Ath. Bilbao – Osasuna 2:0 (kon.) | Atlético – Sevilla 1:1 (kon.) | Real Betis – Granada 2:0 (kon.)
Celta Vigo – Elche 1:0 (kon.) | Mallorca – Rayo Vallecano 2:1 (kon.) | Getafe – Barcelona 0:0 (kon.)
Cádiz – Real Madrid 1:1 (kon.) | Levante – Alavés 3:1 (kon.) | Villarreal – Real Sociedad 1:2 (kon.)
Levante UD
3:1 (0:1)
Deportivo Alavés
Neděle 15.05.2022, 19:30 • Estadio Ciudad de Valencia (Valencia) • Španělská LaLiga • 37. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase někdy na viděnou. (21:39:32)

Oba týmy se budou v příštím kole minimálně na rok loučit s nejvyšší španělskou soutěží. Levante si derniéru odbude na hřišti dvanáctého Vallecana, Alavés bude hostit o záchranu bojující osmnáctý Cádiz.

Levante se v tabulce dostalo před svého soupeře na devatenáctou příčku. Deportivo, jež hrálo o zachování teoretické šance na záchranu, je po 37. kole poslední.

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 18:10.

Levante ve druhém poločase otočilo třemi góly duel s Alavésem a odsoudilo soupeře k pádu do druhé ligy. Duel dvou nejhorších týmů soutěže rozehráli lépe hosté. Deportivo poslal do vedení Joselu, jenž zakončoval po dlouhatánském Laguardiaově centru. Domácí srovnali v 53. minutě. Morales rozehrál roh centrem na hlavu Duartea a ten poslal míč o břevno do sítě. Obrat dokonal v 74. minutě Martí, jenž se na hranici vápna zmocnil odraženého balonu a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Pojistku přidal v páté nastavené minutě Morales, jenž těžil ze Soldadovy přihrávky před odkrytou část branky.

90+7

90+5
    Levante právě vstřelilo branku!
    Teď už se ale domácí skutečně radují! JOSÉ LUIS MORALES obdržel z pravé strany Soldadovu přihrávku před odkrytou branku a napálil z běhu balon do sítě. Pacheco byl bez šance.

90+4
    Levante teď prováhalo tisíciprocentní tutovku. Hned dva hráči byli sami před Pachecem, přesto nechali Dani Goméz a Pepelu vyniknout pouze hostujícího gólmana!

90+3
    Ofenzivní snažení Deportiva utnul ofsajd. Následně se utvořila strkanice, z níž vzešly další dvě žluté karty pro Cokeho a Floriana Lejeunea.

90+1
    Hráči na lavičce Alavése mají hlavy v dlaních. Teď by hosty zachránil v La Lize snad už jen zázrak.

90
    Utkání bude nastaveno minimálně o šest minut.

89
    Žluté napomenutí vidí vzápětí rovněž Rúben Vezo. Pravděpodobně za nějakou nemístnou poznámku.

89
    Marc Tenas zajel bolestivě do Rúbena Veza. Na světě je "jubilejní" desátá žlutá karta.

87
    Duel rychle spěje ke svému konci. Zdá se, že Alavés už nemá dostatek fyzických ani psychických sil ještě s výsledkem něco udělat.

86
    Už devátým karetně potrestaným hráčem je Gonzalo Escalante. Klidně je možné, že se dnes ještě dočkáme nějakého vyloučení.

85
    Do odraženého balonu se ze sprintu opřel střídající Coke. Jeho dalekonosná dělovka bez přípravy se stočila nad branku.

84
    Ximo Navarro nebyl daleko od žluté karty. Sudí byl nakonec k jeho úderu do tváře benevolentní.

83
    Mohlo být rozhodnuto! Son se dostal za obranu a předložil míč z levé strany před malé vápno úplně volnému Robertu Soldadovi. Ten střílel trestuhodně vedle pravé tyče.

81
    Sonův úder loktem oceněn žlutou kartou. Do kapsičky sáhl hlavní arbitr dnes už poosmé.

Filip Lefenda

Branky: 53. Ó. Duarte (Morales), 74. Martí, 90+5. Morales (Soldado) – 37. Joselu (Laguardia)

Karty:   17. Campaña (LVN), 29. Morales (LVN), 36. Saracchi (LVN), 58. Malsa (LVN), 81. Son (LVN), 89. Vezo (LVN), 90+3. Coke (LVN) – 38. Pons (DAL), 54. De la Fuente (DAL), 71. E. Méndez (DAL), 86. Escalante (DAL), 89. M. Tenas (DAL), 90+3. Lejeune (DAL)

Levante UD: Primo – Son, Vezo, Ó. Duarte, Saracchi (76. Coke) – Cantero (66. Goméz), Campaña, Malsa (66. Pepelu), Morales (C) – Bardhi (80. Miramón), Martí (76. Soldado).
    Náhradníci: Picon – Franquesa, Melero, Postigo, Radoja, Pier, Vukčević.

Trenér: Alessio Lisci

Deportivo Alavés: F. Pacheco – X. Navarro, Laguardia (C) (80. M. Tenas), Lejeune, R. Duarte (80. Tenaglia) – Pons (70. M. Vallejo), Escalante – De la Fuente (57. E. Méndez), Jason (57. García IX), Rioja – Joselu.
    Náhradníci: Sivera – Martín, López VIII, Mendes, Miazga, Pellistri, Pina.

Trenér: Julio Velazquez

Rozhodčí: G. Cuadra – J. Alberola, A. Muňiz