Středa 11.05.2022, 21:00 • Stadio Olimpico, Řím • Italský pohár • Finále

116
    Střídání v týmu Inter Milán:
    ze hřiště odchází Dimarco, přichází Bastoni.

104
    Trenér Juventusu Massimiliano Allegri obdržel červenou kartu a zbytek zápasu bude sledovat z tribuny.
    102. PERIŠIĆ - 2:4

102
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    Tak a je nejspíš rozhodnuto! Hrdinou prodloužení se stává IVAN PERIŠIĆ, který k proměněné penaltě přidává i krásnou ránu! Dostal přihrávku od Dimarca z levé strany, z dálky se opřel do míče a ze vzduchu ho napálil ke vzdálenější tyčce. Perin se natahoval marně.
    99. PERIŠIĆ - 2:3

99
    Inter se dostává blíže k trofeji! Míč si po;stavil na puntík IVAN PERIŠIĆ a nekompromisně ho práskl do levého horního rohu. Perin navíc skákal na druhou stranu.

97
    Rozhodčí komunikuje s VARem. Půjde se podívat, jestli ve vápně nedošlo k nepovolenému zákroku, který by znamenal penaltu pro Inter.

90+2
    Žlutou kartu spatřil Locatelli, když šel hodně pozdě do skluzu proti Correaovi.

90+1
    ze hřiště odchází Calhanoglu, přichází Vidal.
    ze hřiště odchází Martínez, přichází Sánchez.

84
    Střídání v týmu Juventus FC:
    ze hřiště odchází Chiellini, přichází Arthur.
    80. CALHANOGLU - 2:2

80
    To jsou nervy, panečku! HAKAN CALHANOGLU opřel deset minut před koncem svou ránu z penalty o pravou tyčku, ale míč skončil bezpečně v síti. Je tak srovnáno a začíná se v podstatě od začátku. Ve hře je i prodloužení, pakliže dalších 10 minut základní hrací doby nenabídne definitivní rozuzlení výsledku.
    78. Penaltový zákrok.

78
    Rozhodčí ukazuje na penaltový puntík! Martínez se snažil uvolnit ve vápně a Bonucci tahal za záchranou brzdu.

67
    ze hřiště odchází Bernardeschi, přichází Bonucci.
    ze hřiště odchází Zakaria, přichází Locatelli.

63
    ze hřiště odchází Darmian, přichází Dumfries.
    ze hřiště odchází Džeko, přichází Correa.
    ze hřiště odchází D'Ambrosio, přichází Dimarco.

55
    Perin si poradil s dalekonosnou hlavičkou a vyslal dopředu Dybalu, kterého jasně fauloval Brozović. Ten viděl žlutou kartu, ale pak ještě vztekle odkopl míč. Červenat se ovšem zatím nebude.
    52. VLAHOVIĆ - 2:1

52
    Juventus právě vstřelil branku!
    Tak to je nevídaný obrat. Bianconeri zaveleli k rychlému protiútoku, který vedl s míčem u nohy dvaadvacetiletý DUŠAN VLAHOVIĆ. V koncovce si počínal ale jako zkušený mazák. Kličkou se zbavil jednoho soupeře, napálil Handanoviče do hlavy a po dorážce už mohl slavit důležitou trefu. Juventus během necelých dvou minut zcela otočil stav utkání. Bez asistence.
    50. Alex SANDRO - 1:1

50
    Domácí si vypracoval tlak ve vápně, ale už se zdálo, že Inter obranu zvládne. V té chvíli přišla ostrá rána ALEXE SANDRA, kterou dokázal zpoza pokutového území dostat až do sítě. Gólman Handanovič přispěl ke zkáze svým dílem, když vleže nedokázal míč vytěsnit, ale pouze jej tečoval mezi tři tyče. Bez asistence.

41
    Dochází dokonce ke střídání, Danilo má zřejmě vážnější zdravotní problém. Nastupuje Morata, který zkusí pozdvihnout ofenzivní představení Bianconeri.
    31. Dybala v parádní šanci nemířil přesně.

31
    Dybala si počkal za vápnem na odražený balon, jenže z voleje nedokázal trefit bránu. Handanovič pouze pohledem odvracel míč mimo své zařízení, jeho přání bylo nakonec vyslyšeno. Juventus zvyšuje obrátky.
    24. Handanovič vychytal volného Vlahoviće.

24
    Následuje další fenomenální zásah hostujícího brankáře. Prudká střela Vlahoviće protáhla Handanoviče, který se reflexivně vyrazil na roh.
    23. Dobrá pozice pro Dybalu, který ale míč nezasáhnul ideálně.

23
    A hned tu byla zajímavá možnost! Paulo Dybala zůstal v pokutovém území nekrytý, jenže levou nohou pálil v podstatě doprostřed brány. I když rána letěla prudce po zemi, Handanovič je dostatečně zkušený, aby rychlé zalehnutí míče zvládnul.
    7. BARELLA - 0:1

7
    Juventus neodvrátil po rohovém kopu balon dostatečně a NICOLO BARELLA ukázal kus fotbalové krásy. Míč si navedl na střed a pravou nohou zpoza pokutového území ideálně našel prostor u pravé tyče. Brankář Perin se zmohl jen na bezmocné gesto, s touto střelou nemohl nic dělat. Inter tak do finále poháru vstoupil tím nejlepším možným způsobem. Asistence: Brozović.

Matěj Vybíral

Patrik Czepiec

Branky: 50. Alex Sandro, 52. Vlahović – 7. Barella, 80. Calhanoglu (pen.), 99. Perišić (pen.), 102. Perišić

Karty:   90+2. Locatelli (JUV) – 55. Brozović (INM), 119. Vidal (INM)   104. Allegri (JUV)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 0:1. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:10.
    Juventus FC: Perin – Danilo, Chiellini, de Ligt, Alex Sandro – Cuadrado, Zakaria, Rabiot, Bernardeschi – Vlahović, Dybala
    Náhradníci: Pinsoglio, Szczęsny – Morata, Kean, Arthur, Nicolussi, Pellegrini, Rugani, Bonucci, Locatelli, Miretti, Aké

Trenér: Massimiliano Allegri

Inter Milán: Handanovič – Škriniar, de Vrij, D'Ambrosio – Darmian, Barella, Brozović, Calhanoglu, Perišić – Džeko, Martínez
    Náhradníci: Radu, Cordaz – Dumfries, Gosens, Dimarco, Caicedo, Ranocchia, Bastoni, Sánchez, Correa, Gagliardini, Vidal