Bordeaux – Lorient 0:0 (kon.) | Lyon – Nantes 3:2 (kon.) | Méty – Angers 1:0 (kon.)
Monaco – Brest 4:2 (kon.) | Montpellier – PSG 0:4 (kon.) | Nice – Lille 1:3 (kon.)
Rennes – Marseille 2:0 (kon.) | Saint-Étienne – Remeš 1:2 (kon.) | Štrasburk – Clermont Foot 1:0 (kon.)
Troyes – Lens 1:3 (kon.)
FC Méty
1:0 (0:0)
Angers SCO
Sobota 14.05.2022, 21:00 • Stade Saint-Symphorien, Mety • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

FC Méty (19) se rozloučí s tímto ročníkem Ligue1 před fanoušky v duelu proti Angers SCO (14). Ve finiši soutěže rozhodně nebude hrát desetibodový náskok Angers velkou roli.

Vzájemné utkání:

Angers SCO – FC Méty 3:2 (0:1)

Branky: 53. Cho, 65. Mangani, 90+2. Bahoken – 10. Brún, 58. Búlája

ŽK: 52. Cho – 30. Maiga, 39. de Préville, 90+1. Brún

Angers SCO v minulém kole rázně ukončilo sérii šesti zápasů bez výhry a to sice v proti bezzubému soupeři v podání Girondins Bordeaux jasným poměrem 4:1!

Ani tříbodový úspěch Mét proti Olympique Lyonu, který nebyl zcela očekávaný nevylepšil příliš finišující pozici tomuto týmu. I pokuď zdolá angers za tři body dostane se nejlépe na barážovou pozici místo Saint Étienne a to ještě musí doufat, že tento tým dvakrát za sebou prohraje. I když je ve fotbale možné témeř vše, nelze příliš počítat s tím, že výběr Mét v posledním kole uspěje na hřišti mistrovského PSG za tři body.

Poslední utkání Angers SCO:

Angers SCO – Girondins Bordeaux 4:1 (2:0)

Branky: 5. Cho, 36. Mendy, 62. Bahoken, 90. Pereira Lage – 60. Mara

ŽK: 78. Fulgini – 46. Guilavogui, 56. Ahmedhodžić, 60. Mara, 77. Dilrosun, 89. Adli

Angers SCO: Mandrea – Ebosse, I. Traoré (C), Manceau – bin Tálib – Cho (69. Jakoliš), S. Doumbia (90+2. Fatar), Pereira Lage (90+2. Bamba I), Ba. Mendy (69. Mangani) – Bahoken (75. Únáhí), Fulgini.

Poslední utkání FC Méty:

FC Méty – Olympique Lyon 3:2 (2:1)

Branky: 26. Pajot, 40. Lamkel Zé, 90. Búlája – 43. a 84. Dembélé

ŽK: 70. Niakaté, 74. Traoré, 88. de Préville – 87. Ndombélé, 90+2. Dubois

ČK: 68. Mendes (Olympique Lyon)

FC Méty: Caillard – Lacroix (66. Brún), Kouyaté, Niakaté – Mikelbrencis (66. Kana-Biyik), B. Traoré, Pajot (C) (80. Búlája), Sarr (51. N'Doram), Delaine (46. Yade) – de Préville, Lamkel Zé.

Předpokládané absence:

FC Méty

Centonze, Candé, Maiga, Amadou (všichni nespecifikované zranění)

Doumbia (žluté karty)

Métám byl pro poslední kolo na zápa sproti PSG suspendován na jedne zápas ofenzivní záložník či útočník de Préville za tři napomenutí během keatší doby než bylo odehráno deset kol.

FC Méty: Caillard – Brún (C), Kouyaté, Niakaté – Mikelbrencis, Búlája, B. Traoré, Sarr, Candé – Lamkel Zé, de Préville.
    Náhradníci: Úkíddžá – Nguette, Niane, Yade, Mafouta, Delaine, Kana-Biyik, Lacroix, Danley.
    Trenér: Frederic Antonetti

Angers SCO: Mandrea – Thomas, Ebosse, I. Traoré (C), Manceau, Pereira Lage – Ba. Mendy, bin Tálib, Fulgini – Cho, Bahoken.
    Náhradníci: Petković – Belkdim, Jakoliš, Ninga, Capelle, Únáhí, Bamba I, Mangani, Fatar.
    Trenér: Gérald Baticle

Rozhodčí: Pignard – Drouet, Coniglio.

Hráči Mét budou hrát v rudých dresech. Angers SCO nastoupí k utkání v bílých dresech.

1

1
    Individuální průnik hráče Angers skončil pouze za koncovou čárou.

2
    Enzo Ebosse nedokázal zkrotit míč dle svých představ a ten mu lehce utíká za postranní čáru.

3
    De Préville sice dostal dopředu spoluhráče Lamkel Zé, ale ten na hranici pokutového území neuspěl v souboji jeden na jednoho.

5
    Centr zleva výtečně sebrala obrana Mét ve vlastním pokutovém území.

6
    De Préville se obtočil šikovně kolem obránce, jako hbitá lasička a jeho střela ze dvaceti metrů jen těsně minula pravou tyč.

7
    Centr hráčů Angers SCO zprava pouze proletěl napříč pokutovým územím soupeře.

7
    Dobrá zpráva pro hráče FC Mét, jejich konkurent AS Saint Étienne již zatím prohrává se Stade Reims po brance Munetsiho ze druhé minuty.

9
    Útočná snaha hráčů Angers zleva přišla velmi brzy vniveč.

10
    Fulginiho propagační pokus ze střední vzdálenosti s přehledem lapil do svých rukavic brankář Caillard.

11
    AS Saint Étienne bleskově srovnalo vyrovnávací trefou Mangaly ze dvanácté minuty.

13
    Zde v Métách je úvod utkání velmi opatrný, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.

14
    Více na míči jsou zatím hráči FC Mét, ovšem pouze převážně ve středu hrací plochy.

15
    Búlája způsobil dobré zmatky před brankou Mandrey.

16
    Střela Pereiry Lage ze střední vzdálenosti měla obrácenou faleš než by bylo potřeba a tak střela končí mimo levou tyčku.

18
    Hra není přerušena a tak hráč Angers ve středu hrací plochy musí rychle zpět na nohy.

19
    Cho ve sprintérském souboji ukázal o poznání daleko rychlejší nohy než kaptán Brún, který ho musel faulovat a muže být rád, že není napomínán žlutou kartou.

20
    Po dvou zajímavých možnostech, na každé straně po jedné se vrátila hra zpět do průměru.

22
    Bin Tálíb při svém neúspěšném průniky nešetrně přišlápl nohu soupeři Pape Sarrovi.

22
    Žlutá karta pro tým Angers SCO (Nabíll bin Tálib) za faul.

23
    Sarr je stále ošetřován.

24
    No hráč Angers měl velké štěstí, za jeho prošlapnutí nohy soupeři, klidně mohla padnout i červená karta, šlo opravdu o nepěkný zákrok.

26
    Candé se zapojil do hry, ale ještě na své obranné polovině hřiště.

27
    De préville sice na pravé straně všem pronásledovatelům frnknul, ale jeho pas v pokutovém území adresáta Lamkel Zé nenalezl.

28
    Urputná bitva převážně ve středu hrací plochy i nadále pokračuje.

29
    Přímý kop z velké dálky doplachtil pouze do rukavic brankáře střežícího branku Angers.

30
    Půlhodina hry rozhodně dle očekávání žádnou úchvatnou podívanou rozhodně nenabídla.

31
    Pereira Lage byl ve vzdušném souboji tvrdě dohrán Candém.

32
    Pereira Lage stačil přihrát a byl následně tvrdě sestřelen skluzem Candém. Ten po deleším váhání rozhodčího oprávněné uvidí žluté napomenutí.

33
    Žlutá karta pro tým FC Méty (Fali Candé) za faul.

34
    Signál při přímém kopu byl na vzdálenější tyč příliš dlouhý na číhajícího Bahokena.

35
    Centr Búláji byl odvracen obranou Angers mimo pokutové území, bomba z nepřipraveného voleje Mikelbrencise pochopitelně nemohla zamířit mezi tři tyče.

36
    V souboji dvou jmenovců Traoré se ve středu hřiště provinil faulem kapitán Angers SCO.

37
    Mikelbrencis si vzal příliš velké sousto vycvičit dva bránící hráče soupeře, po neúspěchu se nakonec dopustil útočného faulu.

38
    Hra postrádá tempo, přesnost, šance, góly. Co rozhodně nepostrádá je nasazení, obětavost, bojovnost, tvrdost.

39
    S velkou prodlevou byl odpískán ofsajd Lamkel Zé, který stejně byl sám proti čtyřem.

41
    Thomas nejprve netrefil lehký míč a následně rukou nedovoleně sundal k zemi de Prévilla.

41
    Sudí překvapivě ani tentokráte nevytáhl žlutou kartu.

42
    Pape Sarr si to namířil do středu hřiště, pro což neměl žádné pochopení faulující Batista Mendy.

44
    Rohový kop zleva pro FC Méty.

45
    Rozhodčí nastaví 2 minuty!

45
    Po rohu ve mlýnici před brankou inkasoval nepříjemnou ránu do obličeje Kouyaté.

45+1
    Útok Angers po pravé postranní čáře byl předčasně ukončen útočným faulem.

45+2
    Zahrál si i domácí trenér Antonetti, který má stále slušnou kopací techniku a vzápětí byl první poločas ukončen.

45+2

První poločas skončil remízou 0:0. První poločas byl velmi bojovný a tvrdý, tudíž žádnou fotbalovou krásu nenabídl. druhé dějství má velkou šanci být lepší polovinou z tohoto důležitého zápasu. Druhý poločas by měl začínat cca ve 22:03 hodin.

Fauly: 7:8

Jak hrají konkurenti po prvním poločase?

Girondins Bordeaux – FC Lorient 0:0

Saint-Étienne – Stade Reims 1:1

Tento průběh by znamenla sestup Bordeaux a Mét do Ligue2. AS Saint-Étienne by se musel zúčastnit baráže s vítězem play-off Ligue2.

46

47
    Kouyaté si splnil své defenzivní povinnosti na jedničku.

48
    Centr z přímého kopu plachtí pouze do připravených rukavic brankáře Cailarda.

49
    Další centr končí obdobně, jako již ten zmíněný před malou chvílí.

50
    De Préville byl faulován a při nekontrovatelném pádu narazil do jiného protihráče, který možná z celé zamotané situace vyjde z trojice hráčů nejhůře.

50
    Méty právě vstřelily branku!
    Na začátku celé akce byl nákop kapitána Brúna, která centrem zprava poslla před branku soupeře Candé a tam se nejlépe orientoval DIDIER LAMKEL ZÉ – 1:0! Asistence: Fali Candé.
    50. Didier Lamkel Zé - 1:0

52
    Bahoken je na pohovoru u hlavního rozhodčího.

53
    Všechna utkání se hrají souběžně, plynule cca ve stejném času, pouze zápas v Bordeaux je o pět minut pozadu.

54
    Míč po odvráceném centru mimo pokutové území napálil z voleje velmi nepřesně Pereira Lage.

56
    Další pas do středu hřiště hledal (v tomto případě neúspěšně) zatím jediného střelce tohoto utkání – Lamkel Zé.

57
    Jasné držení Mendyho, navíc dlouho nepískané rozlítilo hráče Mét. Následné strkanici včas zabránil rozhodčí.

58
    Brún odehrál balon na rohový kop pro Angers SCO.

59
    Traoré nehezký dohrál Fulginiho těsně před pokutovým územím.

60
    Žlutá karta pro tým FC Méty (Boubacar Traoré) za faul.

60
    Bín Tálíb poslla míč střelou z přímého kopu vysoko nad branku Mét.

61
    Střídání v týmu Angers SCO:
    ze hřiště odchází Romain Thomas, přichází Abdoulaye Bamba.
    ze hřiště odchází Batista Mendy, přichází Thomas Mangani.

62
    Bahokenova střela nezamířila od prostoru tří tyčí.

63
    Nicméně hráči Angers po střídání zvýšili aktivitu což reflektuje po zásahu Brúna v další rohový kop pro Angers SCO.

64
    Jeden z ležících hráčů Angers znamená další přímý kop na útočné polovině.

66
    Střídání v týmu FC Méty:
    ze hřiště odchází Sikou Niakaté, přichází Jean-Armel Kana-Biyik.
    ze hřiště odchází William Mikelbrencis, přichází Thomas Delaine.

67
    Na straně Mét se množí počet faulů. A Delaine dokonce po minutě strávené na hřišti uvidí žlutý kartónek.

67
    Žlutá karta pro tým FC Méty (Thomas Delaine) za faul.

69
    Hráči Mét se po delší odmlce dostávají zpět trochu od hry po pasáži pasivního bránění.

70
    Traoré z Mét se stal opět faulujícím hráčem a už má žlutou kartu na svém kontě.

71
    Centr zleva byl před brankářem Cailardem odehrán do bezpečí pohotovým obráncem.

72
    Akrobatické nůžky v pokutovém území vystřihnuté Pereirou Lage našli pouze brankáře Cailarda.

72
    Lamkel Zé opět ukázal velmi rychlé nohy, ale jeho zpětný pas do druhé vlny zazdil nepovedenou střelou Pape Sarr.

74
    Další pas, byť v tomto momentě hry nepřesný, opět hledal koho jiného než Lamkel Zé.

75
    Hráči Angers pochopili, že nejlepšího hráče Mét Lamkel Zé musí minimálně zdvojovat.

76
    De Préville sice dostal míč do sítě Angers podruhé, ale všemu předcházel odpískaný ofsajd jeho spoluhráče Lamkel Zé.

78
    ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Marin Jakoliš.
    ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Azzáedín Únáhí.

79
    Búlája diriguje usilovně střed zálohy Mét, aby utkání dopaldo pro domácí co nejlépe.

80
    Hráči Mét nedokázali využít zmatky v pokutovém územía Angers, jelikož se míč zamotal pod nohy Lamkel Zé.

81
    Hráči Mét opět nebezpečně zalézají do obranné ulity v podobě velké pasivity.

82
    Parádně se opřel do míče ze střední vzdálenosti Azzáedín Únáhí a brankář Cailard s vypětím sil vyrazil míč nad břevno na rohový kop!

84
    Angers opět okupuje útočnou polovinu hřiště.

85
    Bahoken prodloužil míč na Jakoliše, ale ten svou křižnou střelou míjí zařízení Mét.

86
    ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Casimir Ninga.

88
    Hromový pískot z triobun opět značí velkou útočnou aktivitu Angers SCO.

89
    Sudí nejprve přerušil hru a následně vrátil míč hráčům Angers.

90

90
    Ve středu hřiště byl faulován Mangani.

90+1
    Hráči Angers se provinili nedovoleným přestupkem.

90+2
    ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Louis Mafouta.

90+3

Hráči Mét svůj úkol co mohli ovlivnit zvládli a vítězí 1:0 nad Angers po trefě Lamkel Zé a nyní čekají na situaci z ostatních stadionů.

Girondins Bordeaux své utkání dohrává o deseti bez vyloučeného Mensaha!

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:17.

Již pět minut po přestávce se skvěle orientoval Lamkel Zé, když v náběhu přeskočil špatně bránícího Mendyho – 1:0 Největší šance hostí vznikla osm minut před koncem zápasu, když se do balonu opřel Únáhí a brankář Cailard musel ukázat své kvality a tuto střelu vyrazil na rohový kop! Hráči Mét tak navázali na předchozí vítězství nad Lyonem 3:2! Ze dvou domácích zápasů vytěžili šest bodů!

Bordeaux – Lorient 0:0

Saint Étienne – Stade Reims 1:2