Wales – Ukrajina 1:0 (kon.)
Wales
1:0 (1:0)
Ukrajina
Neděle 05.06.2022, 18:00 • Cardiff City Stadium, Cardiff • Kvalifikace MS (Evropa) • Baráž

S konstatováním, že Wales díky vlastní brance Andrije Jarmolenka vyhrává finále baráže o postup na mistrovství světa 2022 výsledkem 1:0 a postupuje do Kataru, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (20:05:45)

Obrovská radost Walesu

Je dobojováno. Ukrajina byla ze začátku prvního poločasu lepším týme, ale postupně se síly vyrovnávaly a rozhodnutí přišlo krátce po půl hodině hry, kdy si ostrý přímý volný kop Garetha Balea srazil do vlastní sítě Andrij Jarmolenko. Hlavičkou nedal brankáři šanci.

Začátek druhého poločasu hrál naopak Wales hodně dobře takticky. Poté byla k vidění spousta šancí a hlavně skvělé zákroky obou brankářů. Buščan zachránil svůj tým od pohromy proti střele Balea a klíčový zákrok vytáhl i Wayne Hennessey, který zázračně vytáhl hlavičku Artěma Dovbyka z malého vápna. I díky němu mohou Walesané slavit postup na mistrovství světa po dlouhých 64 letech!

90+6

90+5
    Než se rozehraje, je opět půl minuta pryč. Wales dělá další mílové kroky k účasti v Kataru, který byl pro mne vybrán jako hostitel naprosto nepochopitelně.

90+5
    Michajlo Mudryk už možná trošku frustrovaně zajel do Ethana Ampadua a vidí žlutou kartu.

90+4
    Poslední minuta chybí k tomu, aby Wales ukončil 64 leté čekání na účast na světovém šampionátu.

90+3
    Taktické střídání, teprve třetí u Walesu. Neco Williams z postu beka jde z placu a na jeho místo naskočí Rhys Norrington-Davies.

90+2
    Andrij Jarmolenko úspěšně vyzkoušel koloběžku proti Aaronu Ramseymu, leč zakončil o poznání hůře. Dva metry nad branku.

90+1
    Ben Davies inkasoval pořádnou ťafku, když se nebojácně vrhl do zakončení Andrije Jarmolenka. Chvilku ležel otřesen na placu, ale ať tak či tak, rozhodčí neměl pro prostoje hry žádné pochopení.

90
    A bude muset bránit ještě minimálně pět minut, což bude nastavená doba hry.

89
    Ukrajina se snaží, maká, co to jde. Ale Wales stále úspěšně brání svůj náskok.

87
    Ani Mykolenkova střela neznamenala překonání Hennesseyho. Tentokrát ale nemusel brankář Walesu vytáhnout tak těžký zákrok.

85
    Po rohovém kopu hostí se nic nestalo, domácí hráči mohou být na chvíli v klidu. I díky tomu, že na druhé straně také vybojovali rohový kop, který bude zahrávat Harry Wilson.
    84. Skvělý zákrok Wayne Hennesseyho proti Artěmu Dovbykovi

84
    Parádní zákrok Wayna Hennesseyho. Do této chvíle poměrně neviditelný střídající Artěm Dovbyk si výborně na malém vápně našel míč, ovšem brankář Burnley vytasil svou levou ruku do vzduchu a vytěsnil balon vedle levé tyče pryč.

Tomáš Lysý

Branky: 34. Jarmolenko (vla.)

Karty:   2. Allen (WAL), 2. James (WAL) – 32. Mykolenko (UKR), 90+5. Mudryk (UKR)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 4:9. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:7.
    Wales: Hennessey – C. Roberts, B. Davies, Rodon, N. Williams (90+3. Norrington-Davies) – Ampadu, Ramsey, Allen, James (71. Johnson) – Moore, Bale (C) (83. Wilson).
    Náhradníci: Ward, A. Davies – Gunter, Mepham, Morrell, J. Williams, Harris, Thomas, Matondo.

Trenér: Rob Page

Ukrajina: Buščan – Karavajev, Zabarnyj, Matvijenko, Mykolenko – Stěpaněnko (70. Sydorčuk) – Jarmolenko (C), Malinovskyj (70. Šaparenko), Zinčenko, Cygankov (77. Mudryk) – Jaremčuk (77. Dovbyk).
    Náhradníci: Pjatov, Riznyk – Sobol, Bondar, Syrota, Pichaljonok, Kačaraba, Zubkov.

Trenér: Olexandr Petrakov

Rozhodčí: Antonio Mateu Lopez – Pau Cebrián Devis, Roberto del Palomar (vš. Španělsko)