Kanada – Arménie 16:0 (kon.) | Itálie – Slovensko 3:4 (kon.) | Slovensko – Česko cz 0:3 (kon.)
USA – Řecko 6:5 (kon.)
konec
Itálie
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Slovensko
Pátek 24.06.2022, 03:00 • Place Bell 1, Laval, Kanada • Mistrovství světa mužů
Předzápasové kurzy
   
  44:36
  Skvělý Peter Kučera! Bleskově se přemístil k pravé tyči proti křižné nahrávce a pravou rukou zabránil balónku v cestě za brankovou čáru.
   
  44:01
  V momentě, kdy začala poslední minuta základní hrací doby, utekl Anthony Flores na střídačku. Italové zkouší powerplay!
  40:07 Stefan PITTIGLIO - 3:4
   
  40:07
  Itálie právě vstřelila branku!
  Ještě to bude drama! STEFAN PITTIGLIO si z pozice obránce sběhl před bránu na dokonalou nahrávku Mirolly a forhendem zvedl balónek nad pravý Kučerův beton. Asistence: Anthony Mirolla a Massimo D'Ettore.
  34:14 Michal SALAJKA - 2:4
   
  34:14
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Jak je to jednoduché! MICHAL SALAJKA prostě převzal míček, na žluté čáře označující polovinu hřiště napřáhl a tvrdou dělovku vyslal mimo dosah viditelně překvapeného gólmana. Asistence: Jozef Minárik.
   
  29:19
  Velká komplikace pro Slovensko, protože rozhodčí v jejich řadách sáhli hned k dvojímu trestu! Italové mají velkou příležitost vrátit stav o vyrovnané podoby.
   
  26:25
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Naši východní sousedé jsou do třetice v těsném náskoku. Blíže vítězství je posunul BORIS ORAVEC, na jehož střelu neměl Flores žádnou šanci dosáhnout. Asistence: Patrik Svitana a Marek Gajdoš.
  25:25 Daniel PONCE - 2:2
   
  25:25
  Itálie právě vstřelila branku!
  Mužstvo z Apeninského poloostrova využilo další přesilovku a světe div se, oba celky jsou znovu na stejné startovací čáře! Daniel Setacci si vytvořil prostor vlevo a vystřelil, uspěl dorážející DANIEL PONCE. Asistence: Daniel Setacci a Giuseppe D'Amico.
   
  24:59
  Itálie disponuje možností vyrovnání v početní převaze. Je to Marek Gajdoš, kdo si jde sednout za podražení. Může akorát zpytovat svědomí.
   
  23:31
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Tato přesilovka už je využita, Hojerova družina je zase o krok napřed! Na červené čáře napřáhl MICHAL SALAJKA a balónek se zastavil až za Floresovými zády. Asistence: Milan Rampáček a Jozef Minárik.
   
  22:45
  Slováci měli ponechanou výhodu, ale nic z ní nevytěžili, zakončení z úhlu pokryl Flores. Dvě minuty za podražení inkasoval Bartolini.
   
  19:50
  Na naše východní sousedy čeká druhá přesilovka. Hříšníkem je Marco Cerone, který atakoval konkurenta viditelným krosčekem.
   
  15:51
  Anthony Mirolla si nedal pozor na svou hokejku a v útočném pásmem jí trefil do obličeje slovenského soka. Proti dvouminutovému trestu ani nezkoušel diskutovat.
  08:37 William BARTOLINI - 1:1
   
  08:37
  Itálie právě vstřelila branku!
  Máme opět vyrovnáno! Frank Giustini tentokráte v roli nahrávače adresoval pas doprava WILLIAMU BARTOLINIMU a ten tvrdou ránou propálil překvapeného Kučeru. Asistence: Frank Giustini a Daniel Setacci.
   
  07:59
  Prvním vyloučeným hráčem střetnutí je Boris Oravec. Reprezentant Slovenska zazmatkoval a pod tlakem se provinil proti pravidlům zdržováním hry.
  01:49 Matúš KORBÁŠ - 0:1
   
  01:49
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Tak to dlouho netrvalo, Slováci už vedou! Dobře si počínal Libor Teplický, jenž zadovkou vybídl k zakončení MATÚŠE KORBÁŠE, tvrdá rána zprava propadla Floresovi až za brankovou čáru. Asistence: Libor Teplický a Patrik Svitana.

  Milan Huppert

  Branky a nahrávky: 9. Bartolini (Giustini, Setacci), 26. Ponce (Setacci, D'Amico), 41. Pittiglio (Mirolla, D'Ettore) – 2. Korbáš (Teplický, Svitana), 24. Salajka (Rampáček, Minárik), 27. Oravec (Svitana, M. Gajdoš), 35. Salajka (Minárik)


  Itálie: Flores (Borgia, Cipparrone) – Pittiglio, Granitto, Musto, Alonzi, Cerona, D'Amico, Falzoi, Lagozzo – Bartolini, Gagnon, Lastoria, Novielli, Mirolla, Pulicicchio, D. Vernace (C), M. Vernace, Ponce, Fazzari (A), Giustini, D'Ettore, Mandracchia, Setacci.
  Trenér: Michal Iustini

  Slovensko: Kučera (Buliš) – Lukáč, Minárik (C), Vidlár, M. Gajdoš, Horváth, Salajka, Bujdák (A), I. Gajdoš – Vozár, Balga, Korbáš, Cíbik, Lukačovič, Fumač, Rampáček (A), Piják, Behúl, Simon, Svitana, Oravec, Teplický, Bobál.
  Trenér: Mojmír Hojer

  Rozhodčí: Jim Armitstead, Chris Bishop