Plzeň – Davos 0:1 (kon.) | Olomouc – Zlín 4:5 (kon.)
4:5 (1:0, 0:1, 1:2, 2:2)
Berani Zlín
Úterý 02.08.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Přípravné zápasy dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký úterní podvečer při sledování textového přenosu z přípravného utkání dorostu mezi Olomoucí a Zlínem. Zápas začíná v 18:00. Příjemnou zábavu!

Sluší se doplnit, že utkání se dnes bude hrát formou 4x20 minut. Oba celky pravděpodobně do hry zapojí větší množství hráčů.

HC Olomouc: Čerbák (Žbánek) – Vrána, Bohatý, Polzer, Kalman, Dostál, Němec, Voráč, Nemrava, Holeczy – Pastrnek, Neoral, Šulgan, Bošek, Drábek, Navrátil, Čermák, Hejcman, Baláž, Mlčoch, Bartok, Suchyňa, Špunar

PSG Berani Zlín: Kowalczyk (Šimšálek) – Schmied, Mikel, Řezníček, Pala, Mořkovský, Kopřiva, Kotala, Římák, Lukaštík, Valášek, Frolo, Hampl, Pesák, Pečner, Kos, O. Vaculík, M. Vaculík, Heš, Paták, Klimek, Holba, Dvořák.

00:01

01:32
    Utkání začalo opatrně z obou stran. Zlínský útočník se dostal ke střele z pravého křídla, ale minul bránu.

04:04
    Zlínský brankář si pokryl střelu z kruhu. Následně se bude vhazovat po jeho levé ruce.

05:08
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci se dostali do přečíslení dva na brankáře. Čermák přihrál před bránu stojícímu MARTINU BALÁŽOVI, který zavěsil nad beton brankáře. 1:0. Asistence: Vojtěch Čermák.

07:49
    Baláž přihrával před bránu volnějšímu spoluhráči, ale pobídka mezi obránci neprošla.

08:37
    Kos se dostal mezi kruhy olomoucké obrany, ale netrefil brankový prostor.

09:58
    Kamil Drábek se kličkou snažil dostat ke střele, ale puk mu utekl. Na druhé straně zahrozil Hampl, který trefil vyrážečku brankáře domácích.

11:24
    Michal Řezníček z levé strany vystřelil vedle bližší tyče.

13:33
    Hejcman se prodral ke střele z kruhu. Mířil do horních pater brány, ale brankář Kowalczyk jej zastavil.

14:35
    Olomouc se dostala do dalšího přečíslení. Šulgan se objevil sám před brankářem, ale mezírku mezi betony nenašel.

15:32
    Frolo se pokusil o pěknou stahovačku na útočné modré čáře, ale zastavil jej ofsajd.

15:42
    Frolo tentokrát vystřelil z blízkosti. Čerbák puk vyrazil k Hamplovi, jenž ale neuspěl z dorážky.

16:35
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Vojtěch Neoral – 2 min., vysoká hůl.

18:22
    Zlín se snažil držet v útočném pásmu, ale domácí kotouč bez potíží vyhodili.

18:35

19:39
    Blíží se nám konec první periody. Zlín se ještě snažil dostat dopředu, ale o puk přišel.

20:00
    První čtvrtina skončila.

Olomouc po první čtvrtině nad soupeřem ze Zlína vede o jednu branku. Nutno říct, že zaslouženě, poněvadž si tvořila větší množství brankových příležitostí. Zatím jediným střelcem utkání je Martin Baláž.

20:01
    Začala druhá čtvrtina.

20:01
    Matyáš Bohatý – 2 min., podrážení.

20:43
    Hampl se dostal mezi kruhy, avšak jeho střelu pokryl Čerbák.

21:08
    Drábek se dostává do samostatného úniku, ale minul soupeřovu branku.

21:33
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    Dominik Kos – 2 min., hákování.

22:01

Domácí kombinují v útočném pásmu, Vrána vystřelil, jeho střelu však Kowalczyk pokryl.

23:33

24:06
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká David Hejcman.

25:10
    Luka Pečner dostává přihrávku mezi kruhy, trefuje však jen Čerbákův beton.

26:06

27:18
    Viděli jsme nepřesné přihrávky na obou stranách, které vyústily v zakázané uvolnění hostů.

28:35
    Ondřej Vaculík – 2 min., podrážení.

29:09
    Bohatý zavezl puk do útočného pásma, ale po nepřesné přihrávce se puk odráží zpět do pásma obranného.

29:23
    Viktor Šulgan – 2 min., hrubost.

Jakub Frolo – 2 min., hrubost.

30:35

31:20
    Olomouc se dostává k šanci, kdy zpoza kruhu Baláž vypálil pouze do Kowalczykova betonu.

32:13
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté se dostali do útočné akce, ve které Čerbáka překonal TOMÁŠ MIKEL. 1:1. Bez asistence.

33:36
    Kos nahodil puk, který si Čerbák pokryl. Následuje vhazování v obranném pásmu Olomouce.

34:23
    Hejcman dostává puk před Kowalczyka, střílí však mimo tři tyče.

35:48
    Na druhé straně ledové plochy se do podobné šance dostává Dominik Kos, který stejně jako Hejcman netrefuje brankovou konstrukci.

37:40
    Tomáš Mikel posílá tvrdou ránu od modré čáry, se kterou si však olomoucký gólman poradil.

38:23
    Václav Pesák – 2 min., podrážení.

39:32
    Vrána švihem střílí od modré čáry, netrefuje však branku.

39:51
    Vojtěch Neoral – 2 min., napadení.

40:00
    Druhá čtvrtina skončila.

Ve druhé čtvrtině jsme viděli vyrovnávací branku hostů. Mezi oběma týmy však začala panovat nevraživost, jež vyústila v trest pro Neorala. Po odpískání konce se pak ještě na ledové ploše strhla menší šarvátka, kterou museli klidnit až muži v pruhovaném.

40:01
    Začala třetí čtvrtina.

40:55
    Jan Kopřiva vystřelil z levého kruhu nebezpečně, ale olomoucký brankář střelu vytěsnil lapačkou.

42:08
    Zlínští se nepříjemným napadáním opět dostali k puku v útočné třetině.

42:40
    Jakub Heš se dostal do samostatného úniku, jeho kličku ale domácí gólman vystihl.

43:25
    Drábek se dostával do šance, jeho plány však zhatil zlínský obránce.

44:01
    Po přihrávce z rohu hřiště se puk dostal až k osamocenému OLIVERU LUKAŠTÍKOVI, který se z mezikruží nemýlil. 1:2.

45:45
    Po sérii šancí ze strany Olomouce se nakonec domácí dočkali vyrovnání. KAMIL DRÁBEK využil závaru na brankovišti a překonal Šimšálka. 2:2. Bez asistence.

47:45
    Drábek se opět snažil probojovat do pozice pro střelu, byl ale zastaven hostujícím útočníkem.

49:15
    Vaculík se pokoušel zaútočit po levé straně útočného pásma. Jeho střela však domácímu brankáři nenadělala velké problémy.

49:38
    Po kombinaci zlínských hokejistů zůstal u zadní tyče osamocený Jan Dvořák, který však netrefil prázdnou branku.

50:04
    Matěj Kotala – 2 min., podrážení.

50:25
    Ve vlastním oslabení se do velké šance dostal Matěj Holba, jeho střelu ale domácí brankář stačil pokrýt vyrážečkou.

51:45
    Domácí z přesilovky moc nevytěžili, jediné větší ohrožení soupeřovi branky jsme viděli díky střele Bartoka.

52:04

52:38
    Po úniku se dostal ke střele JAN KOPŘIVA, jenž z levého kruhu vymetl šibenici. 2:3. Bez asistence.

54:15
    Tadeáš Pala se po vlastní střele dostal i k dorážce, mířil však jen nad domácí branku.

55:37
    Hosté se z velkého tlaku nedokázali dostat k žádné šanci a Olomoučtí jen vyhazují do středního pásma.

57:23
    Z levého kruhu zahrozil Jáchym Mořkovský, trefil ale jen betony připraveného Žbánka.

59:04
    Ondřej Špunar – 2 min., podrážení.

60:00
    Třetí čtvrtina skončila.

Ve třetí čtvrtině byli Zlínští lepším týmem a je to vidět i na skóre. Na začátku čtvrtiny se hosté dostali do vedení díky Oliveru Lukaštíkovi. Po bojovném výkonu a sérii šancí se ale dočkala i domácí Olomouc, která vzápětí dokázala také skórovat. Berani si však vzali po nádherné akci Jana Kopřivy své vedení zpět a po třetím dějství je tak skóre 2:3.

60:01
    Začala čtvrtá čtvrtina.

60:30
    Zlín pokračuje ve své přesilové hře, ale zatím se nemůže dostat do třetiny soupeřova celku.

61:00
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Martin Baláž.

62:09
    Krátká zlínská přesilovka pět na tři je sice pryč, ale hosté se dostali do zajímavé pozice ke střele. Střílel z pravé strany Heš, ale olomoucký brankář se stačil přemístit.

63:00

64:02
    Martin Vaculík se protlačil do předbrankového prostoru. Brankáře se snažil prostřelit, avšak skulinku pod lapačkou nenašel.

65:10
    Pala dostává dvě minuty za podrážení, nicméně celé situaci předcházela velká olomoucká šance. Brankář Šimšálek chvíli nevěděl, kde kotouč má.

65:56
    Baláž tečoval nabídku od modré čáry. Jen kousek chyběl domácím k tomu, aby využili přesilovou hru.

66:30
    Dostálova střela z dálky minula cíl o poměrně hodně čísel.

67:10

68:09
    Olomouc se snažila prodrat po levé straně do přečíslení, avšak obránce Pala odvedl dobrou defenzivní práci.

68:38
    Ondřej Vaculík nabral rychlost už ve střední třetině. Těsně za modrou čárou zápěstím prověřil gólmana Žbánka, který ale stačil zareagovat.

69:51
    Zlín v těchto chvílích lépe bruslí a snadněji se dostává do zakončení. Střela však nyní nepřišla, poněvadž se kotouč dokutálel až ke Žbánkovi.

70:16
    Baláž se natlačil na druhé straně před gólmana. Snažil se kotouč stáhnout na forehand, ale pravý beton Šimšálka byl připraven.

70:45
    Krásná akce Hanáků končí vyrovnávací brankou. U zadní tyče si na přihrávku Navrátila počkal VOJTĚCH ČERMÁK. Ten už měl snadnou práci. 3:3. Asistence: Tomáš Navrátil.

71:51
    Zlín se ale opět dostává do vedení! Raduje se JAKUB HEŠ, který se zjevil úplně sám před gólmanem. Překonal jej střelou nad levou ruku. 3:4. Asistence: Martin Vaculík.

73:31
    Znovu máme vyrovnáno! Kohouti se dostali do přečíslení dvou na jednoho, které využili na jedničku. Bartok žabkou vybídl KAMILA DRÁBKA, jenž se nemýlil. 4:4. Asistence: Marek Bartok.

75:25
    Olomouc se podstatně zvedla. Nyní zahrozila u brankoviště, ale Šimšálek si poradil.

76:20
    Martin Vaculík manévroval za bránou, až přihrál k modré čáře. Tam ale zakončení nepřišlo.

76:56
    Martin Voráč – 2 min., podrážení.

77:27
    Jeden ze zlínských útočníků se dostal do slibné pozice na pravé straně, ale Žbánek zareagoval.

78:18
    Nyní mohli domácí vystřídat, neboť hosté vyjeli z útočného pásma. Do konce čtvrté čtvrtiny zbývají už jen necelé dvě minuty.

78:59
    Po ráně Heše vypadl domácímu brankáři kotouč z lapačky, k dorážce se ale hokejisté v modrém nedostali.

79:56
    Čtyři sekundy před koncem utkání rozhodl ALEXANDR PATÁK krásnou střelou do šibenice. 4:5.

Dorostenci Olomouce dnes ve velmi vyrovnaném zápase podlehli Zlínu 4:5. Ve čtvrté čtvrtině se domácí podstatně zvedli, dokonce dokázali utkání vyrovnat, jenže v úplném závěru rozhodl Alexandr Paták. Přípravný duel se tak lépe vydařil hostům.

Pro dnešek to je vše, děkuji za pozornost. Na počtenou! (20:47:26)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 6. Baláž (Čermák), 46. Drábek, 71. Čermák (Navrátil), 74. Drábek (Bartok) – 33. Mikel, 45. Lukaštík, 53. Kopřiva, 72. Heš (Vaculík), 80. Paták

HC Olomouc: Čerbák (41. Žbánek) – Vrána, Bohatý, Polzer, Kalman, Dostál, Němec, Voráč, Nemrava, Holeczy – Pastrnek, Neoral, Šulgan, Bošek, Drábek, Navrátil, Čermák, Hejcman, Baláž, Mlčoch, Bartok, Suchyňa, Špunar
    Berani Zlín: Kowalczyk (41. Šimšálek) – Schmied, Mikel, Řezníček, Pala, Mořkovský, Kopřiva, Kotala, Římák, Lukaštík, Valášek, Frolo, Hampl, Pesák, Pečner, Kos, O. Vaculík, M. Vaculík, Heš, Paták, Klimek, Holba, Dvořák