Interobal Plzeň – Chrudim 2:2 (3:4 po pen.)
po penal. (3:4)
SK Interobal Plzeň
2:2 (0:1) Stav série: 1:3
FK Chrudim
Čtvrtek 12.05.2022, 20:20 • SH Lokomotiva Plzeň • Play off 1. futsal ligy • Finále

Plzeň zaslouží velké uznání, protože obrovským srdcem si málem vynutila pátou partii. O kráse to fakt v případě Plzně nebylo. Nicméně účel světil prostředky (viz častá powerplay, jelikož Plzeň moc dobře věděla, že při hře čtyři na čtyři je Chrudim lepší). I ve třetí sezoně pod trenérem Kopeckým bere Interobal medaili. Určitě i v této sezoně jasně převažují pozitiva (důkaz, že Plzeň umí hrát bez Tomáše Vnuka, což se zdálo před rokem jako sci-fi, skalp Ťumeni, remíza s Kajratem Almaty, výhra s Halle-Gooik, obrat z 0:2 s Teplicemi). (22:52:13)

Plzeň byla v prvním poločase horší po všech směrech. Nicméně v šatně muselo zaznít něco v tom smyslu, že do druhého poločasu dá úplně všechno, protože stejná nemá, co ztratit. Domácí otočili dvěma góly při powerplay, když pokaždé asistoval Rešetár přesným centrem. Plzeňská hra se ve druhé půli výrazně zvedla. Ve chvíli už se schylovalo k tomu, že si vynutí první rozhodující finálový zápas od roku 2010, tak Evertonův nástřel skončil v síti a 77 sekund před koncem poslal Everton zápas do pátého plzeňského prodloužení v tomto play-off.

Pro Interobal bylo velkým problémem, že měla pět faulů a deset minut hrála pod hrozbou desítky. Nicméně dovedla utkání do penalt. V nich si oba týmy šly dlouho po svých. Šest střelců bylo přesných, načež trenér Conde vytáhl z klobouku Libora Gerčáka. Ten přišel do Chrudimi v zimním přestupovém období potom, co se mu nepovedlo s Vysokým Mýtem postoupit do ligy. Osmačtyřicetiletý Gerčák vychytal Holého a Seidlera, když se v obou případech posunul ke své levé tyči. Zatímco po penaltě Holého mířil Torres do levé nohy Vahaly, tak vzápětí Everton rozhodl do protipohybu plzeňského gólmana.

Chrudimští přes sebe přetáhnou zlaté medaile. Získávají celkově patnáctý titul, přičemž první od roku 2018. Matěj Slováček přebere pohár. Stejně jako před rokem končí finále v Plzni, ale cesta domů bude pro hosty tentokráte veselá.

Lukáš Rešetár obdržel pohár pro stříbrný celek tohoto ročníku 1. FUTSAL ligy. Pro Plzeň je to historicky čtvrtá medaile (1-2-1).

Plzeňští dostávají stříbrné medaile. Chrudimští vytvořili uličku pro hráče Interobalu, což tak nějak značí, že to, co se stalo na hřišti, to tam také zůstane. Ze strany hostů je to sympatické gesto.

Mateus Torres přebírá od Radka Kliera cenu pro nejlepšího hráče finálové série. Ve třetím finále vstřelil vítěznou branku, dnes dvěma asistencemi přispěl k tomu, že šel zápas do prodloužení.

David Drozd byl zvolený nejužitečnějším hráčem letošní sezony.

Michal Seidler přebírá cenu pro nejlepšího střelce play-off z rukou šéfa 1. FUTSAL ligy Karla Kruliše. Stejně tak dostane cenu pro nejproduktivnějšího hráče vyřazovacích bojů.

EVERTON

5. série
    3:4
    EVERTON rozhoduje o patnáctém chrudimském titulu, napálil balón do levého horního rohu brány a Vahala riskl opačnou stranu.

5. série
    3:3
    Seidler také neproměňuje proti Gerčákovi, ten si znovu vybral svou levou stranu.

4. série
    3:3
    Torresova penalta končí na levé noze Vahaly a teď už jedeme náhlou smrt.

4. série
    3:3
    Gerčák se posunul ke své levé tyči a vychytal Holého.

3. série
    3:3
    Kubát posílá míč ze svého prvního doteku v sérii pod horní tyč.

3. série
    3:2
    Štrajt trefuje levou šibenici do protipohybu brankáře.

2. série
    2:2
    Koudelka bombou pravačkou srovnává.

2. série
    2:1
    Na rozdíl od třetího semifinále Rešetár proměňuje, konkrétně bombou pod víko.

1. série
    1:1
    Vahala si pořádně sáhl na penaltu Maxe k levé tyči, nebylo mu to nic platné.

1. série
    1:0
    Rick odráží penaltu o levou tyč z pohledu střelce.

Střílení penalt začíná.

Libor Gerčák natahuje rukavice, ale penalty začíná Rick, v bráně Dudu.

Ve třetím semifinále jsme viděli hned jedenáct sérií a z plzeňské strany už museli gólmani. Chyběly dva série a Jakub Luhový byl hozen do hodně složité situace.

Stejně jako ve třetím a čtvrtém semifinále s Teplicemi rozhodnou penalty. Plzeň je vždy zvládla a pokud je zvládne potřetí, tak pojede v sobotu do Chrudimi na pátý zápas. Domácí byli v prvním poločase a celé prodloužení (asi) horším týmem. V prodloužení vydrželi celých deset minut s pěti fauly na kontě a odmítli tak první desítku v této sérii.

50:00
    Druhé prodloužení skončilo.

49:59
    Dudův výhoz vyboxoval Vahala, jdeme do oblíbených plzeňských a neoblíbených anglických penalt...

49:56
    Nástřel Evertona z pravé strany odpálila Plzeň až za chrudimskou bránu.

49:35
    Při centru z levé strany byl úplně volný Max, ale u zadní tyče nezpracoval míč.

49:21
    Dudu upadl při stažení nákopu Vahaly při souboji se Seidlerem, desítka se nepíská, o té nemůže být řeč.

49:12
    Kozár trefil pokusem z pravé strany Evertona, Holý nebude pospíchat s rozehrávkou autu.

48:47
    Chrudim drží míč na půli...

48:20
    Buchta se položil do střely z levé strany.

48:02
    Torres si hodil míč na levačku na pravé straně, Vahala vykopával jeho střelu na přední tyči.

47:17
    Kozár odkopává centr z levé strany na roh pro Evertona.

46:45
    Holý vypíchl balón Drozdovi z levé strany, jeho pokus ze střední vzdálenosti vyrážel Dudu před sebe, ale nebyl nikdo na dorážku.

46:19
    Everton minul z levé strany přes Kozára protější šibenici, následně trefil Seidler boční síť.

46:00
    Rešetár nedokázal přihrát středem do běhu na Zdráhala po zisku míče.

45:15
    Jinak Plzeň nefaulovala v prodloužení, v praxi to znamená, že jsme desítku v této sérii ještě neviděli.

45:01
    Začalo druhé prodloužení.

Tak uvidíme, jestli dojde v případě Plzně na třetí penalty v tomto play-off. Asi by bylo dobré, aby se (radši) připravil na pokutový kop i třetí gólman Jakub Luhový.

45:00
    První poločas prodloužení skončil.

44:58
    Holý dostal v posledních sekundách jesle, ale pak Plzeň přežila centr Pavla Drozda po zemi z levé strany na zadní tyč.

44:26
    Max nepřihrál z pravé strany do druhé vlny a pak už se dostal s míčem mimo hřiště.

44:03
    Chybu Plzně v rozehrávce napravuje Zdráhal, aut pro Torrese.

43:40
    Everton udělal rychlou kličku Havlovi na levé straně, ale pak už nepřešel přes Kozára.

42:52
    Seidler s Holým zdvojili z levé strany Davida Drozda, míč šel od paty Seidlera do autu.

42:25
    Holý natáhl nohu při chrudimském rohu zprava na střed a nepovolil zakončení Doši.

42:22
    David Drozd vypálil z pravé strany, když si kolem Ricka přehodil míč na levačku a jeho zakončení plasklo o levou ruku Vahaly na bližší tyči.

41:57
    Plzeňští si dávají najevo, že nemůžou faulovat. V tom případě by se kopala desítka. Těch pět akumovaných faulů je pro Interobal velká komplikace.

41:23
    Vahala se vůbec nedohodl při výběhu na pravou stranu s Havlem a Kozárem, kdo odehraje balón, ale Chrudim se nedostala k míči.

41:03
    Obrana Plzně zapomněla na Torrese a ten si navedl míč na střelu z levé strany vedle vzdálenější tyče, ke které skákal Vahala.

40:49
    Seidler tečoval střelu z pravé strany do náruče Vahaly.

40:01
    Rešetár zahájil páté plzeňské prodloužení v tomto play-off, z posledních devíti zápasů Plzně jich hned pět skončilo plichtou po normální hrací době.

40:01
    Začal první poločas prodloužení.

40:00
    Druhý poločas skončil.

39:58
    1,7 před koncem druhého poločasu kopal Torres roh z pravé strany, ale nástřel na přední tyč na Drozda nepřinesl titul pro Chrudim.

39:47
    Vahala vytahuje střelu z levé strany, Torres bude kopat aut.

39:43
    Torres si navedl míč zprava na střed a střílel levačkou, teč poslala balón na roh.

39:19
    Hned po ztrátě míče fauluje Zdráhal Koudelku na pravé straně, s určitou prodlevou pískají rozhodčí pátý faul Plzně. Ty se přenáší do prodloužení.

39:04
    Volej Zdráhala o zem z pravé strany míří vedle zadní tyče.

39:01
    Dudu boxoval ránu Vahaly z dálky pod břevno.
    38:43 EVERTON - 2:2

38:43
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Schyluje se k pátému plzeňskému prodloužení v letošním play-off! Zámek Chrudimi ukončil EVERTON nástřelem z dvanácti metrů, který propadl k pravé tyči. Stejně jako při prvním gólu nemohl Vahala vůbec nic vidět. Asistence: Torres.

38:34
    Holý blokuje střelu zprava.

38:22
    Plzni se nelíbí Koudelkovo počínání vůči Kozárovi.

38:06
    Vahala vyráží zakončení Evertona z pravé strany na zadní tyč.

37:50
    Koudelka se nedostal na levé straně přes Buchtu, ten střídá.

37:27
    Evertonovu střelu z levé strany sráží Koudelka vedle bližší tyče.

37:04
    Vahala dobře vyběhl z levé strany a odhlavičkoval balón do autu, Plzeň pak reklamuje špatné střídání Chrudimi a její hru v šesti.

37:03
    Powerplay Chrudimi s Maxem v dresu brankáře skončila pokusem Davida Drozda z pravé strany přes Ricka vedle vzdálenější tyče.

36:32
    Vahala byl na půli pod tlakem Drozda a musel víceméně odevzdávat středem, vzápětí ale Koudelka nasměroval balón do Rešetára, nebo vlastního spoluhráče.

36:13
    Holý na posledním prohrál souboj s Davidem Drozdem, ten ale zakončoval nečistě po zemi z levé strany vedle protější tyče.

35:55
    Pavel Drozd přenášel hru z pravé strany, ale u levé lajny nebyl nikdo. Everton nemůže uvěřit tomu, že Holý kope aut.

35:46
    Plzeňský výkon šel oproti prvnímu poločasu výrazně nahoru a domácí jsou relativně blízko tomu, aby poslali sérii do pátého duelu.

35:38
    Vahala lapil střelu a chystal se trefit přes celé hřiště prázdnou bránu. Mohl přehodit couvajícího gólmana, ale ten stačil zakročit pravou rukou.

35:07
    Chrudim šla do powerplay s brankářem, David Drozd přišel o míč na pravé straně proti Kozárovi.

34:44
    Vahala nakopával na levou stranu, Seidler škrtal balón hlavou za branku.

34:28
    Došovu střelu tečuje jeden z tria plzeňských Slováků do rukou Vahaly.

34:15
    Radovanovič posílal z pivota na levou stranu na Evertona, před ním zasáhl Kozár.

33:38
    Seidler vystoupil na půli. Dával si pozor, aby nevyrobil pátý faul, uhýbal a nešel tak důrazně. Stav faulů není z pohledu Plzně úplně ideální.

33:17
    Jinak na fauly 4:2 a ty by se přenesly i do případného pátého plzeňského prodloužení v tomto play-off.

33:06
    Chrudim chtěla ruku Buchty, hrálo se dál a Everton zaběhl na pravou stranu, nicméně poslal balón vedle vzdálenější tyče.

32:39
    Torres zasáhl podle všeho Zdráhala na pivotu do obličeje. Nicméně nepískalo se a v pokračující hře se Seidler dopustil podrážení, načež se chrudimská lavička sesypala na sudího Petra. Max se poštěkal se Seidlerem. Hlavní arbitr to celé vyřešil kartou pro chrudimského brankáře za protesty.

31:59
    Chrudim přečkala nástřel Vahaly zprava na zadní tyč díky Maxovi, Zdráhal ale přerušil útok na půli.

31:49
    Doša tečuje střelu Holého z levé strany, Rick bere roh.

31:41
    Střela, nebo možná i centr Koudelky z pravé strany končí vedle protější tyče. Tou dobou dělal Radovanovič na pivotu černou práci.

31:18
    Zdánlivě snadnou střelu z levé strany přes Kozára si srazil Vahala do přední tyče, ale ještě chytil balón a pro Plzeň to nemělo vážnější následky.
    31:10 SEIDLER - 2:1

31:10
    Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
    Neskutečná plzeňská vůle po pátém zápasu! Chrudim propadla při vystoupení a tím se její obrana hodně otevřela. Zřejmě Rick přihrál na levou stranu a Rešetár připravil centr na vzdálenější tyči, kde MICHAL SEIDLER otočil vývoj čtvrtého zápasu. Rešetár to oslavil zaťatou pravou pěstí směrem k divákům. Asistence: Lukáš Rešetár.

30:53
    Rick nahrál zleva zhruba na devět metrů Holému, jeho střelu srážela obrana na roh.

30:38
    Plzeň jde do powerplay s Rešetárem v zeleném.

30:30
    Oddechový čas pro tým SK Interobal Plzeň.

30:25
    Radovanovič fauloval při souboji před plzeňskou lavičkou Ricka. Ten měl vyražený dech a na palubovku musel plzeňský lékař. Radovanovič si měl co povědět s Jakubem Hodkem, vedoucím mužstva Interobalu.

30:16
    Po souboji Ricka s pivotem Radovanovičem odpálil Vahala balón z levé strany pod horní tyč do náruče chrudimského gólmana.

30:03
    Vahala vyboxoval střelu z pravé strany na vzdálenější tyč k Buchtovi, ten posílal pas na paty Seidlera.

29:54
    Seidler dostal Pavla Drozda do úhlu na pravé straně a ten posléze trefil tělo vybíhajícího Vahaly.

29:23
    Nějakým způsobem propadla Seidlerova standardka přes dva hráče ve zdi k pravé tyči, kde neuspěl Kozár, přitom pozice to nebyla špatná.

29:21
    Kozár zdvojen na středu, ale zároveň byl stažený, na fauly 3:1.

28:31
    Plzeň udělala chybu při powerplay s Rešetárem jakožto pátým hráčem, ten pak běžel rychle na střídačku a stačil pustit včas Vahalu.

28:15
    Koudelka kopal roh zprava na levou stranu, Maxův volej směřoval vysoko nad bránu.

28:03
    Koudelka poslal aut z pravé strany vedle zadní tyče, ale nikdo se míče nedotkl, takže by gól stejně neplatil.

27:56
    Max trefil zleva padajícího Havla. Teď je Plzeň pod tlakem.

27:29
    Pavel Drozd centroval z levé strany na vzdálenější tyč, kde nedosáhl na balón Max.

27:13
    Buchta zablokoval střelu Drozda z levé strany, aut pro Koudelku.

26:25
    Rešetár měl šanci na obrat vývoje zápasu, z dobré pozice na pravé straně pálil pod břevno, kde měl Dudu ruku.

25:17
    Plzeň docela ožila, jezdí, hraje s obrovskou vůlí. Evidentně zaznělo v šatně něco v tom smyslu, že do druhého poločasu už dají domácí úplně vše, protože stejně nemají co ztratit.

24:53
    Torres si hodil míč kolem Ricka na pravé straně, ale střílel kolem něj vedle kratší tyče.

24:32
    Rick sráží pokus z pravé strany v podání Torrese.

23:50
    Po zákroku Štrajta na půli na Radovanoviče je hodně veselo. Začíná to býti vyhrocené. Štrajt dostává druhou žlutou v play-off. Na fauly 3:0.
    22:53 HOLÝ - 1:1

22:53
    Kozár měl kolem sebe zničehonic při powerplay hodně prostoru, navedl si míč zleva na střed a potom roztáhl hru na levou stranu, odkud Rick postrčil pod sebe na Rešetára. Ten trefil nečistě centr na zadní tyč, kde ovšem volej levačky MICHALA HOLÉHO skončil na místě určení a Plzeň srovnává. Krátce po dosažení gólu si dvojice Rick – Dudu pověděla něco hezkého. Jinak by se jeden druhému nepodíval zblízka do očí zhruba na půli. Asistence: Lukáš Rešetár.

22:25
    Zdráhal se poprvé objevil na palubovce, začal tím, že stáhl útok po pravé straně, naznačil přihrávku a potom jeho střelu přizvedli hosté nad branku.

22:17
    Jan Havel vidí kartu za faul na polovině na Evertona, ten se svíjí na zemi.

21:57
    Po chybě Plzně se rýsovala před Chrudimí loženka, jenže při pasu z levé strany na hranici brankovišti přetlačil Kozár silou vůle Koudelku, ten už se chystal zakončovat do prázdné brány.

21:23
    Kozár se dostal pod tlak na levé straně a udělal ztrátu, Vahala okamžitě běží na plac.

21:01
    Kozár poslal lob na pravou stranu Holému, ten sklepl pod sebe na Rešetára, k plzeňskému kapitánovi hned přistoupil bek.

20:29
    Domácí postavili powerplay s Rešetárem v dresu gólmana.

20:01
    Pavel Drozd rozehrál možná poločas letošní sezony...

20:01

Chrudim zaslouženě vede. V prvním poločase měla místy až drtivou převahu. Navíc pořádně nepustila Plzeň ke hře v pěti s Vahalou. Interobal sáhl ke klasické powerplay s Rešetárem jakožto pátým hráčem a Rick přichystal Holému největší plzeňskou šanci, nicméně Dudu zasáhl na šestce. Ve chvíli, kdy to vypadalo, že by mohla úvodní půle skončit bezbrankovou plichtou, tak 51 sekund před koncem skóroval Max z levé strany na bližší tyč a využil toho, že měl Vahala zakrytý výhled.

20:00

19:53
    Torres už jen podrží balón.

19:42
    Vahala nakopával jen do koše chrudimského brankáře.
    19:09 MAX - 0:1

19:09
    Torres nahrával na levou stranu a proti schované střele MAXE na přední tyč neviděl Vahala vůbec nic. Chrudim dává gól do šatny a zaslouženě vede. Asistence: Torres.

18:54
    Plzeň se ubránila kontru do rozhozené obrany, kdy nebyla reálná možnost, aby se Vahala vrátil na plac.

18:29
    Holý sklepl na pravé straně Rešetárovi, ten z jedničky napálil balón vysoko nad horní tyč.

18:02
    Chrudim špatně vystoupila na Plzeň a Rick pěkně přenesl na pravou stranu, kde byl úplně zapomenutý Holý sám proti gólmanovi, ten ale na šestce podržel Chrudim v největší plzeňské šanci v tomto duelu.

17:42
    Faul Chrudimi na levé straně, je autorem jedno z dvojčat Drozdových.

17:35
    Plzeň chybovala a Rešetár neměl šanci, aby vystřídal, nicméně pokus z dálky odhlavičkoval na čáře Peter Kozár.

17:20
    Kozár to myslel dobře přihrávkou na levou stranu na Seidlera, ale obrana Chrudimi zasáhla.

16:56
    Kozár drží balón se Seidlerem na půli.

16:43
    Po zisku autu jde Plzeň zase do powerplay s Rešetárem jakožto pátým hráčem.

16:36
    David Drozd prošel přes Štrajta na levé straně a centroval na zadní tyč, kde nescházelo tolik, aby si jeden ze dvou hráčů Plzně vstřelil vlastní gól.

16:23
    Štrajt blokuje střelu Davida Drozda z levé strany.

15:56
    Rešetár si odstavil posledního Koudelku, podle mínění rozhodčích nedovoleným způsobem. Těžko soudit, co se nelíbí lavičce Chrudimi. Na fauly 4:0.

15:48
    Plzeň jde do klasické powerplay s Rešetárm v dresu brankáře, stejně jako v závěru prvního poločasu třetího finále.

15:32
    Everton si hodil míč na pravačku na levé straně, ale do jeho pokusu se postavil Rick.

14:55
    Everton nastřeloval na zadní tyč, kde pohlídal Holý Radovanoviče.

14:52
    Za skluz z levé strany proti Torresovi dostává Rešetár svou pátou kartu v letošním play-off. Na fauly 3:0.

14:07
    Everton zaútočil po pravé straně, Holý minul balón ve skluzu a Everton pak chystal centr na střed před prázdnou bránu na Radovanoviče, Plzeň se na poslední chvíli vrátila a uhasila požár.

13:58
    Holý se na posledním natlačil před útočícího hráče a odpálil balón do publika.

13:38
    Rickovi odskočil míč od sálovky na šestce přímo k Radovanovičovi, ten se rychle otočil, ale rychle ještě stačil přizvednout jeho střelu nad branku.

13:31
    Evertonův centr z levé strany končí na patě Kozára, roh pro hosty.

12:45
    Everton udělal Zidanovku na pravé straně, ale nevěděl, že mu na záda dýchá Štrajt, ten mu vypíchl balón.

12:25
    Chrudim presovala Plzeň, ta nemohla hrát podruhé s Vahalou až Havel přihrával na pravou stranu do autu.

11:43
    Pavel Drozd absolvoval souboj s Kozárem na pravé straně a následně minul opačnou tyč.

11:15
    Koudelka rozehrál standardku zleva pod sebe na Davida Drozda a při jeho pokusu na zadní tyč natáhl výborný Vahala levou ruku.

11:05
    "Dneska to ukončíme!" skandují chrudimští fanoušci. Tak je pravda, že příznivci Teplic tady pořvávali po prvním duelu "finále, finále" a všichni víme, jak to dopadlo...

10:21
    Zřejmě Holý fauloval na levé straně Davida Drozda, Chrudim chce třetí kartu pro Holého v této sérii a zároveň stop pro něj v případném pátém duelu.

10:12
    Vahala nahrával k levé lajně a od ní pěkně nastřeloval Seidler z levé strany na vzdálenější tyč, kde chyběl kousek, aby Buchta ve skluzu dosáhl na balón.

10:07
    Marek Kopecký přerušuje tlak Chrudimi timeoutem.

09:53
    Plzeň trošku s klikou přežila další závar, Rick se ale ukvapil v rozehrávce.

09:22
    Po pasu z pravé strany pod sebe měl loženku v brankovišti Pavel Drozd, ale Štrajt na poslední chvíli srazil v pádu pokus na roh. Horší je, že velký srdcař v dresu Plzně zůstal ležet na zemi, stejně tak Rick. Oba budou v pohodě.

09:03
    Kozár reklamuje, že při střele z levé strany na zadní tyč trefil Everton svého spoluhráče Drozda a nikoliv Kozára. Nicméně kope se roh Chrudimi.

08:47
    Chrudim je asi opět ve hře čtyři na čtyři lepší a zatím nepovoluje Plzeň powerplay.

08:24
    Tečovanou střelu Torrese z pravé strany odkopává Holý.

08:01
    Radovanovič obral o míč Seidlera zleva, Chrudim přenesla hru, ale Buchta byl připravený na souboj s Došou.

07:41
    Rick vybojoval míč zleva proti Radovanovičovi, nicméně pak se dostal Vahala pod tlak až musel odevzdat.

07:24
    Odpískán první faul zápasu a jde na konto Plzně. Everton si staví standardku z levé strany.

07:13
    Plzeň nemohla podruhé s Vahalou, každopádně při nákopu Havla z levé strany na druhou stranu vyskočil Dudu nad Štrajta.

06:42
    Rick padal do střely jako v hokeji, Plzeň hraje opět hodně obětavě a srdcem.

06:34
    Everton se zbavil na levé straně Štrajta a pak centroval na zadní tyč, kterou zavíral ve skluzu Max. Nicméně výborně zakročil bránící Kozár.

06:19
    Otáčející se Havel tečuje zakončení Davida Drozda z levé strany na roh. Ten si vezme Everton.

05:50
    Rešetárův tvrdý, ale čistý skluz z levé strany ocenila lavička Plzně. V posledních sekundách se navíc hraje nahoru-dolů.

05:17
    David Drozd si hezky narazil na pravé straně, dostal nahrávku zpět do běhu, ale míč si z prvního doteku moc předkopl a ten napálil Vahala do hlediště.

04:40
    Rick táhl brejk dva na jednoho, dobře zjistil, že prováhal možnost přihrávky, nicméně nadvakrát zprava nepřekonal gólmana Chrudimi!

04:14
    Plzeň získala aut, šla tak do powerplay s Vahalou, nicméně křižný pas z levé strany se zastavil na hrudi vyskakujícího Koudelky.

04:03
    Plzeň se při rohu poprvé dostala před hostující bránu, ale Dudu se balónu nedotkl.

03:33
    Everton trefil nečistě přízemní střelu z levé strany vedle zadní tyče, Vahala mohl zůstat v klidu.

03:18
    Holý přistoupil k Radovanovičovi a poté nepustil přes sebe z pravé strany Evertona.

02:44
    Doša poslal prudkou nahrávku na pravou stranu na Torrese, načež zasáhl bránící Seidler.

02:16
    Seidler nasadil jesle Evertonovi na levé straně, ale vzápětí se vrhl po balónu ve skluzu Pavel Drozd.

01:56
    Vahala zaváhal na půli a příznivci Plzně se asi začali potit, nicméně Rešetár přetlačil na pravé straně Evertona.

01:19
    Dudu se na chvíli vytáhl na svou útočnou polovinu, Štrajt posléze pokryl v brankovišti Pavla Drozda a pouštěl balón do náruče Vahaly.

00:53
    Vahalovi se nelíbil zákrok na Štrajta u plzeňského brankoviště, pak natáhl nohu Havel proti Davidu Drozdovi.

00:28
    Rick dobře rozehrál, ale pokazil pas na levou stranu na Havla.

00:01

To je překvapení! Jan Havel v první čtyřce Plzně. Matěje Slováčka nahradí ve čtyřce Max.

Interobal se pokusí o totéž, co se povedlo nedávno hned dvakrát plzeňským házenkářům – otočit sérii z 1:2.

Utkání proběhne ve skvělé atmosféře, dorazilo i mnoho fanoušků z Chrudimi.

Zazněla česká hymna.

Chrudim bude na rozdíl od druhého finále hrát v bílém, Plzeň klasicky doma v černočerveném.

Plzeňská sestava bez překvapení. To Chrudimi se vrací Dominik Balog. Nicméně chybí Matěj Slováček.

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Luhový) – Rick, Rešetár (C), Buchta, Kozár, Holý, Zdráhal, Štrajt, Havel, Seidler.
    Trenér: Marek Kopecký

FK Chrudim: Dudu (Javorski, Gerčák) – Everton, R. Mareš, Kubát, Max, Koudelka (C), P. Drozd, D. Drozd, Doša, Torres, Radovanovič, Balog.
    Trenér: Felipe Conde

Rozhodčí: Petr, Kliner – Rygl.

Bilance Chrudimi v Plzni od sezony 2019/20

2019/20: Plzeň – Chrudim 1:7 (12. Zdráhal – 14. Everton, 15. D. Drozd, 17. Everton (pen.), 27. Slováček, 29. Kovács (vla.), 37. Yuri, 40. Koudelka).

2020/21:
    Základní část: Plzeň – Chrudim 3:3 (22. Kozár, 32. Seidler, 37. Holý – 26. Max, 30. Everton, 36. P. Drozd)

Finále:
    1. zápas Plzeň – Chrudim 3:2 po prodloužení (11. Vahala, 31. Vnuk, 45. Vnuk – 8. D. Drozd, 20. D. Drozd)
    3. zápas: Plzeň – Chrudim 4:1 (10. Rick, 23. Seidler, 25. Vnuk, 37. Kozár – 20. D. Drozd)

2021/22:

Základní část Plzeň – Chrudim 2:1 (2. Rešetár, 26. Seidler – 5. D. Drozd)
    2. finále: Plzeň – Chrudim 2:0 (28. Seidler, 38. Künstner)

Stejně jako v semifinále s Teplicemi prohrává Plzeň 1:2, ale čtvrtý zápas bude hrát tentokráte na své palubovce. Je jisté, že dnes se představí naposledy ve svém domácím prostředí a bude si chtít vynutit první rozhodující finálový duel v rámci české nejvyšší soutěže od roku 2010. Může se stát, že Lukáš Rešetár po jedenácti úspěšných finálových sériích bude poprvé v životě na straně poražených. Jeho spoluhráč z legendárního kádru z ME 2010 Marek Kopecký se bude muset obejít bez vykartovaného Dušana Künstnera. Nechme se překvapit, jestli tuto ztrátu vyřeší nasazením Martina Zdráhala. Slovenský reprezentant se vrátil do sestavy ve třetím duelu, ale do zápasu nezasáhl. Jen přihlížel čtvrtému plzeňskému prodloužení v tomto play-off, z toho druhému prohranému.

FK Chrudim
    Chrudim bude útočit na svůj patnáctý mistrovský titul, přičemž první od roku 2018, kdy se s tehdejším ERA-PACKem loučil Lukáš Rešetár. Pro sedmačtyřicetiletého Romana Mareše by se jednalo o čtrnáctý titul. Na to, že hosté vyhrají tuto sérii je momentálně kurz 1,07, zatímco na Plzeň 6,5. Východočeši jsou blízko k tomu, aby si opět zajistili účast v Lize mistrů. Tam půjde podle všeho opět pouze vítěz 1. FUTSAL ligy a potenciální vyloučení ruských mužstev českému futsalu nepomůže. Chrudim si zatím nemůže stěžovat na to, že by se potýkala s velkými zdravotními patáliemi. Od druhého finále chybí jen Dominik Balog.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze čtvrtého finále 1. FUTSAL ligy. Začínáme ve 20:20.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.

Vít Muzikář

Branky: 23. Holý (Rešetár), 32. Seidler (Rešetár) – 20. Max (Torres), 39. Everton (Torres)

Karty:   15. Rešetár (PLZ), 23. Havel (PLZ), 24. Štrajt (PLZ) – 33. Dudu (CHR)