Pohronie – Šamorín 1:2 (kon.) | Ostrava – Termalica 0:0 (kon.) | Prešov – Dolný Kubín 0:0 (kon.)
Karviná – Zlín 0:2 (kon.) | Katowice – B. Bystrica 2:1 (kon.) | Trebišov – Vranov n.T. 1:3 (kon.)
Slovácko – L. Mikuláš 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Dukla Praha 3:1 (kon.) | Hr. Králové – Varnsdorf 3:1 (kon.)
Jablonec – Bohemians 1905 0:0 (zruš.) | Mladá Boleslav – Teplice 3:2 (kon.) | Olomouc – Prostějov 0:0 (kon.)
Liberec – Ústí n. L. 8:1 (kon.) | Pardubice – Fürth 0:1 (kon.) | Púchov – Trenčín 0:3 (kon.)
Olomouc – Žilina 1:3 (kon.) | Brno – Slovan Bratislava 2:2 (kon.) | Linz – Zlín 0:0 (zruš.)
Podbrezová – Zlaté Moravce 4:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Cracovia 2:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
8:1 (5:1)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
Sobota 02.07.2022, 11:00 • Mnichovo Hradiště • Přípravný zápas

To je ode mne z tohoto střetnutí vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. Napočtenou příště! (12:46:03)

V Mnichově Hradišti máme dohráno, Liberec ve svém čtvrtém dosavadním přípravném utkání naprosto nekompromisně rozebral třetiligové Ústí a poslal ho domu s vysokou porážkou 1:8! Slovan od samotného začátku kontroloval hru, Arma doplatila zejména na hodně laxní výkon v obraně.

90

89
    Jan Plachý se v rychlém sledu blýskl hned třemi skvělými zákroky a zabránil devátému gólu.

87
    Doumbia se už dnes blýskl minimálně jednou asistencí, teď se ale chtěl zapsat do listiny střelců. Jeho pokus z hranice vápna byl zblokován, uvidíme roh.

84
    Višinský byl nevybíravě faulován na levé straně, následnou standardku zahraje Purzitidis.

81
    Běží posledních deset minut hry. Na míči je teď Ústí, které hledá cestu pryč od svého vápna.

79
    Kozák je ve druhém poločase hodně vidět, dalším nebojácným výpadem teď svým spoluhráčům vybojoval slibnou standardku. Uvidíme další zásah?

77
    Chyba ústecké obrany málem vedla k dalšímu gólu, míč proplachtil jen těsně nad břevnem. Dnešní duel si Arma skutečně za rámeček nedá.

73
    Černý vystihl libereckou přihrávku na pravou stranu a balón vytěsnil za hranici bitevního pole, čímž na moment pozastavil postup Slovanu.

68
    Liberec právě vstřelil branku!
    Další střela, další gól! Propast mezi oběma celky se rozšířila na sedm branek, podruhé v zápase se díky přesně ráně z pravé strany prosazuje MATYÁŠ KOZÁK – 8:1!

64
    Ústí se po dlouhé době vydalo do útoku. Naději na zkorigování skóre ale rozprášil nepřesný centr do vápna, který bránící protihráč odhlavičkoval pryč.

60
    Demolice Army pokračuje, Plachý ze své branky loví míč číslo sedm. MATYÁŠ KOZÁK se uvolnil na středu a po převzetí přesné příhrávky od Doumbii naběhl až do vápna, kde míč umístil do pravého dolního rohu – 7:1!

58
    Liberec na hrací ploše dominuje. Pokud se hra bude i nadále nést v podobném duchu jako dosud, ústecké fotbalisty čeká ještě půl hodiny urputného bránění.

55
    Výborně zahraná standardka vede k dalšímu gólu prvoligového klubu! Ghali poslal míč přesně do vápna, kde jej za Plachého bez větších obtíží doklepl KAMSA MARU – 6:1!

50
    Arma přišla o balón jen těsně za středovým kruhem, Slovan se vrací zpět do útoku.

48
    Plachý má hned zkraje druhé části plné ruce práce, teď si musel poradit se zakončením z pravé strany.

47
    Druhý poločas otevřela poměrně nadějná liberecká hlavička, kterou ale zblokoval protihráč. Za malou chvíli uvidíme vůbec první roh Slovanu v zápase.

Sestava Liberce pro 2. poločas: Pešl – Kytka, Gebre Selassie, Lehoczki, Purzitidis – Varfolomejev, Doumbia, Mara – Višinský, Rabušic, Kozák.

Vojtěch Martinek

Branky: 4. Frýdek, 17. Matoušek, 18. Frýdek, 38. Ghali, 45+2. Frýdek, 55. Maru, 60. Kozák, 68. Kozák – 16. A. Černý

FC Slovan Liberec:
    1. poločas: Stejskal – Kytka, Prebsl, Lehoczki, Mikula – Červ, Michal – Matoušek, Frýdek, Ghali – Rondić.
    2. poločas: Pešl – Kytka, Gebre Selassie, Lehoczki, Purzitidis – Varfolomejev, Doumbia, Mara – Višinský, Rabušic, Kozák.

Trenér: Luboš Kozel.

FK VIAGEM Ústí nad Labem: Plachý – Hudec, Uličný, Kalous, Fischer, Vobecký, Mayerhofer, Cantin, Zaspal, A. Černý, Čítek.
    Náhradníci: Bím, T. Jirák, L. Jirák, Bozhok, Vorel, Zůza.

Trenér: Dušan Tesařík.