RB Lipsko
3:5 (0:3)
Bayern Mnichov
Sobota 30.07.2022, 20:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německý superpohár

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:45:39)

Fauly: 11:14

Zápas je u konce, Bayern získává německý superpohár, poté co porazil RB Lipsko po divoké přestřelce 5:3. Domácí nezačali zápas vůbec špatně, v úvodu byli aktivní. Jenže poté ve 14. minutě hned z první šance Bayernu inkasovali, prosadil se Jamal Musiala, a od té doby bylo už na hřišti v podstatě jen jedno mužstvo. Za Lipsko mohl srovnat Nkunku, ale jeho gól kvůli ofsajdu neplatil a jinak neměl Neuer žádnou větší práci. Hosty poté poslal do vedení 2:0 svým prvním gólem v novém dresu Sadio Mane a v závěru půle se ještě prosadil po rohovém kopu Benjamin Pavard. Druhý poločas byl ještě gólovější. Nejprve se v 59. minutě prosadil po rohovém kopu Marcel Halstenberg. Poté sice zvýšil na 4:1 Serge Gnabry, ale další dvě branky Lipska zápas ještě pořádně zdramatizovali, trefili se nejprve Christopher Nkunku z penalty a po něm ještě střídající Dani Olmo. Závěrečný tlak Lipska ale k vyrovnání nevedl, naopak se ještě v závěru nastaveného času trefil Leroy Sane a uzavřel skóre na konečných 5:3 pro Bayern Mnichov.

90+9
    90+8. Leroy SANE - 3:5

90+8
    Bayern právě vstřelil branku!
    Lipsko už v závěru hodně riskovalo, což však nemělo za následek vyrovnání, nýbrž rozhodující branku Bayernu na 5:3, kterou zařídil po individuální akci LEROY SANE. Už to vypadlo, že se do kliček utopí, ale nakonec si krásně povodil Gulacsiho a následně se gólově prosadil.

90+7
    Manuel Neuer dostává žlutou kartu za zdržování hry.

90+7
    Lipsko se ještě pokusilo jednou zaútočit, ale jeho akce skončila už na polovině hřiště.

90+6
    Nkunkuho centr však před brankou Bayernu nikoho nenašel a následně se mává i píská ofsajd domácího celku.

90+5
    Hernandez si myslel, že je míč za postranní čárou a vzal ho do ruky, aby mohl jeho spoluhráč vhazovat. Jenže balón byl ještě na čáře, takže se píská ruka a je tu zajímavá standardka pro Lipsko.

90+5
    Opět se hraje a dá se očekávat, že rozhodčí ještě dá Lipsku čas na poslední útok.

90+4
    Hra je přerušena, protože na hřišti zůstává sedět Alphonso Davies, kterého zřejmě trápí křeče.

90+2
    Lukas Klostermann dostává žlutou kartu.

90+1
    Míč teď nebezpečně proskotačil pokutovým územím Bayernu. Hosté rozhodně nemají závěr utkání pod kontrolou.

90+1
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Amadou Haïdara.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.
    89. Dani OLMO - 3:4

89
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Závěr druhého poločasu ještě bude mimořádně zábavný, protože Lipsko snižuje na 3:4! DANI OLMO si ve vápně zasekl míč a pak vypálil tak, že míč prošel mezi nohama de Ligta ne přední tyč, kam Neuer nedosáhl.

Petr Sumbal

Branky: 59. Halstenberg, 77. Nkunku (pen.), 89. Olmo – 14. Musiala, 31. Mane, 45. Pavard, 66. Gnabry, 90+8. Sane

Karty:   36. Simakan (RBL), 90+2. Klostermann (RBL) – 64. Kimmich (BAY), 74. Hernandez (BAY), 87. Sane (BAY), 90+7. Neuer (BAY)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 3:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 5:7. Fauly: 11:14.
    RB Lipsko: Gulacsi (C) – Simakan (79. Novoa Ramos), Orban, Halstenberg – Klostermann, Laimer, Kampl (52. Olmo), Henrichs – Forsberg (52. Silva), Szoboszlai (90.+1 Haïdara)– Nkunku
    Náhradníci: Blaswich, Ba, Dani Olmo, Haïdara, Schlager, Novoa Ramos, Silva

Trenér: Tedesco

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard (78. Mazraoui), Upamecano (78. de Ligt), Hernandez, Davies – Kimmich, Sabitzer – Gnabry (78. L. Sane), Müller (68. Gravenberch), Musiala (61.Coman) – Mane
    Náhradníci: Ulreich, de Ligt, Mazraoui, Nianzou, Stanisic, Coman, Gravenberch, L. Sane, Zirkzee