Kanada – Česko cz 3:4 (0:1 po s.s.) | USA – Velká Británie 6:0 (kon.) | Slovensko – Libanon 10:1 (kon.)
po s.s. (0:1)
Kanada
3:4 (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Česko
Čtvrtek 23.06.2022, 17:20Mistrovství světa žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům hokejbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání mezi Kanadou a Českem.

Český tým patří mezi jedny z nejlepších hokejbalových výběrů na této planetě. Dosud Češky urvaly medaily na všech světových šampionátech. Dnes proti nim ale stojí opravdová extratřída. Kanada totiž od roku 2007 ovládla hned pět šampionátů. Češky mají na kontě jeden triumf.

Na tomto šampionátu obhajují Češky bronz z mistrovství v Košicích. Už před startem turnaje Češky proklamovaly vysoké cíle. Na úvod pak v derby přehrály 3:1 slovenský výběr. Kanada si naopak na úvod smlsla výsledkem 12:0 na Velké Británii.

Kanada: Thomsonová (Girouardová) – Jacobsonová, Jueová, A. Blombergová, Ringová, C. Blombergová, Coozeová – Sharpová, Desmierová, Bannonová, Tulková, Clarkeová, Cerilliová, Brenningová, Upshallová, Wilsonová, Karpenková, Fischerová, D. Ringová, McCannová, Pallottaová

Česko: Zechovská (Bláhová) – Herzigová, Seroiszková, Martinů, Kosinová, Rejlová, Radová – Šmajdová, Patočková, Škorpíková, Kubínová, Křížová, Lédlová, Pangerlová, Horálková, Manhartová, Kotlíková, Halbrštátová, Ištoková, Kaltounková

Rozhodčí: Synková, McLeanová.

00:01

00:10
    Češky uspěly na úvodním vhazování a ihned se hnaly do útoku. Kanadská brankářka první akci zneškodnila.

01:10
    Kanada má v úvodu utkání velké problémy s přechodem na polovinu českého výběru. Hráčky v bílém jsou důraznější.

01:29
    Patočková střílela z levé strany, ale její dělovka prolétla kolem přední tyče.

02:03
    Snad poprvé v utkání se do útoku vydala také Kanada, ale akci zbrzdila nepřesná přihrávka na levou stranu.

02:43
    Kanada se usadila na polovině českého výběru, ale nikdo z hráček v černém si netroufl na zakončení.

03:26
    Jedna z českých hráček se dostala k odraženému míčku, který ihned napálila směrem na branku, ale kanadská brankářka neměla problém.

03:45
    Po další akci už musela brankářka Kanady hodně spěchat, aby se stačila přesunout ke své pravé tyči.

04:42
    Kanaďanky se hnaly vpřed po pravé straně, ale kousek za půlící čárou narazily na bílou defenzivní hradbu.

05:12
    Češky už se opět usadily na polovině Kanady a postupně si připravují pozici pro zakončení.

05:29
    Jedna z českých hráček vyplavala před kanadskou brankou, ale pod tlakem soupeřky nedokázala zakončit jednou rukou bekhendem.

06:15
    Coozeová ustála souboj na polovině hřiště a přenesla hru na levé křídlo. Kanaďanky ale u míčku dlouho nezůstaly.

06:48
    Po levém křídle to nyní zkoušel také český výběr, ale ani akce hráček v bílém neměla dlouhého trvání.

07:15
    Češky se snaží uklidnit rozehrávku a kombinují na vlastní polovině. Nikdo z hráček v černém soupeřky neatakuje.

08:03
    Češky šly snad ve třech proti jediné soupeřce, ale samy se zbrklou kombinací připravily o možnost zakončit.

08:29
    Ringová spěchala za nahozením na pravou stranu, ale před soupeřkou míček neudržela.

09:06
    Kanada kombinovala v levém rohu, ale nikdo z hráček v černém se ani tentokrát nedostal do palebné pozice.

09:28
    Češky jsou v defenzivě hodně důrazné a získávají jeden odražený míček za druhým.

10:03
    Do konce úvodní části zbývá posledních pět minut a Kanada postupně zvyšuje svou aktivitu. Dělovka z osy trefila jednu z obětavých Češek.

10:28
    Další rozehrávka se však Kanadě vůbec nepovedla a pokus o dlouhou přihrávku do protiútoku skončil u soupeřek.

11:26
    Coozeová napadala českou rozehrávku na polovině soupeře. Češky si ale poradily a prokombinovaly se vpřed.

12:03
    Kanada se usadila na české polovině, nicméně kombinace hráček v černém skončila nepřesnou přihrávkou.

12:28
    Po další akci zakončovala Herzigová. Její dělovka příklepem však skončila vedle levé tyčky.

13:09
    Kanada se usadila na polovině českého výběru. Na přihrávku z pravé strany si před brankou počíhala Sharpová, ale netrefila míček ideálně.

13:29
    Na opačné straně se hrdinkou momentu stala kanadská brankářka, která přečetla forhendový blafák soupeře a výborně zasáhla!

14:00
    V úvodu poslední minuty první třetiny se do útoku opět dostaly Kanaďanky, ale nepřesnou přihrávkou na levou stranu se obraly o možnost zakončit.

14:42
    Češky se z tlaku Kanady vymanily snadným vyhozením. Vypadá to, že v úvodní části dnešního utkání se branky nedočkáme.

15:00

První třetina končí! V úvodní části dnešního souboje jsme na branku čekali marně. Oba týmy se přitom snažily hrát aktivně, ale na hrací ploše dominovaly obrany. Zejména kanadská brankářka v závěru třetiny zneškodnila velkou šanci.

15:01

15:12
    Češky vstoupily do druhé třetiny aktivněji a ihned se tlačí do útoku.

15:29
    Kanadská brankářka si pohlídala dělovku z levé strany a nepustila míček za svá záda.

16:10
    Češky se dostaly do střelecké pozice, jenže nepovedená střela skončila vedle zadní tyčky.

16:35
    Hráčky Kanady skvěle napadaly českou rozehrávku, nicméně odražený míček po souboji skončil znovu na holích hráček v bílém.

17:10
    Také Kanada měla obrovskou šanci, když se jedna z hráček bekhendem opřela do odraženého míčku, ale česká brankářka podržela svůj celek!

17:45
    Kanada se hnala do rychlého protiútoku, jenže ten skončil pouze nepřesnou přihrávkou na levou stranu.

18:16
    Sharpová uspěla s kličkou v rohu hrací plochy, jenže následným bekhendem nenašla spoluhráčku.

18:37
    Jueová číhala na přihrávku do skvělé pozice, jenže míček se k ní nedostal. Český tým stále výborně brání.

19:57
    Česko právě vstřelilo branku! Český tým se dostává do vedení! Po nenápadné akci se do míčku opřela DENISA KŔÍŽOVÁ a přesnou střelou otevřela skóre! Asistence: Kristýna Kaltounková.

21:10
    Kanada se ihned po obdržení úvodní branky dere do útoku a snaží se vyrovnat. Další rána ale netrefila branku.

21:32
    Kanada má nyní velký tlak, ale většina situací se odehrává u mantinelu. Češky nepouští soupeřky do vyložených pozic.

21:49
    Kanada právě vstřelila branku! Tak jsem to zakřikl! Kanada nakonec dokázala najít rychlou odpověď. Jueová našla přesnou přihrávkou CHELSEA KARPENKOVOU, která napálila míček do sítě! Asistence: Melanie Jueová.

22:16
    Kanada po vstřelení vyrovnávací branky pokračuje v aktivitě a snaží se nadále útočit. Český tým se rychle musí zvednout.

22:56
    Jedna z českých hráček neustála souboj před brankou Kanady. Podle sudích bylo vše čisté.

23:19
    Jueová procedila přihrávku do nebezpečného prostoru, ale české hráčky se stačily vráti a na poslední chvíli zažehnaly nebezpečí.

23:23
    Kanada právě vstřelila branku! Kanada ale přidává druhou branku a bleskově otáčí vývoj dnešního souboje! GENEVIEVE BANNONOVÁ si počkala na přihrávku Upshallové a nikým neatakovaná nedala české brankářce šanci! Asistence: Caroll Ann Upshallová.

24:25
    Česko právě vstřelilo branku! Fantastická odpověď českého týmu! Hráčky v bílém dokázaly po minutě vyrovnat. O druhý zásah českého týmu v utkání se postarala KLÁRA SEROISZKOVÁ! Asistence: Pavlína Horálková.

24:43
    Češky se ihned po vhazování dostaly na polovinu Kanady, jenže tentokrát nikdo z hráček v bílém nezakončil.

25:41
    Tempo hry se nyní lehce uklidnilo a oba týmy se snaží neudělat chybu. Bojuje se ve středu hrací plochy.

26:06
    Tulková střílela z levé strany, jenže jedna z Češek proti ní skvěle vystoupila a srazila míček k mantinelu.

27:06
    Češky se draly vpřed po levé straně, jenže přihrávka bekhendem skončila na holi vracející se Kanaďanky.

27:38
    Češky už opět hrají na polovině Kanady, ale tentokrát se bojuje hlavně u mantinelu.

28:06
    Kanadská brankářka si dala pozor na ránu z pravé strany a skvěle vykopla míček mimo tři tyče.

28:29
    Cerilliová vybojovala míček na vlastní polovině a bekhendem jej posunula do bezpečí. Češky ael opět otáčejí směr hry.

29:03
    Kanadská brankář už ležela, ale se štěstím dokázala vyrazit střelu z ostrého úhlu.

29:31
    Další skvělý zákrok Thomsonové. Kanadská brankářka měla zakrytý výhled, ale přesto si poradila s dělovkou z velké dálky.

30:00

Druhá třetina končí! V prostřední periodě už jsme sledovali mnohem zábavnější hokejbal. Do vedení se dostal český tým brankou Křížové. Karpenková a Bannonová ale strhly vedení na kanadskou stranu. O minutu později ale Seroiszková zařídila vyrovnání.

30:01

30:15
    Češky se hned v úvodu třetí části vydaly do útoku po pravé straně, ale akce neskončila zakončením.

30:32
    Kanada se také hnala vpřed po pravé straně, ale první přihrávku zablokoval hráčka v bílém dresu Česka.

31:13
    Cerilliová si udělala prostor u mantinelu a chtěla překvapit českou brankářku zakončením z otočky. Její rána ale postrádala přesnost.

31:26
    Kanada se znovu dostala před branku českého týmu, ale další akce neskončila přesným zakončením.

32:27
    Češky napadaly rozehrávku Kanady hodně vysoko. Hráčky v černém se následně prokombinovaly vpřed.

32:51
    Další skvělou pozici měla Jueová, ale příliš dlouho si rovnala míček na čepeli.

33:10
    Kanada se snažila dostat vpřed díky nahozenému obloučku, ale odražený míček skončil v moci českých hráček.

33:37
    Thomsonová reflexivně vyrazila ránu jedné z českých hráček z předbrankového prostoru.

34:12
    Po vyhraném vhazování se do míčku položila Ringová, ale její pokus byl zblokován první soupeřkou.

34:33
    Ani další akce Kanady nevedla k přesnému zakončení. Češky teď k soupeřkám skvěle přistupují.

35:15
    Coozeová se dostala do zakončení ze středu hrací plochy, ale rána jí vůbec nesedla.

35:25
    Kanada už opět kombinuje na polovině českého týmu, ale zatím marně čeká na šance.

36:09
    Po delší době se do útoku vydaly také hráčky v bílém, ale skákavá přihrávka z levé strany nenašla hůl spoluhráčky.

36:27
    Rýsoval se další zajímavý protiútok českého mužstva, ale ten zastavil nedovolený zákrok! Bude z toho trestné střílení!

36:27
    Thomsonová drží Kanadu nad vodou! Kanadská brankářka skvěle zneškodnila nájezd!

37:22
    Po krátké odmlce se do ofenzivy znovu dostala Kanada, ale nikdo v černém se nedostal k nahození před branku.

38:05
    Česko právě vstřelilo branku! Český tým se ve třetí třetině dostává do vedení! Po obrovském závaru před kanadskou brankou uplatnila svůj důraz BARBORA PATOČKOVÁ!

38:34
    Kanada se okamžitě tlačí do ofenzivy se snahou o vyrovnání. Hráčky v černém musí v závěru duelu zabrat.

39:12
    Češky pokračují ve vynikající obranné hře. Odražený míček odehrála do bezpečí autorka třetí branky Patočková.

39:35
    Mohlo být prakticky rozhodnuto, ale Thomsonová skvělým zákrokem drží Kanadu ve hře!

40:06
    Češky se z tlaku Kanady vymanily vyhozením na levou stranu. Hráčky v bílém následně aktivně napadaly rozehrávku soupeře.

40:36
    Jueová se dostala k zakončení z levé strany, ale její rána příklepem skončila vedle zadní tyčky.

41:17
    Kanada stupňuje svou ofenzivní snahu. Míček poskakoval před českou brankou, ale dobíhající hráčka jej do sítě nedoklepla.

42:03
    Tulková udržela míček před soupeřkou na levé straně, ale už nedokázala zakončit.

42:34
    Defenziva českého výběru uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině. Kanaďanky teď akci soupeřek překvapivě nenapadají.

43:12
    Kanada kombinuje kolem české branky. Zakončení z levé strany zablokovala obětavým pádem jedna z českých hráček.

43:30
    Brankářka Kanady už je na střídačce!

44:03
    Češkám se podařilo vyhodit míček za polovinu hrací plochy, ale Kanaďanky jej okamžitě poslaly zpět do nebezpečného prostoru.

44:31
    Kanada právě vstřelila branku! Kanada nakonec dokázala zužitkovat hru bez brankářky a vyrovnává! O klíčový zásah se přízemní dělovkou postarala KRISTEN COOZEOVÁ! Asistence: Carol Ann Upshallová.

45:00

Základní hrací doba o vítězi dnešního souboje nerozhodla! Český tým sice ve třetí třetině poslala do vedení Barbora Patočková, ale Kanada v závěru zariskovala při hře bez brankářky a Kristen Coozeová poslala duel do prodloužení.

45:01

45:15
    Češky v prodloužení začínají rozvážně. Nahození na levou stranu skončilo v moci soupeřek.

45:42
    Ani další překvapivý pokus o přihrávku do prostoru před brankou nikoho v bílém dresu nenašel.

46:32
    Také Kanada se poprvé v prodloužení usadila na polovině soupeře, ale ani rána z levé strany nemířila mezi tři tyče.

46:52
    Jedna z hráček v černém zůstala zapomenutá za českou obranou, ale nepotykala si se zpracováním.

47:16
    Češky napadaly rozehrávku Kanady hodně vysoko, jenže míček nevybojovaly.

47:36
    Po solidně sehraném přečíslení zakončovala z dobré pozici jedna z českých hráček, ale těsně minula horní roh branky!

48:06
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Brenningová – 2 min., porušení postupu při střídání hráčů.

48:29
    Z pravé strany se jedna z Češek snažila trefit poloodkrytou branku, ale těsně minula!

49:03
    Kanaďanky vybojovaly odražený míček a nekompromisně jej vyhodily mimo nebezpečí.

50:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního souboje. Češky v jeho závěru hrály přesilovku, ve které si vypracovaly několik zajímavých pozic, ale recept na kanadskou brankářku nenašly.

Samostatná střílení začínají.

1. série
    0:0
    První samostatné střílení Karpenková zahodila.

1. série
    0:1
    Za Češky se naopak prosadila Denisa Křížová.

2. série
    0:1
    Kanaďanka si položila českou brankářku, ale netrefila branku.

2. série
    0:1
    Také kanadská brankářka další pokus zneškodnila.

3. série
    0:1
    Upshallová byla příliš blízko u brankářky a ta její pokus zneškodnila!

V samostatných stříleních zvítězil tým Česko. Autorkou vítězné branky je DENISA KŔÍŽOVÁ!

Je konec! Češky nakonec vítězí nad Kanadou 4:3 po samostatných stříleních! Jedinou branku v nich totiž vstřelila Denisa Křížová, která tak korunovala svůj vynikající výkon z dnešního souboje. Blýskla se také česká brankářka, která zneškodnila všechny tři pokusy Kanaďanek.

Další utkání čeká český tým v pátek, kdy se od 19:40 představí proti Velké Británii. (19:22:20)

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 22. Karpenková (Jueová), 24. Bannonová (Upshallová), 45. Coozeová (Upshallová) – 20. Křížová (Kaltounková), 25. Seroiszková (Horálková), 39. Patočková, rozh. náj. Křížová