Česko – Španělsko 2:2 (kon.) | Portugalsko – Švýcarsko 4:0 (kon.)
Portugalsko
4:0 (3:0)
Švýcarsko
Neděle 05.06.2022, 20:45 • Estádio José Alvalade, Lisabon (POR) • Liga národů UEFA - Liga A • Skupina 2

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:15. (22:42:03)

Portugalští fotbalisté přežili úvodní šanci Švýcarska, po které odvolal gól videorozhodčí kvůli ruce ve skrumáži při rohu, a hned v 15. minutě dal vítěznou branku dorážkou Ronaldova přímého kopu Carvalho. Ronaldo pak do přestávky během chvilky dvěma zásahy utkání rozhodl, v méně záživném druhém poločase završil debakl po hrubce švýcarského brankáře Cancelo.
    Portugalsko má čtyři body a ujímá se vedení v naší skupině Ligy národů A, Švýcarsko je bez bodu poslední.

90+2

90+2
    Domácí ještě získali v posledních vteřinách nastavení rohový kop, ale rozhodčí Grinfeeld ho již nenechá rozehrát.

90+1
    Frei zneškodnil čistým skluzem ve vápně Ronaldův náběh. Hattricku už se zřejmě hvězda Manchesteru nedočká.

90
    Nastavují se dvě minuty.

90
    Z protiútoku získávají roh fotbalisté Portugalska po Palhinhově sražené zpětné přihrávce.

89
    Embolo si vynutil průnikem faul. Švýcaři rychle rozehráli, Okafor s Gavranovićem si vyměnili míč na křídle, ale Bernardo Silva si je oba povodil a vyvezl míč přes celé hřiště.

86
    Pomezní zastavuje zdviženým praporkem Bottaniho.

85
    Okafor našel centrem od levé postranní čáry Gavranoviće, který v mírném předklonu hlavičkuje nepřesně.
    84. Kobel se vyznamenal při trestném kopu Cristiana Ronalda

84
    Kobel se rehabilitoval za chybu před čtvrtým gólem robinzonádou, kterou vyškrábl Ronaldův dobře zahraný přímý kop z velkého vápna.

84
    Střídání v týmu Portugalska:
    ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Matheus Nunes.

83
    Na zásah VAR je však penalta odvolána a Portugalsko místo ní rozehraje jen přímý kop z velkého vápna.
    82. Mbabův faul na Mendese viděl rozhodčí jako penaltový, VAR ho vyvedl z omylu

82
    Mbabu na hranici šestnáctky zezadu podrazil postupujícího Mendese a izraelský rozhodčí nařizuje penaltu!

81
    Střídání v týmu Švýcarska:
    ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Mario Gavranović.

79
    Žlutá karta pro Švýcarsko. Breel Embolo zajel do Palhinhy, což vyvolalo vedle karetního trestu i snahy o odplatu od domácích fotbalistů a hromadnou strkanici uprostřed hřiště.

77
    ze hřiště odcházejí Rúben Neves a Otávio Monteiro, přicházejí João Palhinha a Rafael Leão.

Karel Jedlička

Branky: 15. Carvalho (Ronaldo), 35. Ronaldo (Jota), 39. Ronaldo (Jota), 68. Cancelo (Be. Silva)

Karty:   32. B. Fernandes (POR) – 14. Schär (SUI), 49. Steffen (SUI), 79. Embolo (SUI)

Portugalsko: Patrício – Cancelo, Ferreira, Pereira, Mendes – Monteiro (77. Leão), Carvalho (84. Nunes), Neves (77. Palhinha) – Ronaldo /C/, Jota (67. Horta), Fernandes (67. B. Silva).
    Náhradníci: R. Silva, Costa – Dalot, Duarte, Guerreiro, Moutinho, A. Silva.

Trenér: Santos

Švýcarsko: Kobel – Mbabu, Lotomba, Schär, Rodríguez (62. Okafor) – Frei, Xhaka /C/ – Steffen (70. Bottani), Shaqiri (70. Freuler), Sow (81. Gavranović) – Seferović (62. Embolo).
    Náhradníci: Omlin, Mvogo – Widmer, Cömert, Aebischer.

Trenér: Yakin

Rozhodčí: Grinfeeld – Hassan, Yarkoni (ISR)