Brno – Slovácko 2:2 (kon.) | Ostrava – Olomouc 0:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 0:0 (kon.)
Teplice – Plzeň 2:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
0:3 (0:1)
SK Sigma Olomouc
Sobota 30.07.2022, 16:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 1. kolo

90
    V poslední minutě ještě uviděl žlutou kartu za svůj faul na Matouška domácí Jiří Fleišman.

85
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
    ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Florent Poulolo.
    ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Jakub Matoušek.

83
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Eldar Šehić, přichází David Buchta.
    ze hřiště odchází Filip Kaloč, přichází Daniel Smékal.

82
    Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Ondřej Zmrzlý).
    79. Jan SEDLÁK - 0:3

79
    Olomouc právě vstřelila branku! Tohle je zřejmě pro Baník definitivní hřebíček do rakve. Laštůvka rychlou rozehrávkou dostal lehkých úzkých Takácse, který svou pomalou prací s míčem daroval míč soupeři. Zifčák poté vysunul JANA SEDLÁKA, který tváří v tvář Laštůvkovi nezaváhal.

78
    ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Jáchym Šíp.

76
    Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Juraj Chvátal).

70
    ze hřiště odchází Denis Ventúra, přichází Jan Sedlák.

70
    ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Pavel Zifčák.

65
    ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Lukáš Budínský.
    ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Ladislav Takács.
    61. Za Ventúrovým přímákem se Laštůvka jen ohlížel

61
    Ventúra nebyl daleko od třetího gólu! Hostující záložník krásně kroutil míč přes zeď, která míč zřejmě tečovala těsně vedle levé šibenice. Roh pro Sigmu.

54
    ze hřiště odchází Muhamed Tijani, přichází Petr Jaroň.
    51. Juraj CHVÁTAL - 0:2

51
    Olomouc právě vstřelila branku! Baník si dlouho koledoval, až přišel trest! Z levé strany vápna přilétl na zadní tyč přesný centr, do kterého se z voleje opřel JURAJ CHVÁTAL, jehož ránu těsně před Laštůvkou tečoval Frydrych a balon poté zapadl až do sítě.

50
    Nedůrazná hra Ostravy málem vyústila ve druhou branku hostů. Mojmír Chytil dostal až příliš prostoru ve vápně, ale Laštůvka opět zachránil Baník.
    48. Zmrzlého ránu vykopl Laštůvka

48
    Druhý poločas nám začal velmi svižně. Další možnost si připravil Ventúra, který se zbavil Ndefeho, ale Laštůvka jeho přízemní ránu vykopl.

47
    Gólová možnost vzápětí také na druhé straně. K centru se před malým vápnem dostal nikým nehlídaný Navrátil, který však trestuhodně přestřelil Laštůvkovu bránu.

46
    Po pauze si ihned Baník vytvořil další možnost! Zleva přílétla do vápna povedená příhra, kterou ale Tijani z vyložené pozice neumístil mezi tři tyče.

45+2
    Baník mohl ještě v závěru půle ohrozit Macíka, ale po závaru ve vápně pálil Kuzmanović z dvaceti metrů těsně vedle.
    38. Mojmír CHYTIL - 0:1

38
    Olomouc právě vstřelila branku! Sigma se však v závěru poločasu ujímá vedení! U postranní lajny se Chvátal netrefil do míče, ale následný souboj ustál a vyvezl balon na střed, odkud jej do vápna předal MOJMÍRU CHYTILOVI, jenž přízemní ranou překonává Laštůvku.

34
    Na druhé straně se zrodila gólová možnost! Šehić svým pohybem rozhodil hostující stopera, který míč promáchl a Šehić se poté ocitl v palebné pozici v pokutovém území. Rána mu však nesedla a balon minul zadní tyč.

32
    Jakub Pokorný na polovině hřiště přerušil rodící se útok Sigmy a je rovněž potrestán žlutou kartou.

27
    Jemelka šel do souboje evidentně šlapákem proti Kuzmanovićovi, který v souboji zřejmě lehce lízl hostujícího beka. K překvapení všech ale žlutou kartu dostává domácí Kuzmanović.

19
    Breiteho nabídka na střed vápna byla zastavena domácí obranou, ale akce Sigmy pokračovala. Zleva přišla nebezpečná příhra před bránu, kde Růsek zakončoval v gólové pozici těsně vedle.