Sampdoria – Fiorentina 4:1 (kon.) | Juventus – Lazio 2:2 (kon.)
Juventus FC
2:2 (2:0)
S. S. Lazio
Pondělí 16.05.2022, 20:45 • Allianz Stadium, Turín • Italská Serie A • 37. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:54:00)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:8. Rohy: 0:9. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 16:13.

Utkání je u konce a i když to po první půli vypadalo celkem jasně, tak po pauze jsme viděli zcela jiný fotbal. Lazio přidalo na tempu a už v 51. minutě bylo sníženo. Po rohu hlavičkoval Patric a Aléx Sandro si míč nešťastně sklepl do vlastní branky. Juventus byl ve druhé půli jako zpomalený a nechal soupeři prostor pro útočné rejdy. Přesto to vypadalo, že to domácí udrží, neboť na hranici vápna vystavěli slušný obranný val. Platilo to až do šesté nastavené minuty, kdy Lazio podniklo rychlý brejk a Sergej Milinković-Savić jej zakončil střelou pod břevno Perinovy branky. Zápas tak skončil výsledkem 2:2. Juventus je po tomto výsledku na čtvrtém místě se 70 body, Lazio je páté s 63 body.

90+6
    90+6. Sergej MILINKOVIĆ-SAVIĆ - 2:2

90+6
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Hosté srovnávají z poslední akce! Juventus se sice hrnul kupředu, Cuadrado však byl u vápna tvrdě odstaven od míče a vznikl z toho brejk. Perin sice dokázal zneškodnit střelu po zemi, míč ale pouze vyrazil a dobíhající SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ dokázal z úhlu poslat svou dorážku pod břevno – 2:2.

90+4
    Centr hostů z levého křídla, míč pouze neškodně prolétl pokutovým územím.

90+3
    Lazio útočí do plných, domácí tým vystavěl obranný val před šestnáctkou.

90+2
    Závěr zápasu je hodně nervózní, na obou stranách přibývá nedovolených zákroků.

90+1
    Chvíli se nehrálo, na trávníku se totiž ocitl domácí Moise Kean.

90
    Nastavovat se bude pět minut.

90
    Za protesty pak dostal žlutou kartu Patric.

89
    Středem se hosté dostali na hranici vápna a dokonce se jim povedlo skórovat. Gól ovšem neplatil pro útočný faul Milinkoviće-Saviće.

88
    Juventus teď kombinuje na vlastní polovině a už se nikam zvlášť nežene.

87
    Dlouhý pas hostů k pokutovému území, Pellegrini dokázal situaci uhlídat a pustil míč do zámezí. Perin bude odkopávat.

86
    Poslední minuty se odehrávají hlavně ve středu hrací plochy, ani jeden z týmů se nemůže dostat na dostřel.

85
    Velká malá domů na Perina, ten ihned rozehrál na levou stranu.

84
    Střídání v týmu S. S. Lazio:
    ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Stefan Radu.

83
    Sergej Milinković-Savić si také prohlédl žlutou kartu, zastavil na půlce rodící se akci Juventusu.

Aleš Pur

Branky: 10. Vlahović (Morata), 36. Morata (Cuadrado) – 51. Sandro (vla.), 90+6. S. Milinković-Savić

Karty:   45+2. Bernardeschi (JUV), 68. Cuadrado (JUV), 80. Aké (JUV) – 41. Acerbi (LAZ), 83. S. Milinković-Savić (LAZ), 90. Patric (LAZ)

Juventus FC: Perin – Cuadrado, Bonucci, Chiellini (C) (18. de Ligt), Sandro – Bernardeschi, Locatelli (62. Aké), Miretti, Dybala (78. Palumbo) – Morata (62. Lu. Pellegrini), Vlahović (62. Kean).
    Náhradníci: Pinsoglio, Szczęsny – Rugani, Rabiot.

Trenér: Massimiliano Allegri

S. S. Lazio: Strakoša – Lazzari (84. S. Radu), Patric, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić (C), Cataldi (76. Leiva), Alberto (76. Bašić) – F. Anderson, J. Cabral (52. Pedro), Zaccagni.
    Náhradníci: Adamonis, Reina – Akpa-Akpro, Kamenović, Hysaj, Moro, L. Romero, Felipe.

Trenér: Maurizio Sarri

Rozhodčí: Ayroldi – Prenna, Cecconi