Helsinki – Plzeň 1:2 (kon.) | Maccabi Haifa – Olympiakos 1:1 (kon.) | Ferencváros – Slovan Bratislava 1:2 (kon.)
Dynamo Kyjev – Fenerbahce 0:0 (kon.) | Maribor – Šeriff Tiraspol 0:0 (kon.)
HJK Helsinki
1:2 (0:1)
FC Viktoria Plzeň
Středa 20.07.2022, 18:00 • Bolt Aréna, Helsinky. • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku středečního večera se s vámi loučím a u dalších zápasech plzeňské Viktorie se opět budu těšit, na shledanou. (19:53:48)

Odveta je na programu příští úterý 26. července v 19:00. Držme palce Viktorie, ať zvládne i druhé utkání druhého předkola Champions league.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:19.

Je dobojováno, Viktoria Plzeň vyhrála ve Finsku 2:1 a udělala rázný krok k postupu do třetího předkola Ligy mistrů. Západočechy poslal do vedení již v šesté minutě z penalty Tomáš Chorý, domácím se sice povedlo zkraje druhé půle vyrovnat, leč v 57. minutě trefil důležitou výhru Viktorie Jan Kopic.

90+4

90+4
    To se ovšem nepovedlo a nyní už to vypadá pro Plzeň dobře.

90+3
    Lukáš Hejda fauloval uprostřed hřiště a domácí mají poslední šanci srovnat stav.

90+2
    Luděk Pernica si nyní nechtěl vůbec komplikovat život a razantním odkopem poslal balon daleko od své branky.

90+1
    Boujellab si našel odražený balon na středu hřiště, leč hráz těl clonící před ním posléze prostřelit nedokázal.

90
    Devadesát minut uteklo jako voda, hlavní rozhodčí nad rámec základní hrací doby přidá ještě tři minuty.

89
    Jindřich Staněk šel ven ze své svatyně a u balonu byl s přehledem dříve než soupeř. Plzeňský brankář následně rozehrál balon dlouhým odkopem.

88
    Už se opět hraje, Raitala je zpět na nohách a připraven do hry. Domácím ale čas nyní utíká velice rychle.

87
    Raitala nadále zůstává ležet na hrací ploše, domácí hráč dostal tvrdý úder na pravou nohu.

86
    Dedič podrazil domácího Raitalu a tomu se zpět na nohy ale vůbec nechce.

85
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Sýkora, přichází Qose.
    ze hřiště odchází Kopic, přichází Holík.

84
    Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Jhon Mosquera).

83
    Lukáš Hejda zastavil ne příliš prudkou střelu Browneho střelu, následovat bude další ze série rohových kopů.

82
    Radim Řezník se dokázal uvolnit na pravé straně, jeho centr poté přistál u kopaček Milana Havla, který trefil nového hráče na trávníku, Reného Dediče, ten ovšem záhy mířil vedle pravé tyče.

Jakub Štěrba

Branky: 51. Radulović (Hostikka) – 6. Chorý (pen.), 57. Kopic (Bucha)

Karty:   6. Tenho (HSK), 70. Murilo (HSK) – 60. Bucha (PLZ), 76. Kopic (PLZ), 84. Mosquera (PLZ)

HJK Helsinki: Hazard – Tenho (C) (71. Peltola), Hoskonen, Raitala – Browne, Vaananen, Hetemaj (79. Yli-Kokko), Murilo (79. Soiri) – Hostikka (71. Boujellab), Abubakari, Radulović.
    Náhradníci: Tannander – Arajuuri, Boujellab, Olusanya, Poltola, Saksela, Serrarens, Soiri, Tanaka, Terho, Yli-Kokko, Ylitolva.

Trenér: Toni Koskela.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), Havel – Bucha, Kalvach – Kopic (85. Holík), Sýkora (85. Qose), Mosquera – Chorý (80. Dedič).
    Náhradníci: Tvrdoň, Jedlička – Qose, Pilař, Trusa, Cadu, Čihák, Dedič, Kaša, Holík, Ndiaye.

Trenér: Michal Bílek.

Rozhodčí: Dabanović – Đukić, Todorović (všichni Černá Hora).

Diváci: 5236
    Úterý 26.07.2022
    Plzeň - Helsinki 5:0

Branky: 10. Pernica (Kalvach), 21. Sýkora, 31. Hejda (Sýkora), 73. Sýkora (Havel), 84. Kliment (Holík)

Karty:   34. Hejda (PLZ)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 19:8.