardonim zjevil Andy Delort a překonal ho. Ovšem byl odmáván ofsajd a následně proběhla znovu kontrola na videu. To ofsajd potvrdilo a gól Nice tedy neplatí!

37
    Yvann Maçon je prvním hráčem, který dostává žlutou kartu, sudí mu ji udělil za podražení soupeře.

12
    Hosté se prosadili v jedenácté minutě, následoval ale VAR systém a zkoumalo se ofsajdové postavení, ale to se nepotvrdilo. Hosté tak mají nyní potvrzeno, že vedou!
    10. Denis BOUANGA - 0:1

10
    Hosté se ujímají vedení. Ale dvě minuty nevěděli, zda jejich branka bude platit. VAR nakonec neshledal ofsajdové postavení a gól platí. DENIS BOUANGA se dostal do těsné blízkosti domácího brankáře a po pasu od spoluhráče ho bleskově překonal nastavenou hrudí – 0:1. Asistence: Yvann Maçon.
    6. Šance Andyho Delorta.

6
    Na konci šesté minuty poslal z levé strany centr do pokutového území Billal Brahimi a do dobré střelecké příležitosti se dostal Andy Delort , ale Paul Bernardoni nakonec míč kryje v rukavicích a ničí další akci Nice.

Vendula Zdražilová

Branky: 52. Bard (Gouiri), 60. Delort, 62. Delort (Kluivert), 80. Búdawí (Delort) – 10. Bouanga (Maçon), 45+3. Youssouf (Boudebouz)

Karty:   44. Daniliuc (NIC), 65. Kluivert (NIC) – 37. Maçon (SET), 54. Mangala (SET), 85. Moukoudi (SET)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:14.
    OGC Nice: Benítez – Daniliuc, Todibo, Dante (C), Bard (83. Amavi) – Brahimi (79. Búdawí), Rosario, Lemina (78. Schneiderlin), Kluivert (83. Stengs) – Gouiri (74. Guessand), Delort.
    Náhradníci: Bulka – Danilo, Dolberg, Lotomba.

Trenér: C. Galtier

AS Saint-Étienne: Bernardoni – Mangala, Moukoudi, Sai. Sow – Maçon (74. Thioub), Youssouf (73. Moueffek), Camara I, G. Silva – Nordin (66. Crivelli), Boudebouz (C) (65. Aouchiche), Bouanga (81. Hamouma).
    Náhradníci: Green – Dioussé, Nade, Trauco.

Trenér: P. Dupraz