Carolina – NY Rangers 2:0 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:5 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Stav série: 2:0
New York Rangers
Sobota 21.05.2022, 02:00 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Semifinále V. konference

3. Sebastian Aho (CAR) 1+1 (04:56:23)

Statistiky: Střely na bránu: 22-21; Zablokované střely: 15-24; Vhazování: 57%-43%; Hity: 31-22; Přesilové hry: 0/3-0/4; Trestné minuty: 12-10.

Antti Raanta opět odchytal fantastický zápas a proti Rangers vychytal čisté konto. O osudu druhého utkání série rozhodl gól, který vstřelil krátce před koncem druhé třetiny během oslabení Brendan Smith. Následuje tradiční děkovačka. Carolina vede v sérii 2:0 a přesouvá se do New Yorku. Konečný výsledek. Carolina Hurricanes 2 New York Rangers 0.

59:58 Sebastian AHO - 2:0

59:58
    Carolina právě vstřelila branku! SEBASTIAN AHO vybojoval u trestných lavic puk a po ledě ho poslal necelé dvě sekundy před koncem do prázdné brány! Hotovo. Carolina povede v sérii 2:0. Bez asistence.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát jedna minuta.

57:43
    Ian Cole mohl skórovat do prázdné brány, když puk vyhodil od vlastní brány přes celé kluziště a otřel ho o pravou tyč! Rangers měli štěstí.

57:17
    Frank Vatrano zkusil vystřelit z levého kruhu pro vhazování, jenže Antti Raanta byl na přední tyči připraven a ukryl puk v lapačce. Komerční přestávka.

56:39
    Další zakázané uvolnění Hurricanes a pomalu se blíží čas, kdy Rangers zkusí odvolat brankáře. Samozřejmě za předpokladu, že brzy nevyrovnají.

55:23
    Alexis Lafreniere vystřelil po rychlé akci na pravém křídle a jeho střela zápěstím minula nad ledem přední pravou tyč. Antti Raanta v závěru drží čisté konto.

54:58
    Carolina sice vyhodila puk na zakázané uvolnění, jenže Rangers si nejsou schopni vytvořit tlak.

53:23
    Chris Kreider vystřelil na levém křídle z kruhu pro vhazování, jenže byl nepříjemné tísněn a Ian Cole přizvedl puk do ochranného skla.

52:14
    Canes nahodili puk od trestných lavic na bránu Rangers a pozorný Igor Šesťorkin ho sevřel v lapačce.

51:29
    Hostům se vzápětí nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění. Pro Rangers utíká čas hodně rychle. Reklamní přestávka.

49:52
    Rangers vyváželi puk podél střídaček a kotouč skončil na jedné z nich. Konkrétně na lavičce Caroliny.

48:45
    Artěmij Panarin udělal velkou chybu v rozehrávce a Martin Nečas mířil střelou z levého kruhu do bližšího horního rohu brány, Igor Šesťorkin ale zasáhl vyrážečkou!

47:41
    Frank Vatrano vypálil z pravého kruhu po pěkné přímočaré akci Rangers nad a Antti Raanta nadále drží čisté konto. Hosté dnes nejsou schopni skórovat.