Plzeň – Davos 0:1 (kon.) | Olomouc – Zlín 4:5 (kon.)
HC Olomouc
4:5 (1:0, 0:1, 1:2, 2:2)
Berani Zlín
Úterý 02.08.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Přípravné zápasy dorostu

Dorostenci Olomouce dnes ve velmi vyrovnaném zápase podlehli Zlínu 4:5. Ve čtvrté čtvrtině se domácí podstatně zvedli, dokonce dokázali utkání vyrovnat, jenže v úplném závěru rozhodl Alexandr Paták. Přípravný duel se tak lépe vydařil hostům.

Pro dnešek to je vše, děkuji za pozornost. Na počtenou! (20:47:26)

79:56
    Zlín právě vstřelil branku!
    Čtyři sekundy před koncem utkání rozhodl ALEXANDR PATÁK krásnou střelou do šibenice. 4:5.

78:59
    Po ráně Heše vypadl domácímu brankáři kotouč z lapačky, k dorážce se ale hokejisté v modrém nedostali.

78:18
    Nyní mohli domácí vystřídat, neboť hosté vyjeli z útočného pásma. Do konce čtvrté čtvrtiny zbývají už jen necelé dvě minuty.

77:27
    Jeden ze zlínských útočníků se dostal do slibné pozice na pravé straně, ale Žbánek zareagoval.

76:56
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Martin Voráč – 2 min., podrážení.

76:20
    Martin Vaculík manévroval za bránou, až přihrál k modré čáře. Tam ale zakončení nepřišlo.

75:25
    Olomouc se podstatně zvedla. Nyní zahrozila u brankoviště, ale Šimšálek si poradil.

73:31
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Znovu máme vyrovnáno! Kohouti se dostali do přečíslení dvou na jednoho, které využili na jedničku. Bartok žabkou vybídl KAMILA DRÁBKA, jenž se nemýlil. 4:4. Asistence: Marek Bartok.

71:51
    Zlín se ale opět dostává do vedení! Raduje se JAKUB HEŠ, který se zjevil úplně sám před gólmanem. Překonal jej střelou nad levou ruku. 3:4. Asistence: Martin Vaculík.

70:45
    Krásná akce Hanáků končí vyrovnávací brankou. U zadní tyče si na přihrávku Navrátila počkal VOJTĚCH ČERMÁK. Ten už měl snadnou práci. 3:3. Asistence: Tomáš Navrátil.

70:16
    Baláž se natlačil na druhé straně před gólmana. Snažil se kotouč stáhnout na forehand, ale pravý beton Šimšálka byl připraven.

69:51
    Zlín v těchto chvílích lépe bruslí a snadněji se dostává do zakončení. Střela však nyní nepřišla, poněvadž se kotouč dokutálel až ke Žbánkovi.

68:38
    Ondřej Vaculík nabral rychlost už ve střední třetině. Těsně za modrou čárou zápěstím prověřil gólmana Žbánka, který ale stačil zareagovat.

68:09
    Olomouc se snažila prodrat po levé straně do přečíslení, avšak obránce Pala odvedl dobrou defenzivní práci.

67:10

66:30
    Dostálova střela z dálky minula cíl o poměrně hodně čísel.

65:56
    Baláž tečoval nabídku od modré čáry. Jen kousek chyběl domácím k tomu, aby využili přesilovou hru.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 6. Baláž (Čermák), 46. Drábek, 71. Čermák (Navrátil), 74. Drábek (Bartok) – 33. Mikel, 45. Lukaštík, 53. Kopřiva, 72. Heš (Vaculík), 80. Paták

HC Olomouc: Čerbák (41. Žbánek) – Vrána, Bohatý, Polzer, Kalman, Dostál, Němec, Voráč, Nemrava, Holeczy – Pastrnek, Neoral, Šulgan, Bošek, Drábek, Navrátil, Čermák, Hejcman, Baláž, Mlčoch, Bartok, Suchyňa, Špunar
    Berani Zlín: Kowalczyk (41. Šimšálek) – Schmied, Mikel, Řezníček, Pala, Mořkovský, Kopřiva, Kotala, Římák, Lukaštík, Valášek, Frolo, Hampl, Pesák, Pečner, Kos, O. Vaculík, M. Vaculík, Heš, Paták, Klimek, Holba, Dvořák