Ath. Bilbao – Osasuna 2:0 (kon.) | Atlético – Sevilla 1:1 (kon.) | Real Betis – Granada 2:0 (kon.)
Celta Vigo – Elche 1:0 (kon.) | Mallorca – Rayo Vallecano 2:1 (kon.) | Getafe – Barcelona 0:0 (kon.)
Cádiz – Real Madrid 1:1 (kon.) | Levante – Alavés 3:1 (kon.) | Villarreal – Real Sociedad 1:2 (kon.)
Getafe CF
0:0 (0:0)
FC Barcelona
Neděle 15.05.2022, 19:30 • Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) • Španělská LaLiga • 37. kolo

Getafe dokázalo znepříjemnit život Barceloně a nebylo daleko od toho, aby ji porazilo. I jeden získaný bod je ale velice cenný, protože jedno kolo před koncem znamená jistotu záchrany. Konečný výsledek. Getafe 0 Barcelona 0. (21:28:53)

90+4

90+1
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Alejandro Balde, přichází Mika Mármol.

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Domácí fanoušci hlasitě tleskají svým hráčům, kteří jsou hodně blízko bodu a jisté záchrany.

87
    Žlutá karta pro tým Getafe CF (Mathias Olivera).

82
    Alejandro Balde vyrazil na ofenzivní výlet a jeho pokus z levé strany šestnáctky zamířil těsně vedle přední tyče brány!

82
    Střídání v týmu Getafe CF:
    ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Florentino.

81
    ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Óscar Rodríguez.

80
    Barcelona má deset minut před koncem více než sedmdesát procent držení míče, jenže příliš mnoho příležitostí si dnes nevypracovala.

79
    Memphis Depay musel před několika minutami střídat, protože nebyl schopen pokračovat kvůli zranění.

75
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát patnáct minut a Getafe je hodně blízko záchrany.

74
    Ferran Torres zkusil na ose hřiště vypálit zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ale zablokován, a tak to stále vypadá na bezbrankovou remízu.

71
    ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Luuk de Jong.

70
    Možná se to bude zdát neuvěřitelné, ale Getafe se dostalo k devíti střelám, zatímco Barcelona k pouhým třem, z nichž jedna šla na bránu.

68
    Memphis Depay rozpohyboval hru a Barcelona měla výhodu rohového kopu, jeho následná rozehrávka ale žádné nebezpečí nepřinesla.

67
    ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Gonzalo Villar.

67
    ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Sandro Ramírez.

66
    S přibývajícími minutami to začíná být hodně fyzicky náročné utkání a odehrává se mnoho soubojů.

63
    Pierre-Emerick Aubameyang toho během hodiny zápasu příliš mnoho nepředvedl a jako první střídal.

62
    ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Ansu Fati.

61
    Damián Suárez se snažil napadat rozehrávku Barcelony a poslal Memphise Depaye k zemi.

58
    Alejandro Balde odvádí v obraně Barcelony fantastickou práci a patří mezi nejlepší hráče na hřišti. Nyní na vlastní polovině vybojoval faul.

57
    Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Sergio Busquets).

55
    Dnešní utkání sleduje 13072 diváků.

51
    Mauro Arambarri rozehrál standardní situaci a do šestnáctky poslal centr, na který si naběhl Enes Ünal, a jeho hlavička těsně minula levou tyč!

50
    Enes Ünal byl v průběhu prvního poločasu hodně vidět a nyní se snažil pláchnout podél levé postranní čáry, Barca ho ale zastavila za cenu faulu.

47
    Barcelona vstoupila do druhého poločasu dobře a Ferran Torres vypálil krátce po přestávce zpoza šestnáctky, jeho pokus ale zamířil pouze do náruče Davida Sorii.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:32.

Barcelona byla po drtivou většinu času bezzubá, zatímco Getafe si vytvořilo několik nadějných šancí a mělo obrovskou střeleckou převahu, gól z ní ovšem vytěžit nedokázalo. Skóre po prvním poločase. Getafe 0 Barcelona 0.

45+3

45
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.

43
    Barcelona rychle otočila hru a Ferran Torres se dostal po centru ze strany k hlavičce, která minula levý horní roh domácí brány Getafe.

42
    Mauro Arambarri krásně vystřelil zpoza šestnáctky a jeho pokus minul pravý horní roh brány. V závěru poločasu se nám hra hodně otevřela.

39
    Konečně se Barcelona dostala ke střele, když to zpoza pokutového území zkoušel Riqui Puig, jeho následná střela ale byla zablokována.

38
    Enes Ünal vypálil na pravé straně šestnáctky z úhlu a jeho přízemní pokus mířil k přední tyči, kde skvěle zasáhl Marc-André ter Stegen!

37
    Carles Aleñá mohl otevřít skóre, jenže jeho střela levačkou zamířila zpoza šestnáctky doprostřed brány, kde si s ní snadno poradil Marc-André ter Stegen.

35
    Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Clément Lenglet).

35
    Pierre-Emerick Aubameyang se mohl řítit deset minut před koncem prvního poločasu sám na bránu, když ho našel Memphis Depay, jenže se ocitl v ofsajdu.

34
    Pokud Barcelona svůj přístup k dnešnímu utkání nezmění, Getafe se může radovat ze záchrany. Domácím stačí bod, ale zřejmě chtějí všechny tři.

30
    Borja Mayoral odvedl na vlastní polovině hřiště skvělou práci, když si míč pokryl tělem a byl faulován.

25
    Pierre-Emerick Aubameyang a Memphis Depay jsou neskutečně kvalitní fotbalisté do ofenzivy, v dnešním střetnutí ovšem zatím nejsou vůbec vidět.

24
    Barcelona sice stále drží častěji míč, jenže je jí to k ničemu. Getafe hraje skvěle a už mělo několik šancí, zatímco Barcelona je naprosto bezzubá.

21
    Jorge Cuenca dobře zrychlil hru a dlouhým kolmým pasem hledal spoluhráče, Enes Ünal se ale ocitl v ofsajd a nemohl pokračovat ve svém snažení.

17
    Barcelona se po čtvrthodině hry konečně k něčemu dostala, když vybojovala rohový kop. Nádherný centr ovšem domácí hráči snadno odvrátili.

15
    Borja Mayoral vypálil na pravé straně hřiště zpoza šestnáctky a jeho střela byla zablokována. Barcelona je pod tlakem a držení míče je jí dnes k ničemu.

13
    Memphis Depay se pokoušel něco vymyslet, jenže při zpracování míče zahrál rukou.

12
    Barcelona má tradičně obrovské držení míče, do šancí se ovšem zatím dostávají pouze domácí. Getafe hraje velice sympaticky a neohroženě.

9
    Damián Suárez zkusil vypálit zpoza šestnáctky a jeho pokus zamířil doprostřed brány, kde ho zastavil připravený brankář Marc-André ter Stegen.

7
    Getafe rozehrálo v rychlém sledu tři rohové kopy a poslední centr se povedl, když se k hlavičce dostal Enes Ünal a zamířil vysoko nad.

6
    Mathías Olivera se dostal po pěti minutách hry k hlavičce, jenže jeho zakončení bylo sraženo na rohový kop. Barcelona následný centr odvrátila.

5
    Vypadá to, že Barcelona bude v dnešním zápase čekat na to, s čím přijde soupeř, a po zisku míče rychle vyrážet do protiútoku. Zatím bez šancí.

3
    Getafe v úvodu zápasu rozvážně kombinovalo, jeho přihrávky ale byly příliš pomalé a na pravém křídle přišla ztráta míče. Barca v naprostém klidu.

1

Getafe CF: Soria – Suárez III, Dakonam (C), Yokuşlu, Cuenca, Olivera – Aleñá, Arambarri, Maksimović – Ünal, Mayoral.
    Náhradníci: Yáñez, Conde – Florentino, G. Álvarez, Villar, Vitolo, S. Ramírez, Jankto, J. Iglesias, Ó. Rodríguez.
    Trenér: Quique Flores

FC Barcelona: ter Stegen – Alves, Mingueza, Lenglet, Balde – Gavi, Busquets (C), Puig – F. Torres, Aubameyang, Depay.
    Náhradníci: Neto, Carević – Dembèlé, Fati, Traoré, Braithwaite, L. de Jong, Umtiti, Sanz, Mármol, Orellana.
    Trenér: Xavi

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano. Asistenti: Ángel Nevado Rodriguez, Javier Martinez Nicolas. Čtvrtý rozhodčí: Alfredo Ramo Andres.VAR: Alejandro Jose Hernandez Hernandez. AVAR: Jose Enrique.

Barcelona se dostala do finančních problémů a na začátku sezóny to s ní vypadalo hodně špatně. Xavi však dokázal katalánský klub zvednout a výsledkem je druhé místo za rivalem z Madridu a sladký návrat do UEFA Champions League.

Getafe CF

Getafe má pětibodový náskok na osmnáctou Mallorcu, a pokud dnes dokáže obrat o body Barcelonu, zajistí si účast v příštím ročníku španělské La Ligy. Do karet hraje navíc domácím fakt, že Barca bude postrádat několik opor.

Barcelona prožila velice náročnou sezónu a s konečným druhým místem musí být spokojena. Španělský velkoklub už nemá o co hrát, zatímco jeho nadcházející soupeř z Madridu ano. Getafe potřebuje jediný bod k tomu, aby mělo jistotu záchrany.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.