Česko
4:1 (1:1, 3:0)
Finsko
Čtvrtek 28.07.2022, 12:10ME v inline hokeji U16

Po závěrečné siréně vypukla radost českých inline hokejistů! Ti zdolali Finsko 4:1 a po včerejší prohře se Španělskem si připsali hodně důležitý triumf. Finové přitom otevřeli skóre duelu, ovšem Matěj Pekař dokázal rychle odpovědět. Druhé dějství už pak střelecky patřilo českým mladíkům. Ve 27. minutě je nasměroval do vedení přesnou střelou po individuální akci Filip Koudela a o chvíli později zvýšil na 3:1 dorážkou vlastní střely Tomáš Malínek. Celku Suomi v závěru nepomohla ke korekci ani přesilovka a poté ani hra bez brankáře. Naopak, minutu před koncem se přes celé hřiště trefil do pouštěné klece opět Filip Koudela. (13:10:52)

39:49
    Juska Ekholm sice zakončoval zblízka. Také ale jen jednou rukou a kotouč tak jen posunul do betonů Šejby, který ho následně zalehl.
    38:59 Filip KOUDELA - 4:1

38:59
    Česko právě vstřelilo branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! Přes celé hřiště se trefil do opuštěné finské branky FILIP KOUDELA – 4:1. Bez asistence.

38:31
    Rána Suonpaaho byla sražena do ochranné sítě za brankou. Finové to už budou zkoušet bez brankáře!

38:14
    Český tým je již v plném počtu!

37:25
    Závar před českou brankou. Nikdo z Finů však nedostal kroužek za Šejbu!

37:14
    Nahození finského kapitána Vakevainena skončilo v lapačce brankáře Šejby.

36:48
    Šejba pokryl střelu z pravé strany na vzdálenější tyčku.

36:12
    Finové si vyžádali čas na poradu.

36:12
    Tomáš Lorenz obdržel dvě minuty za hrubost a Finové dostávají šanci na snížení.

35:15
    Čeští hokejisté drží kotouč za vlastní brankou a sbírají čas.

34:15
    Finové se snaží s utkáním něco udělat, teď se pohybují v blízkosti české branky. Přihrávka zpoza prošla brankovištěm k Laamenenovi, který z nebezpečné pozice nedokázal skórovat.

33:16
    Matěj Pekař se prezentoval střelou zprava. Haavisto ji vyrazil levou rukou.

32:38
    Ostrou střelu z levé strany zastavila lapačka brankáře Haavista.

31:35
    Za českou obranu vlétl rozjetý Akseli Suonpaa. Se zakončením po zemi si však Šejba dokázal poradit.

30:40
    České vedení mohlo být zase vyšší! Haavista nyní zachránila levá tyčka z jeho pohledu.

29:19
    Teď už je to o poznání veselejší než před pár minutami. Vedení 3:1 staví české hráče do zcela jiné pozice.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Pekař (Koudela), 27. Koudela, 29. Malínek, 39. Koudela – 10. Ville Vuola (Laamanen)

Česko: Šejba (Weber) – Malínek, Řivnáč, Jindrák (A), Tittl, Mozr, Nesrsta, Koudela, Dufek, Pekař (C), Ruml, Lorenz (A), Uričar.
    Finsko: Haavisto (Viljanen) – Vakevainen (C), Ekholm (A), Karppinen, Veeti Vuola, Laamanen (A), Karvonen, Puolanne, Suonpaa, Ville Vuola.