NY Rangers – Pittsburgh 5:3 (kon.) | Florida – Washington 5:3 (kon.) | Calgary – Dallas 3:1 (kon.)
Florida Panthers
5:3 (0:1, 3:2, 2:0) Stav série: 3:2
Washington Capitals
Čtvrtek 12.05.2022, 01:30 • FLA Live Arena, Sunrise • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:31:10)

Statistické okénko

Střely na bránu: 38 – 33 | Přesilová hra: 0/3 – 1/3 | Trestné minuty: 11 – 11

Sergej Bobrovskij (FLA) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 60:00
    Ilja Samsonov (WSH) – 33 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,8%, odchytal 56:43

Československá stopa v utkání

Radko Gudas (FLA) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 10:19
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 22:57

1. Carter Verhaeghe (FLA) – 2+3
    2. Aleksander Barkov (FLA) – 0+2
    3. Sergej Bobrovskij (FLA) – 30 zákroků

Je dobojováno! Washingtonu dnes nestačilo ani tříbrankové vedení. 3:0 vedli Capitals na začátku druhé třetiny po dvou trefách T. J. Oshieho a jedné brance Justina Schultze. Pak ale Florida zabrala a ještě před koncem druhé části srovnala, úspěšnými střelci byli Carter Verhaeghe, Patric Hörnqvist a Sam Reinhart. Dnes famózní Verhaeghe, jenž celkově zaznamenal pět kanadských bodů, dal ve 44. minutě rozdílovou trefu. Krátce před koncem ještě zpečetil výhru Floridy 5:3 Claude Giroux. Po dnešku tak mají mečbol Panteři, v sérii vedou 3:2 na zápasy.

59:46
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Aaron Ekblad – 5 min., bitka + 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Anthony Mantha – 5 min., bitka.

59:41
    Sergej Bobrovskij se musel pořádně natáhnout na brankovišti. Vše ale zvládl a vysloužil si potlesk tribun.

59:24
    Po vyhození Gustava Forslinga puk zamířil do hlediště. Vylučovat se ale nebude, poněvadž tam došlo k teči.

59:03
    Necelých sedmapadesát sekund před třetí sirénou je tady další icing Panthers. Už to ale vypadá, že to Florida dotáhne.

58:32
    Bekhendové posunutí Bennetta z červené čáry nezamířilo až do prázdné klece. Washington se musí znovu dostávat do pásma soupeře.

58:15
    Florida si situaci nekomplikovala a raději vyhodila černou gumu na zakázané uvolnění.

58:02
    Sergej Bobrovskij předvedl důležitý zákrok, když zastavil střelu Jevgenije Kuzněcova z kruhu.

57:42
    Bobrovskij chvíli nevěděl, kde kotouč má. Nepřehlednou situaci ale domácí dokázali zvládnout.

57:09
    Jonathan Huberdeau netrefil prázdnou bránu, zamířil jen a pouze do tyče, takže naděje hostů ještě žije.

56:52
    Samsonov už zamířil na střídačku. Washington to zkouší v šesti.
    55:55 Claude GIROUX - 5:3

55:55
    Florida právě vstřelila branku!
    Pravděpodobně je hotovo! Ani při této obdržené brance nemá Carlson čisté svědomí, poněvadž nepřesnou zadovkou odevzdal touš domácím, kteří se vydali do přečíslení. Carter Verhaeghe přihrál CLAUDU GIROUXOVI, jenž si stáhl puk do forehandu a dopravil jej za čáru. 5:3. Asistence: Carter Verhaeghe a Gustav Forsling.

55:26
    Pro domácí je pozitivní zprávou, že tlak Washingtonu mírně opadl. Ještě necelých pět minut budou muset Panteři bránit.

54:46
    Barkov a Giroux si vyměnili kotouč ve velké rychlosti. Zakončení měl mít na svědomí kapitán Floridy, jenže přihrávku bývalého útočníka Flyers promáchl.

54:15
    Oshie se nedostal ke kotouči přes Weegara. Po zakázaném uvolnění bude buly provedeno po levici Samsonova.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 27. Verhaeghe (Barkov, Giroux), 33. Hörnqvist (Verhaeghe), 35. Reinhart (Verhaeghe, Bennett), 44. Verhaeghe (Barkov), 56. Giroux (Verhaeghe, Forsling) – 8. Oshie (Carlson, Kuzněcov), 23. Schultz (Eller, Ovečkin), 24. Oshie (Kuzněcov, McMichael)

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Chiarot, Weegar, Forsling, Gudas, Montour – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Giroux, Bennett, Huberdeau (A) – Reinhart, Lundell, Mamin – Hörnqvist, Luostarinen, Acciari.
    Trenér: Andrew Brunette

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Orlov, Schultz, van Riemsdyk – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Mantha, Bäckström (A), M. Johansson – Sheary, Eller, McMichael – Hathaway, Dowd, Larsson.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Skilliter, Rooney – Galloway, Shewchyk

Diváci: 20 023