Carolina – NY Rangers 3:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:5 (po pr.)
Calgary Flames
4:5 (1:0, 3:4, 0:0 - 0:1) Stav série: 1:4
Edmonton Oilers
Pátek 27.05.2022, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

To už je z mé strany vše. Někdy zase u hokeje na počtenou! (07:00:49)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:35 (5:6, 18:13, 7:14 – 6:2)
    Zblokované střely – 11:19
    Vyhraná vhazování – 39:19
    Trestné minuty – 2:4
    Hity – 28:23

Hokejisté Edmontonu zvítězili na ledě Calgary 5:4 v prodloužení a celkově vyhrávají sérii 4:1 na zápasy. Již dnes si tedy zajistili postup do finále Západní konference!

Utkání se přitom vyvíjelo pro Flames příznivě. V první třetině otevřel skóre Andrew Mangiapane a ve 26. minutě zvýšil na 2:0 Mikael Backlund. Tím se ale rozjela neskutečná přestřelka. Oilers nejprve otočili vývoj duelu trefami Darnella Nurse, Jesseho Puljujärviho a Zacha Hymana v přesilovce. Ve 36. minutě se povedl během 16 sekund obrat také domácím, o což se postarali Johnny Gaudreau s Callem Järnkrokem. Za dalších 40 sekund ovšem vyrovnal na 4:4 Evan Bouchard. Ve třetí dvacetiminutovce dostali puk do branky pouze hráči Calgary, ovšem Coleman si pomohl bruslí už za hranici pravidel. Rozhodnout se tak muselo až v prodloužení, v němž poslal Olejáře dál kapitán Connor McDavid. Ten přitom do té doby v utkání bodově mlčel.

Konečný stav série – 1:4

65:03 Connor MCDAVID - 4:5

65:03
    Edmonton právě vstřelil branku!
    CONNOR MCDAVID dnes do této chvíle bodově mlčel. Je to ale právě kapitán Edmontonu, který svůj tým posílá do konferenčního finále! McDavid nejprve donutil za brankou ke ztrátě kotouče rozehrávajícího Hanifina. Následně se u pravého mantinelu dostal k puku Leon Draisaitl, který ho posunul na McDavida a ten střelou z mezikruží na lapačku překonal Markströma. Asistence: Leon Draisaitl.

64:23
    Mike Smith si nyní za brankou poradil s dvojicí forčekujících hráčů a dokázal rozehrát pro své parťáky.

63:52
    Flames jsou v prodloužení zatím lehce aktivnější.

62:43
    Další příležitost Lindholma. Z mezikruží střílel k pravé tyčce, ovšem Smith zakročil betonem.

62:24
    Smith nedokázal zastavit puk, který se odrazil od zadního mantinelu a z pravého kruhu na něj pálil Elias Lindholm. Hostující gólman se však stihl srovnat do zákroku a pohlídal si střelu k bližší tyčce!

61:56
    Od modré vypálil Evan Bouchard. Markström zasáhl pravým betonem.

60:51
    Gaudreau centroval z rohu kluziště puk před hostující branku. Tam ho získávají hráči Edmontonu.

60:01

1. prodloužení začne přibližně v 6:36.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Mangiapane (Coleman, Backlund), 26. Backlund (Stone, Coleman), 36. J. Gaudreau (Kylington), 36. Järnkrok (Zadorov) – 28. Nurse (Draisaitl), 30. Puljujärvi (Hyman), 35. Hyman (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 37. Bouchard (Draisaitl, Keith), 66. McDavid (Draisaitl)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Tanev (A), Zadorov, Gudbranson, Kylington, Stone – Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Toffoli, Järnkrok, Dubé – Lewis, Lucic.
    Trenér: Woodcroft

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Draisaitl, McDavid (C), Kane – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), Hyman – Yamamoto, McLeod, Foegele – Kassian, Ryan, Archibald.
    Trenér: Sutter

Rozhodčí: McCauley, Furlatt – Pancich, Cherrey

Diváci: 19 289