Carolina – NY Rangers 3:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:5 (po pr.)
Carolina Hurricanes
3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Stav série: 3:2
New York Rangers
Pátek 27.05.2022, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Semifinále V. konference

3. Brett Pesce (CAR) – 0+1 (03:49:45)

Carolina byla v tomto utkání lepším týmem a naprosto zaslouženě jde v sérii opět do vedení. Vítězný gól vstřelil ve 30. minutě Teuvo Teräväinen. Stvrzenku vítězství ve třetí třetině ještě podepsal Andrej Svečnikov, který se v téhle sérii prosadil vůbec poprvé.

59:40
    Kotouč je opět až za bránou Rangers a je jasné, že Carolina tohle utkání ovládne.

59:19
    Brett Pesce se dostal k puku a dostal jej až do obranného pásma Rangers. S Canes už to vypadá dobře.

58:29
    Kotouč se po několik odrazech dostal do brankoviště Anttiho Raanty, který jej přikryl pod lapačku.

58:09
    Oddechový čas pro tým New York Rangers.

58:09
    Puk se ocitá po zásahu Adama Foxe v hledišti. Vhazovat se bude ve střední třetině.

57:45
    Igor Šesťorkin míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!

56:50
    Čas plyne a šance Jezdců na vstřelení kontaktní branky stále nepřichází. S Canes už to dnes vypadá více než dobře.

56:00
    Po objetí brány se o bleskové zakončení pokusil Mika Zibanejad, avšak domácí beci jej zastavili.

55:14
    Andrej Svečnikov se situaci dva na dva rozhodl zakončit sám, avšak jeden z beků Rangers jeho pokus přizvedl až do ochranné sítě.

54:25
    Na opačné straně se do samostatného úniku dostal Alexis Lafreniere, avšak ten branku soupeře vůbec netrefil!
    53:01 Andrej SVEČNIKOV - 3:1

53:01
    Carolina právě vstřelila branku!
    Domácí přidávají třetí branku! Po pasu Martina Nečase se do samostatného úniku dostal ANDREJ SVEČNIKOV, který jej zakončil úspěšnou kličkou a následným zasunutím kotouče mezi betony. Asistence: Martin Nečas a Brett Pesce.

52:29
    Po dlouhé době se do šance dostali také hosté, a to po šikovné teči Chrise Kreidera, avšak jeho dotyk nyní gólový nebyl.

51:40
    Hraje se už delší dobu bez přerušení a především v obranné třetině Jezdců, což pochopitelně vyhovuje domácím.

50:23
    Z ostrého úhlu zkusil své štěstí Alexis Lafreniere, avšak Antti Raanta se zaskočit nenechal.

49:42
    Domácí se sehráli na zakončujícího Jordana Staala, kterému se pod nohy doslova vrhl Frank Vatrano, jenž pokus zablokoval.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 13. Trocheck (Staal), 30. Teräväinen (Jarvis, DeAngelo), 54. Svečnikov (Nečas, Pesce) – 18. Zibanejad (Panarin, Fox)

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – Slavin (A), DeAngelo, Skjei, Pesce, Br. Smith, Cole – Teräväinen, Aho (A), Jarvis – Svečnikov, Trocheck, Nečas – Niederreiter, Staal (C), Fast – Martinook, Kotkaniemi, Domi.
    Trenér: Rod Brind’Amour

New York Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba (A), Braun, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Vatrano – Panarin (A), Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Motte – Kakko, Rooney, Reaves.
    Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Kozari, Lee – Brisebois, MacPherson

Diváci: 18 786