Bordeaux – Lorient 0:0 (kon.) | Lyon – Nantes 3:2 (kon.) | Méty – Angers 1:0 (kon.)
Monaco – Brest 4:2 (kon.) | Montpellier – PSG 0:4 (kon.) | Nice – Lille 1:3 (kon.)
Rennes – Marseille 2:0 (kon.) | Saint-Étienne – Remeš 1:2 (kon.) | Štrasburk – Clermont Foot 1:0 (kon.)
Troyes – Lens 1:3 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:2 (1:1)
Stade de Reims
Sobota 14.05.2022, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

V rámci předposledního kola francouzské Ligue 1 Uber Eats se utkají AS Saint-Étienne a Stade de Reims. Zatímco hosté se nachází v klidném středu tabulky a už víceméně nemají o co hrát, domácí čeká v posledních dvou kolech boj o holé přežití v nejvyšší soutěži.

Tradiční klub ze středovýchodní Francie se nachází před startem kola na průběžné 18. příčce, která znamená baráž o udržení v Ligue 1. Saint-Étienne získalo pouze 31 bodů za 7 výher, 10 remíz a 19 porážek s velmi nepříznivým skóre 40:74. V posledních třech kolech navíc Saint-Étienne nezískalo ani jediný bod, když podlehlo Monaku 1:4, v Rennes 0:2 a v Nice 2:4. Co se týče inkasovaných branek, horší v celé soutěži je pouze poslední Bordeaux. Nejlepším střelcem týmu je desetigólový Tunisan Chazrí, o jeden gól méně pak vstřelil Bouanga.

Hostující celek najdeme na průběžné 12. příčce se ziskem 43 bodů za 10 výher, 13 remíz a 13 porážek při skóre 39:40. Z posledních pěti zápasů Remeš zapsala dvě výhry, dvě prohry a jednu remízu. Na půdě soupeřů si Remeš vede poměrně dobře, když dokázala uhrát 5 výher, 7 remíz a jen šestkrát prohrála. Nejlepším střelcem týmu je s devíti góly Ekitike a v týmu je poměrně ojedinělým kanonýrem, neboť jeho nejbližší pronásledovatelé vstřelili pouze čtyři góly – Munetsi a Faes.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří nastupují v zelených dresech, zatímco hosté mají modré barvy.

2
    Predrag Rajković se sice ocitl pod tlakem napadajících soupeřů, ale povedlo se mu rozehrát na levou stranu.

2
    Reims právě vstřelilo branku! Obrana domácích naprosto zaspala. Na levé straně hostů si dvojici obránců povodil Mitchell van Bergen, poslal před branku míč, kde přišlo zakončení, jež ještě Bernardoni výborně vyrazil, jenže ke snadné dorážce se dostal MARSHALL MUNETSI a poslal míč do branky.
    2. Marshall MUNETSI - 0:1

4
    Domácí vypadají hodně zaskočeně, což je pochopitelné, protože pomýšlí na úplně jiný výsledek.

5
    Mickael Nade si na útočné polovině vypomohl nedovoleným zákrokem ve snaze získat míč.

6
    Fotbalisté v zelených dresech kombinují s míčem u kopaček, ale zatím daleko od soupeřovy branky.

7
    Dobré napadání Saint-Étienne sice znamenalo zisk míče, jenže následovala špatná rozehrávka.

8
    Po zmíněné špatné rozehrávce se k míči dostal El Bilal Touré a rychle směřoval kupředu, takže ho nešetrně zastavil zkušený Eliaquim Mangala a vidí žlutou kartu.

9
    V pokutovém území hostů se svalil k zemi kapitán Vahbí Chazrí, ale rozhodčí Turpin nechává pokračovat odkopem od branky.

10
    Dvojice hráčů Remeše se střetla v souboji o míč s jedním z domácích hráčů, který potřebuje ošetření. Oním hráčem byl Mahdi Camara, který po ošetření musí opustit hrací plochu, ale bude schopen pokračovat.

11
    Střelecký pokus domácího družstva z větší vzdálenosti skončil tím, že ho zblokoval obránce.

12
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku! Následně se Saint-Étienne povedlo vybojovat výhodu rohového kopu, po němž se po sérii odrazů k nekompromisnímu zakončení dostal ELIAQUIM MANGALA, který prudkou ranou vyrovnává skóre.
    12. Eliaquim MANGALA - 1:1

13
    Miguel Ángel Trauco se podle verdiktu zkušeného rozhodčího Turpina dopustil útočného faulu.

14
    Hosté se dostali až do pokutového území soupeře, jenže tam o míč přišli, aniž by měli šanci útok zakončit střelou.

15
    Predrag Rajković opět neměl příliš času na rozehrávku a měl co dělat, aby před dotírajícím soupeřem stihl odkopnout do středu pole.

16
    Centrovaný míč v podání domácího mužstva pouze proskákal do míst, kde ho jednoduše sebral Rajković.

17
    Na pravé straně se otevřel domácím prostor, takže okamžitě odcentrovali před branku, kde rybičkou skočil po míči Boudebouz, ovšem slabá hlavička se stala snadnou kořistí srbského brankáře Remeše.

18
    Vahbí Chazrí se z velké dálky pokusil zaskočit hostujícího brankáře, ale to se mu nepovedlo i kvůli tomu, že nemířil dostatečně přesně.

19
    Domácí jsou v posledních okamžicích jednoznačně aktivnějším týmem a ani brzká inkasovaná branka je zase tolik nerozhodila.

20
    Saint-Étienne se pokusilo využít dalšího otevřeného prostoru na pravé straně, ale záměr se plně realizovat nepodařilo.

21
    Zelený tým měl k dispozici další výhodu rohového kopu, který rozehrál Bouanga. Dokonce došlo k zajímavému zakončení, jenže Rajković instinktivně vytáhl na roh.

22
    Rychlý postup po levém křídle se nepovedlo zakončit povedenou přihrávkou, kterou zastavila obrana Remeše.

23
    Tlak domácího celku se stupňuje. Pokud by měli hrát hosté podobným způsobem jako v posledních minutách, visí další branka ve vzduchu.

25
    Momentálně probíhá veškerá kombinace domácího družstva ve středu hrací plochy.

26
    Predrag Rajković se opět ocitl pod tlakem při rozehrávce. Na poslední chvíli odehrál míč do středu pole, kde však výborně našel spoluhráče.

27
    Ryad Boudebouz byl tísněn soupeřem, takže nedokázal udržet míč pro Saint-Étienne.

28
    Do zajímavého zakončení se dnes již podruhé dostal Mahdi Camara, jenže znovu nechal jen vyniknout Rajkoviće.

29
    Nepříjemný zákrok schytal Ilan Kebbal, jenž se stal terčem faulu Mickaela Nadeho.

30
    Volný přímý kop hostujícího celku byl rozehrán centrem do vápna, který domácí obrana před Munetsim odvrátila na autové vhazování.

32
    Hosté po delší době souvisle kombinují s míčem u kopaček. Ovšem momentálně se nachází na vlastní obranné polovině.

33
    Eliaquim Mangala raději důrazně odvrátil míč na autové vhazování. Domácí jsou nyní trochu v útlumu.

34
    Úplně lacinou ztrátu si na pravé straně připsal Yvann Maçon, který nezpracoval míč a pustil ho do autu.

35
    Hosté z pravé strany nedokázali procpat míč do pokutového území domácích.

36
    Denis Bouanga byl u míče jako druhý, protože na hranici vápna si vyběhl Predrag Rajković.

38
    Těžký míč se domácím nepodařilo zpracovat, tudíž se o útočnou výpravu mohou pokusit také hosté.

39
    Hostující obrana je v posledních minutách poměrně pozorná a nepouští soupeře k pokutovému území.

40
    Kombinace Saint-Étienne probíhá poměrně daleko od branky, kterou hájí Srb Rajković.

42
    Ryad Boudebouz číhal za obranou hostů, ovšem míč k němu přes soupeře nepropadl.

43
    V závěru se domácí drali do zakončení, ale obrana Remeše situaci ustála a střelu nedopustila.

44
    Z levé strany vápna centroval Lucas Douath, jenže našel pouze připraveného Rajkoviće.

45
    Rozhodčí Turpin bude nastavovat 1 minutu.

45+1
    Domácí družstvo v závěru první půle kombinuje s míčem, ale nedaří se mu dostat do nebezpečných pozic.

45+1

Máme za sebou první polovinu utkání, která měla poměrně bleskový start. Hned ve druhé minutě se totiž dokázali prosadit hosté, když obrana Saint-Étienne nepokryla dorážejícího Marshalla Munetsiho. Ovšem domácí se nevzdali, rychle se z inkasovaného gólu oklepali a po deseti minutách se jim podařilo vyrovnat, když na konci akce stál Eliaquim Mangala, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. V následném průběhu první půle byli jednoznačně aktivnějším týmem domácí, ale nedokázali dostat další míč do sítě, ačkoliv Mahdi Camara měl v první půli dvě velmi zajímavé příležitosti. Uvidíme, jak se situace vyvine ve druhém poločasu, který začíná přibližně v 22:01.

46

46
    Do druhé půle vběhli hosté v pozměněné sestavě. V šatně již zůstali van Bergen, Kebbal a Locko, místo nichž nastoupili Gravillon, Ekitike a Busi.

48
    Hostující brankář často nechává rozehrávku na poslední chvíli, ale opět dokázal dobře rozehrát na pravou stranu.

49
    Útočným faulem se provinil hráč hostů, kterým byl urostlý fotbalista ze Zimbabwe Marshall Munetsi.

50
    Júnis Abdulhamíd dostal nepříjemně míčem z bezprostřední blízkosti do obličeje, ale po ošetření zřejmě bude schopen pokračovat.

52
    Predrag Rajković dobře odhadl situaci a vyrazil daleko z šestnáctky, aby odehrál pryč nebezpečnou přihrávku domácích.

53
    Maxime Busi se pokusil přenést hru na druhou stranu, ale centr mu ulétl mimo hrací plochu.

54
    Tempo hry na začátku druhé půle zatím není zrovna oslnivé, o něco aktivnější jsou hosté.

55
    Bernardoni vyrazil nepříjemné zakončení před sebe, kde se nechal předskočit Mangala, ovšem Munetsiho do zakončení nepustil jeden z bránících hráčů Saint-Étienne. Následná střela zpoza vápna letěla mimo vymezený prostor.

56
    Opět v akci hosté, ovšem Hugo Ekitike o kousek minul tyč. Domácí úplně vypadli z role.

58
    Hosté i nadále okupují útočnou polovinu a snaží se zaskočit obranu Saint-Étienne.

59
    První zajímavější akce domácích ve druhé půli skončila vyběhnutím Douatha mimo hrací plochu i s míčem.

60
    Maxime Busi přetáhl centr, ale povedlo se mu najít spoluhráče. Akce hostů pokračovala až do střely, kterou však pokryl Rajković.

61
    Reims právě vstřelilo branku! Tak nyní to s domácími nevypadá vůbec dobře. Hugo Ekitike si počíhal na hraně ofsajdu, když už nemohl postupovat vpřed, tak poslal míč na volného spoluhráče a KAMORY DOUMBIA utáhl střelu do míst, kam Bernardoni neměl šanci doskočit.
    61. Kamory DOUMBIA - 1:2

62
    Situaci ještě prověřil videorozhodčí, ale o ofsajde se nejednalo, takže vedení hostů platí.

63
    Domácí měli před inkasovanou brankou přichystané hromadné střídání, které se ale zřejmě odložilo a trenér Dupraz vymýšlí, jak z dnešního utkání získat body.

64
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne:
    ze hřiště odchází Mickael Nade, přichází Falaye Sacko.

65
    Dolů míří také Sow s Boudebouzem, místo nichž jdou do hry Moukoudi s Crivellim.

67
    Povedená kombinace hostů skončila až zachycenou přihrávkou na pravou stranu pokutového území.

68
    El Bilal Touré vypustil střelu, která však díky zákroku obrany až k brance nezamířila.

70
    Domácí měli k dispozici volný přímý kop, leč míč doletěl jen do míst, kde ho skryl v rukavicích Rajković.

71
    ze hřiště odchází Yvann Maçon, přichází Romain Hamouma.

72
    Romain Hamouma krátce po svém příchodu na hrací plochu dostal míč do sítě, ale vše bylo s faulem na brankáře, takže branka nemůže být uznána.
    72. Neuznaná branka domácích

73
    Na hrací ploše zůstal v nefotbalové pozici Andrew Gravillon, který do hry přišel teprve na začátku druhého poločasu.

74
    A skutečně Gravillon si zápasu příliš neužil, protože ho nahrazuje Alexis Flips.

75
    Domácí se snaží něco vymyslet, protože současná konstelace jim samozřejmě naprosto nevyhovuje s ohledem na záchranu Ligue 1.

76
    V souběžně hraném utkání vedou Méty nad Angers, což by při současném stavu znamenalo sešup o jedno místo dozadu pro Saint-Étienne.

77
    Příliš vysoký centr z levé strany Saint-Étienne znamená jen odkop od hostující branky.

78
    Domácí kombinují s míčem u kopaček ve velké vzdálenosti od branky, kterou hájí Predrag Rajković.

79
    Nedaleko pokutového území Remeše došlo k pádu jednoho z hráčů v zeleném, ovšem Turpin s ledovým klidem nechává pokračovat ve hře.

80
    Střídání v týmu Stade de Reims:
    ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Dion Lopy.

81
    ze hřiště odchází Miguel Ángel Trauco, přichází Arnaud Nordin.

82
    Chybná rozehrávka domácích znamená zastavení Flipse jen za cenu nedovoleného zákroku v podání Bouangy.

83
    Hosté se rychlým útokem dostali až do zakončení, které orazítkovalo pouze tyčku!
    83. Ekitike trefil brankovou konstrukci

84
    Další přetažený centr domácích neznamená žádné nebezpečí pro obranu hostů, protože míč vyletěl mimo hrací plochu.

85
    Ekitike dostal míč až na druhou stranu na zadní tyč, kde jeho spoluhráč zakončoval, ale famózním zákrokem se vytáhl Bernardoni.

86
    Obrana hostů si poradila i s dalším centrovaným míčem, který tentokrát už směřoval do pokutového území.

87
    Blíží se závěrečný hvizd, v souběžném utkání Méty stále vedou a současná konstelace posouvá Saint-Étienne na předposlední místo tabulky, které by na konci soutěže znamenalo automatický sestup o soutěž níž.

88
    Domácí sice mají míč na kopačkách, ale nejsou vůbec nebezpeční pro branku, kterou hájí srbský brankář.

89
    Zpoza pokutového území vypálili hosté, ovšem střela z nevýhodné pozice mířila mimo branku.

90
    Rozhodčí Turpin bude nastavovat utkání ještě o 5 minut.

90+1
    Nedaleko pokutového území došlo ke hře rukou v podání Maxime Busiho, takže ještě uvidíme volný přímý kop domácích ze zajímavé pozice.

90+2
    Exekuce standardní situace se ujal kapitán Vahbí Chazrí. Tunisanův střelecký pokus proletěl pouze kousek od pravé tyče z pohledu střelce.

90+3
    Faul Camary na Flipse přišel na druhé straně nedaleko pokutového území. Volný přímý kop odvrátila obrana na roh.

90+4
    Alexis Flips si vzal na starost exekuci rohového kopu. Centr doletěl jen do míst, kde míč ze vzduchu sebral Bernardoni.

90+4
    Na druhé straně se do šance prodral Enzo Crivelli, jenže míč poslal jen do brankáře Rajkoviće.

90+5
    Útočným faulem se provinil Hugo Ekitike, který hodně rozhýbal hru Remeše ve druhé půli.

90+6

Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se dočkali jediné branky. O tu se postaral Kamory Doumbia a to znamená jediné – Saint-Étienne po výhře Mét v souběžném utkání nemají situaci ve svých rukách. V posledním kole však Méty zajíždí na půdu Paris Saint-Germain, zatímco Saint-Étienne jede na hřiště Nantes. V první půli sice byli domácí jednoznačně lepším týmem, jenže po trojitém střídání v poločase otěže hry převzali hosté, kterým se také podařilo vstřelit jedinou branku. Domácí byli nervózní a nepodařilo se jim žádnou šanci proměnit v gól. Na straně hostů se střelou do tyče ještě prezentoval Ekitike. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 3:0. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:8. (22:56:40)