La Fiorita – Escaldes 1:2 (kon.) | Levadia Tallinn – Víkingur Reykjavík 1:6 (kon.)
FC Levadia Tallinn
1:6 (1:3)
Víkingur Reykjavík
Úterý 21.06.2022, 21:30 • Víkingsvöllur, Reykjavík • Liga mistrů (předkola) • Předkolo

S konstatováním, že Víkingur Reykjavík otočil proti Levadii Tallinn stav z 0:1 na 6:1 a zahraje si finále nultého předkola Ligy mistrů, se s Vámi loučí a hezký den z Islandu přeje Tomáš Lysý. (23:27:11)

Víkingur Reykjavík se tak o postup do prvního předkola Ligy mistrů utká v pátek 24.6. na domácím stadionu proti andorrskému mistrovi Inter Escaldes, který v prvním utkání porazil sanmarinskou Fioritu 2:1.

Pokud to jen trošku půjde, budeme přítomni přímo na stadionu Víkingsvöllur v Reykjavíku, kde se dneska bude slavit.

Červené karty: 0-0

Zápas začal pro Levadii nadějně, v šesté minutě se po penaltě Zakariy Beglarišviliho dostala do vedení. Ale to bylo z její strany vše. Od desáté minuty bylo na placu jen jedno mužstvo. Kyle Douglas McLagan si naběhl do vápna na centr a vyrovnal. Ve 27. minutě pak po hezké kombinační akci uklidil přízemní pas Atlasona do sítě Kristall Mání Ingason. Těsně před odchodem do kabin sice Vallner vyrazil hlavičku Hansena po rohu, ale přesně do míst, kde stál Halldor Smari Sigurdson a bylo to již 3:1.

Jestli Levadia měla nějaké taktické plány na kontaktní branku, tak je zničil hned po začátku druhé půlky Nikolaj Hansen. Míč po centru Punyeda srazil stoper Levadie k dánskému snajprovi a ten zamířil pod břevno. V 71. minutě sice Vallner skvěle zneškodnil tutovku Ingasona, ale vyražený míč šel od Uggého přímo na Helgiho Gudjonssona a ten po třech minutách na placu zvýšil na 5:1. Konečné slovo měl pak Julius Magnusson, který o šest minut později poslal do sítě vyraženou střelu Ingasona – 6:1.

90

90
    Roosnuppův roh hlavičkoval Peetson těsně nad břevno, ani čestné snížení není Levadii dovoleno.

90
    Také Levadia ukázala pohlednou akci. Na pravé straně ve vápně nejprve Murad Velijev zasekl míč a přihrál spoluhráči. Poté se mu balon vrátil, tak vystřelil a je z toho rohový kop.

89
    V předposlední minutě předvedli domácí kombinační akci po pravé straně. Dostali se do vápna, ale tentokrát nestihli přesně přihrát a Helgi Gudjonsson číhal na pas směrem k penaltovému puntíku marně.

87
    Ilja Antonov při protiútoku soupeře sejmul Gunnarssona a vidí zaslouženou žlutou kartu.

86
    Odražený míč z vápna posílali Estonci zpět do ohně, ale forvard Kirss, který je dnes jako většina týmu prakticky neviditelný, byl lapen v ofsajdu.

85
    Roosnupp se loudá k rohovému kopu, za tohoto stavu už se mu příliš nechce...

84
    Další pohledná akce islandského celku. Z velkého vápna zakončoval Birnir Snær Ingason, ovšem Vallner byl připraven. Což je pro Estonce dobře, 1-6 je až příliš krutý debakl.

81
    Poprvé se žlutí také na druhé straně. Nadějný zadák Logi Tómasson si bude muset na zbylých deset minut dát pozor.

81
    Čtvrté střídání Levadie. Z placu jde Ernest Agyiri, nahradí ho Murad Velijev. Útočník za útočníka.
    Kdo čekal podobnou demolici estonského týmu od mistra Islandu?

80
    Vallner si také po dlouhé době sáhl na míč jinak, než aby ho lovil z branky. Spoluhráči na něj zahráli malou domů.

80
    Střela Antonova nedělala Thorduru Ingasonovi žádné problémy.

78
    Dnes výborně hrající Kristall Mání Ingason přepouští místo na placu pro jmenovce Birnira Snær Ingasona.
    77. Julius MAGNUSSON - 1:6

Tomáš Lysý

Branky: 6. Beglarišvili – 10. McLagan (Punied), 27. K. M. Ingason (Atlason), 45. H. S. Sigurdsson (Hansen), 49. Hansen (Punyed), 71. Gudjonsson, 77. Magnusson (K. M. Ingason)

Karty:   3. Putinčanin (LVD), 63. Lepistu (LVD), 63. Liliu (LVD), 87. Antonov (LVD) – 81. Tómasson (VKR)

Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:4. Fauly: 10:3.
    FC Levadia Tallinn: Vallner – Uggé, Peetson, Mitrović – Agyiri (81. Velijev), Putinčanin (74. Antonov), Lepistu (C), Pikk (55. Liliu) – Beglarišvili (74. Õigus), Roosnupp – Kirss
    Náhradníci: Kraizmer, Kotenko – Liliu, Jürgenson, Velijev, Podholjuzin, Vassiljev, Õigus, Antonov

Trenér: Vladimir Vassiljev

Víkingur Reykjavík: T. Ingason – Duoglas McLagan, Sigurdsson, Ekroth, Atlason (74. Gunnarsson) – Andrason, Punyed (74. Tómasson), Magnusson (C), K. M. Ingason (78. B. S. Ingason) – Hansen (68. Gudjonsson), Agnarsson (68. Sigurpálsson)
    Náhradníci: I. Jónsson, Magnússon – Tómasson, Gudjonsson, Þórðarson, Sigurpálsson, B. S. Ingason, Harðarson, Gunnarsson

Trenér: Arnar Bergmann Gunnlaugsson

Rozhodčí: Tomasz Musiał – Marcin Boniek, Jakub Slusarski (všichni Polsko)