Anglie – Německo 2:1 (po pr.)
Anglie
2:1 (0:0)
Německo
Neděle 31.07.2022, 18:00 • Wembley Stadium, Londýn • Mistrovství Evropy - ženy • Finále

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 20:22. (21:12:32)

Kapitánka Leah Williamsová zvedá nad hlavu trofej! Angličanky vítězí na odloženém ME!

Angličanky si přehodily přes krk zlaté medaile.

Němky si jdou pro stříbrné medaile, Angličanky jim vytvořily uličku.

Rozhodčí také dostávají medaile. V čele hlavní Monzulová a její asistentky, krajanka Strilecká a Polka Baranowská.

Beth Meadová dostává cenu pro nejlepší hráčku ME. Nastřílela šest branek, stejně jako Poppová. Ta nakonec do tohoto finále nezasáhla pro zranění, ačkoliv původně figurovala v základní sestavě.

Před bezprecedentní návštěvou 87 192 diváků dosáhly Angličanky na vytoužený trumf na domácím ME. Od začátku se hrálo ve vysokém tempu. Angličanky byly aktivnější. Měly silnou levou stranu s Meadovou. Nicméně Whiteová směřovala o fous nad branku. Následně si bylo o čem hovořit v německé šatně, protože Němky vletěly do druhého poločasu a zmáčkly soupeřky, jenže bez kýženého efektu.

V 62. minutě otevřela skóre střídající Tooneová, kdy dloubla balón sama proti Frohmsové na zadní tyč. Angličanky najednou kontrolovaly hru. Každopádně nakonec trošku polevily a skvěle hrající Maguliová napálila centr z pravé strany pod horní tyč.

Tím pádem se šlo do prodloužení. V něm se toho moc zajímavého neurodilo. Oba celky se především snažily neinkasovat. Ve 110. minutě byla Hempová zdvojena u praporku, ale otřela míč o nohy protihráčky. Po následném rohu se otočila Chloe Kellyová v malém vápně a napodruhé silou vůle procedila balón do sítě. Měla z toho takovou radost, že při oslavě nakonec vítězné branky vysvlékla dres.

Vzápětí už se Němky nedostaly k ohrožení Earpsové, takových šest minut držely míč na pravé straně své útočné polovině a naprosto ukázkově tahaly čas v závěru, poslední minuty odehrály opravdu skvěle.

Na rozdíl od svých mužských kolegů zvládly anglické reprezentantky finále ME ve Wembley a poprvé v historii vítězí na EURO. To Němky vůbec poprvé zažívají, jaké to je prohrát finále.

120+3

120+2
    Faul Anglie při nákopu na pravou stranu na Kellyovou, ta zakončovala vedle zadní tyče výrazně po odpískání.

120+1
    Po faulu Lohmannové z frustrace u lajny pokračuje anglické zdržování, ale není se moc čemu divit.

120+1
    Nastavují se dvě minuty.

120
    Anglie nadále zdržuje na pravé straně a závěr zvládá ukázkově.

119
    Střídání v týmu Anglie:
    ze hřiště odchází Hempová, přichází Parrisová.

119
    Už nějaké tři minuty se hraje na útočné polovině Anglie, ta drží míč na pravé straně, kouskuje hru.

118
    Němky mohly vhazovat, ale podle všeho ten aut blbě hodily, i když člověk si není úplně jistý.

118
    Před oním rohem rozehrávají Angličanky ve dvou a tahají čas.

117
    Russová měla vynikající pozici po pasu křížem, ale ránu z pravé části vápna tlačenou pod víko vytáhla Frohmsová levou rukou!

116
    Gwinnová strčila zezadu Kellyovou, Anglie pokračuje zkráceným rohem z pravé strany.