34:29 (17:13)
SKKP Handball Brno
Sobota 14.05.2022, 17:00 • SH Chemik • Chance Extraliga mužů • O 5. - 6. místo

Lovci Lovosice – SKKP Handball Brno 34:29 (17:13)
    Nejvíce branek: Trkovský 11, Kupa 10/3, Motl 4 – Kikanović 8, Kocich 4/1, Došen 4. Rozhodčí: M. Bareš – J. Uhlíř. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 4:2. ČK: D. Zourek – Arsenić. (18:40:53)

Lovosice dotáhly utkání z dobrého poločasového náskoku až do vítězného konce. Ve druhé půli už soupeře do moc výrazného snižování nepustily a jednoduše si dokráčely pro vítězství ve druhém zápase finále části o páté místo. Celkově pak vyhrály 61:57. Lovosice tak končí letos na pátém místě a Brno se musí spokojit s šestou pozicí.

Konec zápasu. (34:29)
    60
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Luka Kikanović). (34:29)
    59
    Navíc na druhé straně už jedenáctou brankou odpovídá Jaroslav Trkovský a výhra Lovosic je definitivně zpečetěna. (34:28)
    58
    Marko Došen sice dokázal vstřelit branku, Královo Pole už však nemá dostatek času. Hra se přehoupla do poslední dvouminutovky a Brněnští ztrácejí ještě 5 gólů. (33:28)
    57
    Jaroslav Trkovský předvedl nádheru, když po sólové akci nejdříve změnou směru a následnou další kličkou zmátl dva hráče a nakonec míč prohodil soupeřovu gólmanu mezi nohami. (33:27)
    56
    Marko Došen okamžitě využívá přesilovku střelou z výskoku zleva do horní části branky. (32:27)

55
    Že by ještě událostmi zamíchala červená karta na straně Lovosic? Tu totiž obdržel Daniel Zourek a kromě jeho ztráty tak následuje taky dvouminutová přesilovka soupeře. (32:26)
    55
    Devátá branka Jaroslava Trkovského v dnešním zápase. Nyní už to opravdu vypadá, že je rozhodnuto. (32:26)
    54
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Vladimír Ratkovský). (31:26)
    54
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Jaroslav Trkovský). (31:25)

53
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu SKKP Handball Brno (Martin Kocich).
    (30:25)
    53
    Jan Zahradníček snižuje druhou brankou v zápase. (30:25)
    52
    Sergij Petryčenko viděl z půlky odkrytou branku soupeře a míč tam poslal o chvíli dřív, než tam dokázal soupeřův gólman doběhnout. (30:24)
    51
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Vladimír Ratkovský). (29:24)
    50
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Jan Kupa). (29:23)
    49
    Jakub Bosák unikl po levé straně. Jeho úchvatný sprint byl zakončen střelou z těsné blízkosti brankáře. (28:23)
    48
    Dušan Živanov vyslal možná trochu nečekanou střelu, kdy míč poslal z pravé strany přesně na druhou šibenici. (28:22)
    48
    Sergij Petryčenko dokázal "narvat" míč přímo do vinglu a opět tak zvýšil. Lovosice zase vedou o sedm branek. (28:21)
    46
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Jan Kupa). (27:21)

46
    Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Daniel Zourek). (26:21)
    45
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Vladimír Ratkovský). (26:21)
    44
    Jiří Motl se prosadil klasicky z křídla perfektní střelou, na kterou brankář nemohl dosáhnout. (26:20)
    42
    Dušan Živanov se prosadil střelou ze středu po krátké kombinaci svého týmu. (25:20)
    42
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Jan Kupa). (25:19)
    40
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Marko Došen). (24:19)
    39
    Jaroslav Trkovský zvládl téměř okamžitě zase navýšit a zapsal tak již jeho sedmou branku. (24:18)
    38
    Pěkná střela Martina Kocicha nakonec znamená další branku Brna, které opět najelo na jednu ze svých lepších pasáží. (23:18)
    38
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Jaroslav Trkovský). (23:17)
    37
    Luka Kikanović se prosadil parádní technickou střelou do šibenice. (22:17)
    36
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SKKP Handball Brno (Martin Kocich).
    (22:16)
    35
    Jaroslav Trkovský unikl na branku soupeře sám a jednoduše propálil gólmana, který neměl moc šancí na zákrok. (22:15)
    34
    Jaroslav Trkovský dostal parádní pas a jednoduše prostřelil soupeřova gólmana. (21:15)
    34
    Adam Stein zakončil delší kombinaci Brna ze středu dobrou střelou a po chvíli tak zase snížil. (20:15)
    33
    Jan Kupa propálil míč z pravé strany na bližší tyčku a Lovosice mají na kontě 20 branek. (20:14)

33
    Červená karta pro tým SKKP Handball Brno (Nikola Arsenić). (19:14)
    32
    Luka Kikanović je prvním z hráčů Králova Pole, který dokázal ve druhém poločase skórovat a snížit. (19:14)
    32
    Tim Jenko Bogdanić dále navyšuje náskok Lovců. Krásnou dalekonosnou ránou z poloviny vmetl míč do odkryté branky Brna, které je stále v početní nevýhodě. (19:13)
    31
    Jiří Motl otevírá brankově druhý poločas. Brno tak ztrácí pět branek v tomto utkání. (18:13)

31
    Začal druhý poločas. (17:13)

První poločas patřil Lovosicím. Přestože do něj Brno vstoupilo lépe a taky chvílemi dokázalo velkou ztrátu dost snížit, na konci poločasu opět několika chybami nechalo soupeře utéct. Lovosice tak v součtu s prvním utkáním vedou o tři branky.

30
    První poločas skončil. (17:13)
    30
    Jan Hrdlička dokázal vstřelit gól z branky! Ta soupeřova totiž byla prázdná a brankář Lovosic celé hřiště rychle přehodil a trefil se velice přesně. (17:13)

30
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Dušan Živanov). (16:13)
    30
    Jiří Bouček se v poslední minutce dokázal prosadit v oslabení, a ještě k tomu si také vynutil faul, takže se počet sil na palubovce srovná. (16:13)

29
    Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Lukáš Malý). (15:13)
    29
    Luka Kikanović byl sice sražen soupeřem při výskoku, ovšem při pádu k zemi dokázal míč nasměrovat do pravého dolního rohu. (15:13)
    29
    Jaroslav Trkovský vstřelil krásnou dalekonosnou ránu přímo do pravé části branky. (15:12)
    29
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Marko Došen). (14:12)
    28
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Josef Jonáš). (14:11)
    27
    Martin Kocich přidává další branku a Brno se rozehrálo do velice dobré pasáže. (13:11)
    26
    Jan Zahradníček se dostal do velmi dobrého a rychlého úniku, který jednoduše zakončil. (13:10)
    25
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Luka Kikanović). (13:9)
    24
    Karel Holubec dokázal skórovat i v oslabení, zapsal první branku v zápase a taky se mu již znovu podařilo Lovosicím vrátit náskok pěti gólů. (13:8)

23
    Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Sergij Petryčenko). (12:8)
    23
    Jan Kupa dokázal proměnit sedmimetrový hod a je to již jeho šestá branka. (12:8)
    22
    Luka Kikanović dokázal vstřelit branku hned po Petryčekovi, takže je stav 11:8. (11:8)
    21
    Sergij Petryčenko byl sám na hranici brankoviště. Dostal přesný míč a umístil ho skvěle do volného prostoru v brance. (11:7)

20
    Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Jan Zahradníček). (10:7)
    17
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Luka Kikanović). (10:7)
    15
    Na druhé straně dokázal zaúřadovat Nikola Arsenić a stáhl opět ztrátu na čtyři góly. (10:6)
    15
    Jan Kupa s velkým štěstím proměnil sedmičku. Míč poslal do levé strany, soupeřův gólman ho rukou zbrzdil, ale nezastavil. (10:5)
    14
    Nikola Arsenič dostal k dispozici sedmimetrový hod, který využil střelou do pravé části branky k tyči. (9:5)

14
    Vyloučení pro tým Lovci Lovosice (Daniel Zourek). (9:4)
    13
    Gól vstřelil tým Lovci Lovosice (Jan Kupa). (9:4)
    12
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Erik Žvak). (8:4)
    12
    Jan Kupa dostal místo do osamocené pozice u brankoviště a pak dělovkou zvýšil na rozdíl pěti branek. (8:3)
    11
    Jan Kupa se prosadil parádní střelou, která měla opravdu velkou razanci, a Lovosice utíkají už na rozdíl čtyř branek. (7:3)
    10
    Jiří Motl předvedl nádherný technický oblouček z pravého křídla, který namířil přímo ke vzdálenější tyči. (6:3)

10
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Erik Žvak). (5:3)

9
    Žlutá karta pro tým Lovci Lovosice (Daniel Zourek). (5:3)
    8
    Brno nedokázalo proměnit svůj útok, čehož na druhé straně využil Jaroslav Trkovský a poslal Lovce poprvé v zápase do dvoubrankového vedení. (5:3)

8
    Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Martin Kocich). (4:3)
    7
    Sergij Petryčenko ovšem velice rychle reaguje a Lovosice jsou znovu ve vedení. (4:3)
    7
    Dušan Živanov se prosadil střelou z dálky do pravé horní části branky. (3:3)
    5
    Jan Kupa obrací stav rychlou střelou a Lovosice vedou 3:2. (3:2)
    4
    Jiří Motl z levého křídla, kam dostal pas, skočil k brance a propálil gólmana. (2:2)
    3
    Jaroslav Trkovský snižuje za Lovosice, které se tak dnes trefují poprvé. (1:2)
    3
    Rychlá akce Martina Kocicha znamená další branku Brna. (0:2)
    1
    Luka Kikanović otevírá skóre dnešního utkání. (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Lovci Lovosice: Hrdlička, Günl – Holubec, Kupa, Chotěborský, Motl, Bouček, Petryčenko, Trkovský, D. Zourek, Jonáš, Stach, Jahn, Kylíšek, Malý, Bogdanić.
    Trenér: R. Jelínek

SKKP Handball Brno: Chmela, Drápela – Ratkovský, Kocich, Došen, Živanov, Arsenić, Burget, Strack, Kikanović, Žvak, Kolečkář, Stein, Zahradníček, Bosák.
    Trenér: M. Kásal

Rozhodčí: M. Bareš – J. Uhlíř.

Lovosice se budou snažit o zvrácení prvního zápasu, jenž skončil jednobrankovou výhrou soupeřova týmu. Lovosice jinak v semifinále skolily po dvou zápasech Kopřivnici, zatímco Brno dokázalo pokořit hráče Nového Veselí. Pro Lovosice bude hovořit výhoda domácího prostředí. Naopak Brno začne s psychickou výhodou vítězství v předchozím zápase a jednobrankovým náskokem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.