Dánsko – Francie 3:0 (kon.) | USA – Švédsko 3:2 (po pr.) | Kanada – Švýcarsko 3:6 (kon.)
Rakousko – Finsko 0:3 (kon.) | Itálie – Slovensko 1:3 (kon.) | Norsko – Česko cz 1:4 (kon.)
Dánsko
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Francie
Sobota 21.05.2022, 11:20 • Helsinki Ice Hall, Helsinky • Mistrovství světa • Skupina A

První sobotní zápas v Helsinkách končí vítězstvím Dánska. Favorit utkání byl během čtyřiceti minut aktivnějším týmem a vytvořil si dvougólový náskok. Ve třetí třetině už se tak mohl soustředit zejména na defenzívu, a protože se Francii na bezchybného Sebastiana Dahma vyzrát nepodařilo, bylo rozhodnuto. Tříbodové vítězství pak ještě střelou do prázdné branky pojistil Julian Jakobsen. Dánové tedy dál zůstávají ve hře o čtvrté postupové místo ve skupině A. (13:44:26)

Nejlepší hráči utkání: Peter Regin – Henri-Corentin Buysse.

Střely na branku v zápase: 30:19.

59:42
    Dahm se pustil do rozehrávky, ale nastřelil jen jednoho z Francouzů a málem připravil sám sebe o čisté konto. Kotouč ale končí vedle branky.

59:06
    Dánský útok zastavuje hvizd čárového – ofsajd. Seveřany to ale nemusí mrzet, dnešní zápas už zvládnou.
    58:24 Julian JAKOBSEN - 3:0

58:24
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Je hotovo! Po vyhození z obranného pásma směřoval puk na zakázané uvolnění. JULIAN JAKOBSEN se ale dostal před francouzské beky, kotouč se mu příhodně odrazil před prázdnou branku a tam už byl útočník Dánska ve velmi jednoduché pozici. Asistence: Frederik Storm.

58:15
    Francouzi se usadili v šesti v útočné třetině, tvrdou střelu Bertranda dánský gólman pohotově vyráží.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny, francouzský gólman je na střídačce a jeho tým v šesti.

57:35
    Henri-Corentin Buysse už byl na cestě ze své branky, útok Francouzů ale přerušuje postavení mimo hrru.

57:25
    Až nyní se hráči v červeném osmělili, s nahozením Jensena od mantinelu ale Buysse nemohl mít trable.

56:43
    Dánové už se dopředu dostávají opravdu pouze sporadicky, většinou se spokojí s pouhým nahozením. V Helsinkách sledujeme nepříliš atraktivní úsek hry.

56:18
    A opět Dánové jen posílají kotouč do středního pásma, to jim ale za stavu 2:0 stačí. Zato Francouzům se čas nepříjemně krátí.

55:15
    Tim Bozon se znovu cpal až před dánskou branku, z blízkosti Sebastiana Dahma se mu ale snížit nepodařilo.

54:53
    Stále stejný obrázek. Francouzi se snaží něco udělat s výsledkem, ale Dánové dobře brání a vyhazují kotouče ze svého pásma.

53:48
    Proti nahození Huga Galleta měl dánský brankář zakrytý výhled, přesto se mu nějak podařilo vyrazit puk mimo.

53:31
    Alexandre Texier střílel z vrcholku kruhů, ránu ale nenasměroval vůbec přesně a pravou tyč o dost minul.

Adam Bagar

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 17. Regin (Storm, M. Lauridsen), 26. Blichfeld (M. Lauridsen, Ehlers), 59. Jakobsen (Storm)

Dánsko: Dahm (Dichow) – M. Lauridsen, Lassen, Jensen Aabo (A), Kristensen, Larsen, N. Jensen, M. Jensen – Ehlers, Nielsen (A), Bau Hansen – Storm, Regin (C), Scheel – Aagaard, Bjorkstrand, Blichfeld – Poulsen, Jakobsen, Asperup – Meyer.
    Trenér: Heinz Ehlers

Francie: Buysse (Ylönen) – Gallet, Auvitu, Llorca, Chakiachvili, Thiry, Crinon, Bault – T. Bozon, Fleury (C), Treille (A) – Bertrand, Claireaux (A), Perret – Texier, Boudon, Rech – Leclerc, Ritz, K. Bozon – Fabre.
    Trenér: Philippe Bozon

Rozhodčí: Hansen (NOR), Rekucki (USA) – Beresford (GBR), Sormunen (FIN)

Diváci: 3 007