Ath. Bilbao – Osasuna 2:0 (kon.) | Atlético – Sevilla 1:1 (kon.) | Real Betis – Granada 2:0 (kon.)
Celta Vigo – Elche 1:0 (kon.) | Mallorca – Rayo Vallecano 2:1 (kon.) | Getafe – Barcelona 0:0 (kon.)
Cádiz – Real Madrid 1:1 (kon.) | Levante – Alavés 3:1 (kon.) | Villarreal – Real Sociedad 1:2 (kon.)
Villarreal CF
1:2 (1:0)
Real Sociedad San Sebastian
Neděle 15.05.2022, 19:30 • Estadio de la Cerámica (Villarreal) • Španělská LaLiga • 37. kolo

Real Sociedad San Sebastian dokázal tento zápas otočit, vyhrát 2:1. Za domácí se trefil Étienne Capoue, za hosty srovnal Alexander Isak a stav zápasu otočil Igor Zubeldia. Díky výhře si hosté s předstihem zajistil účast v Evropské lize pro příští sezonu. (21:36:25)

90+11

90+11
    Álex Remiro kryje míč, konec.

90+10
    Domácí mají možnost volného kopu, poslední akce v zápase.

90+9
    To už probíhá poslední nastavená minuta. Míč má domácí brankář, který rychle přenechal obráncům.

90+8
    Brankář hostů kryje míč po nepřesné akci soupeřů. Alfonso Pedraza se prosadit nedokázal. Gólman s rozehrávkou rozhodně nepospíchá.

90+6
    Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Giovani Lo Celso).

90+6
    Hosté rozehrávají po faulu soupeře na polovině hrací plochy a snaží se co nejdéle držet míč.

90+4
    Domácí hráči nyní vybojovali autové vhazování. Center se snesl před branku, kde jeden z domácích hráčů upadl. Sudí nechávají hru plynout.

90+3
    Giovani Lo Celso na dlouhý centr spoluhráče nedosáhl, Alfonso Pedraza má balon nedokázal poslat.

90+2
    Villarreal se pokouší hrát aktivně, snaží se co nejrychleji dostat hru na útočnou polovinu, ale zatím se ne a ne prosadit.

90+1
    Devět minut uvidíme navíc.

90
    Juan Foyth hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit.

90
    San Sebastian drží hru bezpečně daleko od vlastní branky, hosté hrají takticky velmi dobře a domácím poměrně rychle už ubíhá čas.

88
    Dostáváme se do samotného závěru zápasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat. Vzhledem ke střídání a k VAR bych to viděl na alespoň pět minut.

88
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
    ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Portu.

87
    Za malý moment uvidíme střídání na straně San Sebastianu.

86
    Opakovaný záběr to potvrdil, zakončující hráč byl opravdu v ofsajdu, branka nebyla správně uznaná.

85
    Mario Gaspar vedl zajímavou akci domácích, následně akce pokračovala dál. Domácí se radovali, ale branka pro ofsajd neplatí.

Jan Prošek

Branky: 43. Coquelin (Parejo) – 56. Isak (Gorosabel), 74. Zubimendi

Karty:   68. Foyth (VLR), 77. Albiol (VLR), 90+6. Lo Celso (VLR) – 2. Zaldúa (RSC), 82. Isak (RSC)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 10:11. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:16.
    Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol (81. Gaspar), P. Torres, Estupiñán (75. Pedraza) – Chukwueze (75. Alcácer), Capoue, Parejo, Coquelin (81. Trigueros) – Lo Celso, Dia (65. Jackson).
    Náhradníci: I. Álvarez, Asenjo – Mo. Gómez, Iborra, Mándí, R. Peña.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa (46. Gorosabel), Zubeldia, Le Normand, D. Rico – Illarramendi (65. Rafinha Alcântara), D. Silva, Zubimendi, Merino – Sörloth (81. Januzaj), Isak (88. Portu).
    Náhradníci: Ryan – Djouahra, Elustondo, Guevara, Guridi, Muñoz, J. Pacheco.