Brno – Slovácko 2:2 (kon.) | Ostrava – Olomouc 0:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 0:0 (kon.)
Teplice – Plzeň 2:2 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
2:2 (2:1)
1.FC Slovácko
Sobota 30.07.2022, 16:00 • Městský fotbalový stadion Srbská, Brno • FORTUNA:LIGA • 1. kolo

Ode mě je to pro dnešek z Brna vše, hezký zbytek dne. (18:00:18)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:9. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:5.

Je konec! Oba celky nabídly fanouškům v Brně na úvod sezóny vydatnou gólovou podívanou, která končí nakonec spravedlivou remízou 2:2. Domácí, poté co vedli po první půli, zkraje té druhé měli herně navrch a tlačili se vpřed. Dvacet minut před koncem ale hosté po rychlé akci a střele Trávníka vyrovnali, a rázem bylo momentum na jejich straně. Velkou šanci poté měl Havlíka, ale na Berkovce si nepřišel a ze závěrečné převahy už hosté nic nevytěžili.

90+3

90+3
    Ještě jeden dlouhý aut do vápna Brna, ale Berkovec včas vyrazil z branky a vyboxoval jej.

90+2
    Přetažený centr směřoval na zadní tyč k Brandnerovi, ten na něj ale nedosáhl, a pomalu se rozbíhá poslední minuta duelu.

90+1
    Domácí usazeni kolem vápna soupeře nezahrozili, Fousek byl od míče pod tlakem odstaven čistě.

90
    Nastavují se tři minuty.

89
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
    ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Patrik Brandner.

89
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází David Jambor.
    ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Josef Divíšek.

89
    Po rohu odvrácený míč netrefil Petržela na hranici vápna z voleje, ale sám si sběhl poté doprava a centroval. Berkovec šel z branky a míč vyboxoval.

88
    Po sérii nedorazů kolem vápna Brna přišla přihrávka na Kohúta, své střele podklouzl, ale díky teči soupeře vybojoval roh.

87
    Domácí signalizovali ruku Tomiše, ale hrálo se dál. Vlastimil Daníček dostal prostor k dalekonosné ráně, přízemní pokus odvracel Endl.

86
    Domácí chtěli po akci Fouska roh, ale Nguyen rychle rozehrál. Havlík si sebral míč a akci vzal na sebe, jeho pokus o obstřel levačkou skončil nepřesnou střelou.

85
    V další situaci sice Blecha dobře odstavil od míče Daníčka, jeho následný centr na Musu byl nepřesný.

84
    Znovu Zbrojovka získala míč a vypadalo to, že Musa Alli půjde proti Kadlecovi do brejku. Celou akci však zabrzdil a nakonec po pádu ve vápně nic nevymyslel.

83
    Fousek se za vápnem pokoušel vysunout Hladíka, míč mu poslal do paty. V akci ještě mohl chvíli pokračovat Falta, ale byl zdvojen.

82
    Z dalšího rohu už Slovácko nezahrozilo, naopak přišel útočný faul.

Daniel Kinc

Branky: 21. M. Ševčík (Řezníček), 32. Přichystal (Řezníček) – 30. Holzer, 71. Trávník (Kalabiška)

Karty:   61. Falta (BNO), 79. Granečný (BNO) – 33. Hofmann (SLO)

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Endl, Šural, Granečný – Texl, M. Ševčík (68. Blecha) – Hladík (89. Divíšek), Falta (89. Jambor), Přichystal (71. Alli) – Řezníček (C) (68. Fousek).
    Náhradníci: Šiman – Hlavica, Matejov, Kohoutek, Nečas.

1.FC Slovácko: Nguyen – Hofmann, M. Kadlec (C), Reinberk (46. Tomič), Doski (68. Šašinka) – Havlík, Daníček – Trávník (79. Kohút), Petržela (89. Brandner), Holzer (79. Siňavskij) – Kalabiška.
    Náhradníci: Fryšták – Šimko, Ljovin, L. Kozák, Vecheta.

Rozhodčí: Radina – Kubr, Leška – Vokoun.