Sokolov – Litvínov 0:3 (kon.) | Kobra – Příbram 2:3 (kon.) | Jastrzębie – Frýdek-M. 3:5 (kon.)
HC Kobra Praha
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
HC Baník Příbram
Čtvrtek 04.08.2022, 18:00 • Zimní stadion HC Kobra Praha, Praha 4–Braník • Přípravné zápasy

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště! (20:09:03)

V Braníku máme dohráno, do letošní přípravy vstoupila lépe Příbram! Na jihu Prahy byl dnes večer k vidění poměrně pohledný a vyrovnaný souboj, který končí těsným vítězstvím hostujícího celku. Kobra vůbec nepodala špatný výkon, doplatila však na nedůslednost v defenzívě v samotném závěru utkání.

59:37
    Kobra se ještě nevzdává a zkouší štěstí bez brankáře!

59:08
    Ondrík už měl namířeno na střídačku, jenže v tu ránu zamířil Eret do úniku a branický gólman byl nucen se bleskově vrátit mezi tři tyče! Následně hostujícího útočníka vychytal lapačkou.

58:42
    Oddechový čas pro tým HC Kobra Praha.

57:39
    Příbram právě vstřelila branku!
    Jenže Kobra vzápětí chybuje a inkasuje potřetí, vyrovnaný stav nevydržel ani třicet sekund! Procházka našel před brankou úplně volného JOSEFA HASMANA, který z bezprostřední blízkosti zakončil přesně pod víko – 2:3! Asistence: Jakub Procházka, David Zdeněk.

57:10
    Kobra právě vstřelila branku!
    Po svižné akci máme vyrovnáno, zatím to na jihu Prahy dnes vypadá na prodloužení! Po bleskové akci svůj první gól v letošní přípravě vstřelil VÁCLAV ZÍDEK, Šubrt loví ze své klece druhý kotouč – 2:2! Asistence: Dominik Šteiner.

56:33
    Pinkas už se za pomoci spoluhráče a jednoho z členů příbramského realizačního týmu přesunul na nedalekou střídačku, celý incident se obejde bez trestu.

56:33
    Pinkas zůstává po střetu u hrazení ležet na ledě a drží se za hlavu, tohle nevidíme vůbec rádi. Doufejme, že hostující forvard bude v pořádku.

55:26
    Příbram je v plném počtu, Kobra má na vyrovnání jen čtyři a půl minuty. Do útoku zajíždí Míšek.

54:22
    Pražané se znovu usadili v útočném pásmu, zatím je k vidění jen dlouhá série přihrávek.

53:36
    Ale pozor, Baník se ve vlastním oslabení prosazuje a šest a půl minuty před koncem základní hrací doby se vrací do vedení! Na hattrick si přesným zakončením zadělal JAKUB PROCHÁZKA – 1:2! Bez asistence.

53:13
    Na listinu trestaných hráčů se zapisuje Vojtěch Matějka (PRI), a to za podrážení.

52:55
    Dění se po konci oslabení přelilo na druhý konec plochy, Kobra nepříjemně tlačí na Šubrta.

51:41
    Míšek bude za malou chvíli vysvobozen. Braničtí jsou zamčeni na své polovině, nápor Baníku se ale dosud obešel bez pořádných střeleckých šancí.

50:48
    Kobra si i tentokrát v oslabení počíná exemplárně, Příbram ovšem tentokrát působí o něco nebezpečnějším dojmem. Uvidíme, jestli z tohohle mraku zaprší.

50:19
    Zdeněk přihrávkou podél modré čáry vybídl k zakončení Ereta, který ale nastřelil jen ochrannou síť.

49:50
    Pražané si znovu zbytečně komplikují život, dvě minuty za vysokou hůl inkasuje Robin Míšek (KOB).

49:35
    Krátce po vyhraném vhazování chtěl střelou od modré Šubrta překvapit Šesták, ale bezúspěšně.

48:56
    Bláha se připojil ke svým spoluhráčům na hrací ploše, bitva pokračuje v tradičním formátu pět na pět.

48:09
    Procházkovu střelu Sochůrek vykryl, Kobra následně puk vyhodila až k Šubrtově brankovišti.

47:04
    Dotyčným hráčem je nakonec Martin Bláha (KOB), jenž byl z ledu vykázán za podrážení.

46:48
    Rudovský za svou brankou padl k zemi, rozhodčí reagoval okamžitě. Při nejbližším přerušení na trestnou lavici zamíří některý z domácích borců.

45:33
    Petrákovi se před brankou nabízel volný Zídek, jenže domácí forvard s přihrávkou až moc otálel. Jedoucí kotouč nakonec zachytil protihráč.

44:41
    Zdeněk zkusil štěstí a na pravém kruhu se opřel do puku, který následně úplně minul domácí svatyni.

43:47
    Více ze hry mají momentálně hráči Příbrami, Sochůrek ale zatím moc práce nemá. Obrana situaci zvládá.

42:41
    Hra se zatím drží primárně ve středním pásmu, ani jednomu týmu se nedaří se usadit v zóně soupeře.

41:58
    Novák opouští trestnou lavici, Braničtí své druhé oslabení ubránili bez sebemenší komplikace.

40:58
    Minuta z početní nevýhody je skoro pryč, Kobra si vede obstojně. Ondrík dosud nečelil ani jediné střele.

40:01
    Kobra si zkraje poslední třetiny zkusí oslabení, její hráčská lavice totiž dostává menší trest za pozdní nástup. Odpyká ho Dominik Novák (KOB).

40:01

Ve druhé třetina byla o něco málo lepší Kobra, které se podařilo vymazat manko z první periody. Baník měl v prostřední části také několik dobrých šancí, ani jedna z nich ale gólem neskončila. Po zásahu Dominika Šteinera je tak v Braníku před posledním dějstvím vyrovnáno a čeká nás zřejmě pěkně napínavých dvacet minut.

Další třetina začne přibližně v 19:32.

40:00

39:30
    Martínek se uvolnil na pravé kruhu, zakončení mu ale znovu úplně nesedlo. Pryž nasměroval jen do plexiskla za příbramským brankovištěm.

38:46
    Icing Příbrami, vhazovat se bude před Šubrtem. Do konce druhé části zbývá jen pár desítek sekund.

37:49
    Hasman se blýskl hodně jedovatou střelou z pravé strany, kotouč ale nakonec klec minul.

36:58
    Výbuch radosti v pražském Braníku, kde dnešnímu přípravnému utkání přihlíží početnější kulisa než během většiny soutěžních střetnutí v minulém ročníku! Z dorážky Šubrta o neprůstřelnost připravil DOMINIK ŠTEINER – 1:1! Asistence: Matěj Kolda.

35:41
    Tak tohle bylo těsné! Puk se po střele jednoho z domácích zastavil v brankovišti. Někdo se tam sice natahoval po dorážce, ale protihráč kotouč na poslední chvíli vyhodil mimo nebezpečí.

35:20
    Kombinaci střelou ze strany zakončil Viktor Martínek, ani on ale příbramskou klec neodčaroval.

34:35
    Kotouč znovu klouže až k Sochůrkovi, tohle si domácí za rámeček opravdu nedají. Na přesilovkách bude muset tým lodivoda Šeby ještě zamakat.

34:14
    Příbrami se už podruhé podařilo vyhodit puk ven z pásma, Kobře zatím početní výhoda nevychází.

33:29
    Přesilovku si nyní vyzkouší také Braničtí, po střetu u modré čáry je menším trestem za podrážení trestán zadák Oto Rudovský (PRI).

32:26
    Němečkova střela z kruhu lízla Šubrtovu rukavici, puk následně proskákal kousek vedle vzdálenější tyče.

31:13
    Šubrt odvážně povyjel na mezikruží rozehrát puk dopředu, svému týmu tím ale nijak nepomohl. Jako první totiž kotouč následně zachytil domácí hráč.

29:30
    Střídání v týmu HC Kobra Praha:
    ze hřiště odchází Lukáš Sochůrek, přichází Matyáš Ondrík.

Střídání v týmu HC Baník Příbram:
    ze hřiště odchází Dominik Šorf, přichází Filip Šubrt.

28:47
    Kobra se v koncovce trápí, ani oproti první části zvýšená aktivita jim nepomáhá Šorfa nějak překvapit.

27:23
    Furch do útočného pásma pronikl dříve než Pinkas, který ale nesl kotouč. Ofsajd Baníku, další vhazování se uskuteční před domácím pásmem.

26:26
    Ale pozor, teď to měl těžké zase Sochůrek! Hasman se dostal do úniku, který ovšem přetavil jen v nepříliš povedené zakončení do betonu.

26:10
    Šesták z hranice pásma Šorfa ani nadvakrát nepřekonal, příbramský brankář je stále stoprocentní.

25:44
    Chaotická skrumáž před Šorfem gólem neskončila, hostující gólman dostal puk pod kontrolu včas.

25:10
    Zídkovo vyloučení se pomalu ale jistě chýlí ke konci, domácí oslabení zvládají celkem hravě.

24:12
    Labuzík se ve vlastním oslabení po straně protáhl do útoku a zakončil, Šorf odpověděl betonem.

23:59
    Po sérii krátkých přihrávek chtěl své střelecké portfolio z prostoru pro buly rozšířit Procházka, jenže Sochůrek byl ve střehu a jeho ránu v klidu vykryl.

23:26
    Prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání se stává Václav Zídek (KOB), a to za hákování.

23:23
    Ruka jednoho z rozhodčích vystřelila směrem ke stropu, Příbram má ponechanou výhodu.

22:33
    Šorf musel po krátké době znovu zakročit, tentokrát zastavil projektil z levé strany. Kobra má, vyjma minely z úvodu, ve druhé třetině zatím navrch.

22:13
    Slavíček se zachycením přihrávky zpoza čáry dostal do ofsajdu, tohle Kobře úplně nevyšlo.

21:45
    Brůna se v brankovišti srazil se Šorfem, přerušuje se. Hostující gólman se zdá být v pořádku a bude pokračovat ve hře, vhazovat se bude po jeho levici.

21:26
    Hlaváček nahodil puk za domácí brankoviště, příbramští hráči hromadně míří na střídačku.

20:35
    Příbram promarnila naprostou "tutovku" hned zkraje druhé třetiny! Domácí obrana zaspala a hned dva hostující útočníci se vydali sami na Sochůrka, který ale zakončení jednoho z nich k tyči vytěsnil betonem!

20:01

Úvodní perioda je u konce, Příbram zatím na ledě Kobry vede 1:0. Ani jeden tým se neblýskl zrovna dvakrát kvalitním výkonem, ale to lze od prvního přípravného utkání po dlouhé letní pauze čekat. Uvidíme, jakou podívanou nám nabídnou následující dvě dějství.

Další třetina začne přibližně v 18:42.

20:00

19:36
    Příbram si i tentokrát s domácí akcí hravě poradila a velmi rychle jí rozebrala, Šorf byl bez práce.

19:05
    Závěrečná minuta první části je tu, Zídek se rozjíždí do útoku po pravé straně. Uvidíme, co Kobra vymyslí.

18:19
    Úvodní dějství se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do pauzy zbývá odehrát něco přes minutu.

17:18
    Kotouč na pár sekund končí v Šorfově rukavici, tentokrát uvidíme buly před klecí hostujícího celku.

16:40
    Martínek z pravé strany poslal puk na střed Petrákovi, kterému se ale nepodařilo Šorfa ohrozit. Braničtí ztrácí puk a musí se stáhnout do obrany.

16:09
    Zblokovaná střela nyní lízla samotný strop haly, vhazovat se bude po Sochůrkově levici.

15:39
    Ženíšek drží puk za svou klecí a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna pražské Kobry.

14:24
    Příbram na ledě působí klidnějším dojmem a sem tam se snaží z rukávu vytáhnout pokročilejší akce, zatímco Kobře se nedaří na pevnou defenzívu hostů vyzrát.

13:47
    Pinkas to tentokrát zkusil z hodně ostrého úhlu, jeho rána takřka z rohu šla do Sochůrkova betonu.

12:28
    Zatím sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou, přičemž častěji jsou na puku hráči Baníku. Dění se nese bez větších šancí na obou koncích plochy.

10:47
    Svachova střela se od čepele bránícího protihráče odrazila vysoko do vzduchu, odkud si Šorf puk stáhl do své rukavice. Hra je na moment přerušena.

10:07
    Kobra již několik desítek sekund operuje před Šorfem, houževnatá příbramská defenzíva jí ale nepouští do zakočení. Brankář Příbrami je bez práce.

09:30
    Beneš se málem dostal do úniku, na poslední chvíli ho ale o pryž připravil vracející se Němeček.

08:13
    Kolda zaváhal a před Sochůrkem ztratil kotouč, který obratem vybojoval Matějka. Ten ho obratem poslal na kruh Pinkasovi, jenž se zakočením neotálel, ale Sochůrkova lapačka byla tentokrát rychlejší.

07:36
    Ženíškův projektil z hranice pásma těsně před brankovištěm tečoval Petrák, jenže kotouč následně zamířil jen do ochranné sítě nad Šorfem.

06:16
    Hosté zkraje sedmé minuty v Braníku odskakují do vedení! Jako první se na střeleckou listinu dnešního střetnutí zapisuje velká letní posila: JAKUB PROCHÁZKA – 0:1! Asistence: Petr Eret, Josef Hasman.

05:37
    Hlaváček u mantinelu obral o puk o hlavu menšího Nováka, výpad domácích tak skončil už těsně za modrou čarou. Hosté jdou do útoku.

03:54
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se nedaří zatlačit na soupeřovu klec. Kvalita bitvy zatím odpovídá prvnímu utkání letní přípravy.

02:39
    Zídek na modré ztratil balanc, na poslední chvíli však stihl poslat puk Holému. Braničtí rozjíždí kombinaci v příbramském pásmu.

01:40
    Brůnovi rozehrávka podél hrazení nevyšla dle představ, icingem se "blýskla" zase Kobra.

01:04
    Na jihu Prahy je to zatím nemastné neslané, hosté si zapisují do statistik první zakázané uvolnění.

00:20
    Už dvacet sekund po úvodním hvizdu se v Braníku poprvé přerušuje, Příbram se dopustila postavení mimo hru. Buly u domácí modré čáry.

00:01

HC Kobra Praha: Sochůrek (Ondrík) – Šteiner, Svach, Ženíšek, Holý, Brůna, Němeček, Šesták – Zídek, Kolda, Novák, Petrák, Martínek, Labuzík, Mucha, Slavíček, Bláha, Procházka, Míšek.
    Trenér: Miloslav Šeba.

HC Baník Příbram: Šorf (Šubrt) – Vinš, Strnad, Hlaváček, Havlín, Zdeněk, Rudovský, J. Matějka – Hasman, Procházka, Eret, Kraus, Pinkas, Furch, V. Matějka, Novotný, Beneš.
    Trenér: Pavel Marek.

Rozhodčí: Zeliska – Hlinka, Maňák.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný podvečer, tentokrát už přímo z branické haly! Utkání začíná za pár minut, dnešní soupisky obou celků vám poskytneme až těsně před úvodním buly.

Příbramští, kteří se netají ambicemi se posunout o ligu výš, už koncem června své fanoušky informovali o tom, že skládají nejsilnější kádr v klubové historii. Druhé srpnové ráno pak dalo odvážným prohlášením za pravdu. Baník odtajnil čtyři velké posily: Petra Kafku, Josefa Hasmana, Petra Ereta a Jakuba Procházku.

Má to ale háček – to je vše, co o středočeském týmu zatím víme. Další jména nám dosud odhalena nebyla, a tak se nechme překvapit, v jakém složení Baník dorazí dnes na horký branický led.

Pražany podle papírových předpokladů zřejmě čeká velmi náročná sezóna. Kádr Miloslava Šeby totiž v létě přišel o svou přímo vražednou první útočnou formaci, kterou tvořilo trio Lukáš Tondr–Kamil Bříška–Tomáš Šťastný. První jmenovaný totiž ukončil kariéru, zatímco druholigový fantom Bříška přestoupil do Benátek.

Vedení Branických na ztrátu zareagovalo angažováním Matěje Koldy a Viktora Martínka, kteří v uplynulém ročníku platili za klíčové postavy Klatov, resp. Karlovy univerzity v ULLH. Uvidíme, jestli to k nahrazení obou v druholigových vodách proslulých es bude stačit...

Příjemný čtvrtek z pražského Braníku, kam se dnes po několika měsících vrací seniorský hokej! Příprava na nadcházející druholigovou sezónu začíná, domácí Kobra poměří síly s příbramským Baníkem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 37. Šteiner (Kolda), 58. Zídek (Šteiner) – 7. J. Procházka (Eret, Hasman), 54. J. Procházka, 58. Hasman (J. Procházka, Zdeněk)

HC Kobra Praha: Sochůrek (30. Ondrík) – Šteiner, Svach, Ženíšek, Holý, Brůna, Němeček, Šesták – Zídek, Kolda, Novák, Petrák, Martínek, Labuzík, Mucha, Slavíček, Bláha, V. Procházka, Míšek.

HC Baník Příbram: Šorf (30. Šubrt) – Vinš, Strnad, Hlaváček, Havlín, Zdeněk, Rudovský, J. Matějka – Hasman, J. Procházka, Eret, Kraus, Pinkas, Furch, V. Matějka, Novotný, Beneš.