Česko – Slovensko cz 3:1 (kon.) | Velká Británie – Kanada 0:12 (kon.) | USA – Slovensko 3:4 (0:1 po s.s.)
Libanon – Česko cz 0:8 (kon.)
Libanon
0:8 (0:3, 0:2, 0:3)
Česko
Středa 22.06.2022, 22:00 • Place Bell 2, Laval • Mistrovství světa žen

Utkání je u konce a český tým v něm snadno potvrdil, že bude jasně tahat za delší provaz. I ve třetí třetině to bylo hlavně o útocích hráček v bílém a soupeřkám navíc docházely síly. O navýšení skóre se pak postaraly Michaela Krásová, Natálie Pangerlová a Lucie Kubínová a po těchto gólech se skóre zastavilo na výsledku 0:8. Český tým je tak i po druhém duelu stoprocentní. (23:43:39)

44:05
    A aby těch vyloučení nebylo málo, tak je tu ještě jeden trest i na straně Libanonu. Dnes potřetí je vyloučena Britni Yammineová, tentokrát za hru tělem.

43:20
    Další trest pro český tým, dvě minuty za držení obdržela Lucie Manhartová.

42:44
    Česko právě vstřelilo branku!
    Je tu gól v oslabení! Přihrávku do běhu dostala LUCIE KUBÍNOVÁ, uprchla všem bránícím hráčkám a ostrou střelou překonala i brankářku – 0:8. Bez asistence.

42:22
    Už se ale pískalo a dvě minuty za nedovolené bránění dostala Vivien Šmajdová.

42:19
    Signalizuje se ještě jedno vyloučení a to na straně českého celku. Soupeřky mají zatím ponechanou výhodu.

41:09
    Tvrdá střela z mezikruží, Libanonkám už evidentně dochází síly a tak pouze stínují akce soupeřek.

40:11
    Příklep Kosinové prošel přes obranu až na brankoviště, gólmanka Libanonu tak měla zase práci.

39:18
    Udeřit mohlo na opačné straně, nebezpečí u vlastní branky ale Gebrayelová uhasila včasným přemístěním se k pravé tyčce.

38:50
    Chviličku to vypadalo na brejk Libanonek a přečíslení hned tří hráček, samy si však nadějnou pozici pokazily špatnou rozehrou.

37:53
    Převaha českých hokejbalistek v útočném pásmu přináší sedmý úspěch a do střelecké jistiny se zapisuje NATÁLIE PANGERLOVÁ – 0:7. Asistence: Michaela Krásová.

36:33
    Dvě střely z mezikruží, Gebrayelová si poradila i s tímto.

35:54
    Střela z levého křídla, český tým už pojímá závěrečné minuty jako ostřejší trénink.

35:27
    Vyhození přes všechny čáry, hra se tak zase stěhuje před Gebrayelovou.

34:49
    Vhazování u branky Libanonu.

33:17
    Je po přesilovce, oba celky jsou v plném počtu.

32:15
    Už to vypadá na poklidný zápas, Libanonky pochopily, že dnes bude úspěchem alespoň jeden vstřelený gól.

31:17
    Přesilovka pro Libanon, dvě minuty za podrážení dostala Patricie Škorpíková.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. Halbrštátová (Pangerlová, Radová), 9. Křížová (Kubínová, Lédlová), 11. Kaltounková (Patočková, Manhartová), 18. Lédlová (Kubínová, Křížová), 27. Manhartová (Kaltounková, Patočková), 31. Krásová (Pangerlová, Halbrštátová), 38. Pangerlová (Krásová), 43. Kubínová

Libanon: Gebrayelová (Nakhle Saundersová) – S. Haddadová, Allahwardeyanová, Hendrickxová, Chouchaniová, Boulosová, Besharaová – D. Haddadová, Ghantousová, Hajjová, Chanelová, Pecková, Woplingová, Davisová, Dahnounová, Machtoubová Kfouryová, Santannaová, Yammineová.
    Trenér: Fay McLaughlin

Česko: Bláhová (Zechovská, Jiráčková) – Herzigová, Seroiszková, Martinů, Kosinová, Rejlová, Radová – Šmajdová, Patočková, Škorpíková, Kubínová, Křížová, Lédlová, Pangerlová, Horálková, Manhartová, Kotlíková, Halbrštátová, Ištoková, Kaltounková.
    Trenér: Karel Manhart

Rozhodčí: Cugliettaová, O'Dwyerová