Interobal Plzeň – Chrudim 2:2 (3:4 po pen.)
po penal. (3:4)
SK Interobal Plzeň
2:2 (0:1) Stav série: 1:3
FK Chrudim
Čtvrtek 12.05.2022, 20:20 • SH Lokomotiva Plzeň • Play off 1. futsal ligy • Finále

Plzeň zaslouží velké uznání, protože obrovským srdcem si málem vynutila pátou partii. O kráse to fakt v případě Plzně nebylo. Nicméně účel světil prostředky (viz častá powerplay, jelikož Plzeň moc dobře věděla, že při hře čtyři na čtyři je Chrudim lepší). I ve třetí sezoně pod trenérem Kopeckým bere Interobal medaili. Určitě i v této sezoně jasně převažují pozitiva (důkaz, že Plzeň umí hrát bez Tomáše Vnuka, což se zdálo před rokem jako sci-fi, skalp Ťumeni, remíza s Kajratem Almaty, výhra s Halle-Gooik, obrat z 0:2 s Teplicemi). (22:52:13)

Plzeň byla v prvním poločase horší po všech směrech. Nicméně v šatně muselo zaznít něco v tom smyslu, že do druhého poločasu dá úplně všechno, protože stejná nemá, co ztratit. Domácí otočili dvěma góly při powerplay, když pokaždé asistoval Rešetár přesným centrem. Plzeňská hra se ve druhé půli výrazně zvedla. Ve chvíli už se schylovalo k tomu, že si vynutí první rozhodující finálový zápas od roku 2010, tak Evertonův nástřel skončil v síti a 77 sekund před koncem poslal Everton zápas do pátého plzeňského prodloužení v tomto play-off.

Pro Interobal bylo velkým problémem, že měla pět faulů a deset minut hrála pod hrozbou desítky. Nicméně dovedla utkání do penalt. V nich si oba týmy šly dlouho po svých. Šest střelců bylo přesných, načež trenér Conde vytáhl z klobouku Libora Gerčáka. Ten přišel do Chrudimi v zimním přestupovém období potom, co se mu nepovedlo s Vysokým Mýtem postoupit do ligy. Osmačtyřicetiletý Gerčák vychytal Holého a Seidlera, když se v obou případech posunul ke své levé tyči. Zatímco po penaltě Holého mířil Torres do levé nohy Vahaly, tak vzápětí Everton rozhodl do protipohybu plzeňského gólmana.

Chrudimští přes sebe přetáhnou zlaté medaile. Získávají celkově patnáctý titul, přičemž první od roku 2018. Matěj Slováček přebere pohár. Stejně jako před rokem končí finále v Plzni, ale cesta domů bude pro hosty tentokráte veselá.

Lukáš Rešetár obdržel pohár pro stříbrný celek tohoto ročníku 1. FUTSAL ligy. Pro Plzeň je to historicky čtvrtá medaile (1-2-1).

Plzeňští dostávají stříbrné medaile. Chrudimští vytvořili uličku pro hráče Interobalu, což tak nějak značí, že to, co se stalo na hřišti, to tam také zůstane. Ze strany hostů je to sympatické gesto.

Mateus Torres přebírá od Radka Kliera cenu pro nejlepšího hráče finálové série. Ve třetím finále vstřelil vítěznou branku, dnes dvěma asistencemi přispěl k tomu, že šel zápas do prodloužení.

David Drozd byl zvolený nejužitečnějším hráčem letošní sezony.

Michal Seidler přebírá cenu pro nejlepšího střelce play-off z rukou šéfa 1. FUTSAL ligy Karla Kruliše. Stejně tak dostane cenu pro nejproduktivnějšího hráče vyřazovacích bojů.

EVERTON

5. série
    3:4
    EVERTON rozhoduje o patnáctém chrudimském titulu, napálil balón do levého horního rohu brány a Vahala riskl opačnou stranu.

5. série
    3:3
    Seidler také neproměňuje proti Gerčákovi, ten si znovu vybral svou levou stranu.

4. série
    3:3
    Torresova penalta končí na levé noze Vahaly a teď už jedeme náhlou smrt.

4. série
    3:3
    Gerčák se posunul ke své levé tyči a vychytal Holého.

3. série
    3:3
    Kubát posílá míč ze svého prvního doteku v sérii pod horní tyč.

3. série
    3:2
    Štrajt trefuje levou šibenici do protipohybu brankáře.

2. série
    2:2
    Koudelka bombou pravačkou srovnává.

2. série
    2:1
    Na rozdíl od třetího semifinále Rešetár proměňuje, konkrétně bombou pod víko.

1. série
    1:1
    Vahala si pořádně sáhl na penaltu Maxe k levé tyči, nebylo mu to nic platné.

Vít Muzikář

Branky: 23. Holý (Rešetár), 32. Seidler (Rešetár) – 20. Max (Torres), 39. Everton (Torres)

Karty:   15. Rešetár (PLZ), 23. Havel (PLZ), 24. Štrajt (PLZ) – 33. Dudu (CHR)