K. Vary – Mountfield HK 2:1 (kon.) | HC Slovan – Sparta 1:6 (kon.) | Davos – Salzburg 2:1 (kon.)
Ukrajina – Vítkovice 4:2 (kon.) | Třinec – K. Vary 5:0 (kon.) | HS Riga – HC Slovan 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Salzburg 0:5 (kon.) | Sparta – Vítkovice 5:3 (kon.) | Třinec – Davos 1:3 (kon.)
HS Riga – Ukrajina 6:5 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
HS Riga
6:5 (2:1, 1:3, 2:1)
Ukrajina
Pátek 05.08.2022, 19:15 • Mini Werk Arena, Třinec • President Cup

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (21:18:08)

Dnešní utkání je u konce. Dva body za výhru po nájezdech si z něho překvapivě odnáší tým Rigy, který tak vyhrává i svůj dnešní druhý zápas. Domácí vedli od první třetiny, v té druhé o svůj náskok přišli, ale proti aktivnějšímu soupeři nakonec dokázali ještě v závěru třetí třetiny vyrovnat a vynutit si nájezdy, ve kterých byli jasně lepší a dalo by se říci, že i šťastnější. Vítěznou branku vstřelil v samostatných nájezdech Auzinš.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HS Riga.

Samostatné nájezdy začínají.

Třetí třetinu ovládl o jednu branku tým Rigy. Vzhledem k tomu, že základní část skončila 5:5, tak zápas putuje přímo do samostatných nájezdů.

58:41
    Kombinace na modré čáře končí ofsajdem, hosté už jsou evidentně v křeči.

58:27
    Ukrajinci se zabydleli v útočném pásmu, kde se jim ale nedaří dostat do zakončení.

56:57
    Střídání v týmu Ukrajina:
    ze hřiště odchází Berežnyckij, přichází Semecha.
    56:57 MACIJEVSKIS - 5:5

56:57
    HS Riga právě vstřelila branku! Hosty mohou mrzet neproměněné šance, je totiž vyrovnáno. ANTONS MACIJEVSKIS se dostal ke kotouči na modré čáře a následnou pohotovou střelou mezi betony brankáře procedil kotouč do branky.

55:53
    Příliš rychlý přechod Rigy přes modrou čáru a píská se ofsajd.

55:29
    Riga zvýšila napadání, ukrajinské obraně to větší problémy zatím nedělá.

54:31
    Hru ve středním pásmu na chvilku přerušil Safronov, jehož střela z pravého kruhu skončila vedle branky Rigy.

53:18
    Ukrajinci drží puk za vlastní brankou a oba celky střídají.

52:03
    Neuvěřitelné, co Ukrajinci nedali. Šarets dostal kotouč před prázdnou branku, ale nedokázal ho nasměrovat do ní. Obrovská škoda pro hostující výběr.

51:44
    Stále pokračuje hra ve středním pásmu, aktuálně na puku tým Ukrajiny.

50:55
    Aktuální tempo hry není příliš okouzlující, puk často mění svého majitele a na hráčích je viditelná únava.

48:55
    Následuje další icing ukrajinského celku. V posledních minutách je Riga o něco aktivnější.

48:46
    Zakázané uvolnění ukrajinského celku.

47:16
    Dlouhé ukrajinské vyhození nenašlo využití, od své branky mohou rozehrávat hráči Rigy.

45:58
    HS Riga právě vstřelila branku! Domácí se znovu prosazují z ojedinělé šance a snižují na rozdíl jediné branky. Kotouč poskakoval před brankou Ukrajiny, až se k němu dostal ANTONS MACIJEVSKIS a pohotovým pokusem skóroval.

45:28
    45:01 Neproměněný nájezd

45:01
    Po úniku jednoho z Ukrajincům dostali hosté nabídku trestného střílení. Toho se ujal Šulha, který se snažil o pohotovou střelu na zadní tyčku, branku ale netrefil.
    44:24 JEVTĚCHOV - 3:5

44:24
    Ukrajina právě vstřelila branku! Pátá branka v síti Rigy. OLEKSIJ JEVTĚCHOV dostal si navezl puk do útočného pásma a kousek za modrou čáru vystřelil. Jeho nikterak výrazný pokus skončil za zády Gusevse.

43:33
    Riga se po delší době opět dostala do útočného pásma, kde však Kapura měl puk na své holi jen chvilku a dopředu mohou opět Ukrajinci.

42:59

42:33
    Nepřesná nahrávka Ukrajiny v útočném pásmu rezultuje ve vyhození Rigy.

41:44
    Do samostatného úniku se dostal domácí Polis, na poslední chvíli se ale dokázal vrátit jeden z hostujících beků a kotouč mu odebrat.

40:59
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Zaprivoda.

40:58

40:30
    Ukrajinci se okamžitě dostali do útočného pásma, kde kombinují s kotoučem.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:39.

Máme tu konec druhé třetiny zápasu, která nabídla hned 4 branky. O tři z nich se postaral hostující výběr Ukrajiny, který tak otočil skóre. Za jednoznačně lepší tým se prosadil Šarets, Šimčuk a Koida. Za domácí Rigu se trefil pouze z ojedinělého brejku Dilevka. Ukrajinci navíc budou třetí třetinu začínat v početní výhodě po vyloučení Zarinše.

40:00

39:46
    Hosté se drží v útočném pásmu, chybí jim však častější střelba na branku.

39:01
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:58
    Zarinš – 2 min., podrážení.

37:38
    Střídání v týmu HS Riga:
    ze hřiště odchází Vitols, přichází Gusevs.
    37:38 KOIDA - 3:4

37:38
    Ukrajina právě vstřelila branku! Ukrajinci si připisují třetí branku ve druhé třetině a vrací se do vedení. Oleksij Jevtěchov našel přesnou nahrávkou na středu pásma RODIONA KOIDU, který bekhendem poslal kotouč přímo mezi betony Vitolse, jehož vyprovodil na střídačku.

37:17
    Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu a Retenais pálil od modré čáry. Jeho pokus od modré skončil vedle.

37:06
    Snad první zakázané uvolnění zápasu je k vidění až v závěru druhé třetiny. Postaral se o to tým Ukrajiny.

36:48
    Riga zakombinovala v útočném pásmu. Nakonec se do zakončení zpoza branky pustil Kapura. Pro hostujícího strážce branky to nebyl větší problém.

35:44
    Oba celky střídají a kotouč tak drží hostující bek Bodnar v obranném pásmu.

34:08
    Zatím nejaktivnější pasáž od domácího celku. Ten se dostal do útočného pásma, kde se mu daří držet svého soupeře a dostávat se do zakončení.
    32:33 DILEVKA - 3:3

32:33
    HS Riga právě vstřelila branku! To je neuvěřitelná efektivita domácího celku, který se přes dvě minuty bránil v útočném pásmu. Poté však ujel DMITRIJS DILEVKA, který přesnou střelou na zadní tyčku opět vyrovnal skóre zápasu.

32:05
    Hosté jsou v této pasáži jasně lepším týmem, posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou.

31:30
    Od modré čáry napřáhl hostující Tuchyn a jeho dělovka skončila na spojnici tyček lotyšské klece.

30:00
    Máme tu polovinu dnešního střetnutí mezi Rigou a Ukrajinou. Hosté dokázali ve druhé třetině otočit skóre a i nadále se tlačí před branku Vitolse.

28:59
    Od modré čáry se rozhodl vypálit Alups. Berežnyckij jeho nedůraznou střelu našel v lapačce.
    28:05 ŠIMČUK - 2:3

28:05
    Ukrajina právě vstřelila branku! Tak Ukrajinci hrát přesilovku nebudou, neboť využívají výhodu. GAVRYL ŠIMČUK dostal přesnou nahrávku zpoza branky a následně jednoduše zasunul kotouč do odkryté branky a dal svému týmu poprvé v zápase vedení.

27:55
    Hlavní rozhodčí má zdviženou pravici, Ukrajinci mají výhodu.

26:35
    Kotouč nyní často mění svého majitele ve středním pásmu, ani jeden z týmů ho nedokáže delší dobu udržet.
    24:51 ŠARETS - 2:2

24:51
    Ukrajina právě vstřelila branku! Nádherná rána do horního rohu a máme srovnáno. ARTEM ŠARETS si sám zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho po ztrátě bleskově získal zpět, navezl si ho na ose pásma a přesnou ranou zápěstím do horního rohu propálil Vitolse podruhé.

24:11
    Macijevskis se zajímavou kličkou na útočné modré čáře snažil uvolnit, ale přes silnou ukrajinskou obranu se nedostal.

23:22
    Ukrajinci jsou znovu aktivnějším týmem. Od modré čáry pálil Bodnar. Vitols byl opět připraven na svém místě a kotouč lapil.

21:39
    Vysoké nahození domácího týmu Berežnyckiho nepřekvapilo, a tak může ukrajinský tým rozehrávat z vlastního pásma.

20:30
    Hned v úvodu druhé třetiny se hnal sám na branku Škorochod. Vitols se proti němu opět vytasil, když soupeře vychytal levým betonem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:59.

Úvodní perioda zápasu je za námi. Domácí Riga po ní vede nad Ukrajinou 2:1. Výsledek úplně neodpovídá předvedené hře. Ukrajinci byli daleko lepším týmem, když se často drželi v útočném pásmu soupeře, ale nedostávali se příliš do zakončení nebo si na nich pochutnal brankáře Vitols. Za HS Riga se trefil Kapura a později Macijevskis, za hosty korigoval minutu a půl před sirénou Šulha.

20:00

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.
    18:31 ŠULHA - 2:1

18:31
    Ukrajina právě vstřelila branku! Rychlá odpověď hostujícího celku téměř totožnou brankou a Ukrajina je opět blízko soupeři. DANYL ŠULHA se stejně jako před chvilkou Macijevskis protáhl kolem pravého mantinelu, poté se vydal před branku, kde forhendem překonal soupeřova brankáře.
    16:33 MACIJEVSKIS - 2:0

16:33
    HS Riga právě vstřelila branku! Domácím se opět podařilo vymanit z tlaku Ukrajinců a máme z toho druhou branku zápasu. ANTONS MACIJEVSKIS ukázal obdivuhodnou rychlost podél pravého mantinelu. Následně se dostal před branku, kde se zkušeným blafákem do forhendu poradil i s brankářem Berežnyckim.

15:56
    Nahození z rohu kluziště v klidu ukryl ve výstroji Vitols. Vhazovat se bude po jeho pravici.

15:29

15:08
    Ukrajinci jsou znovu v útočném pásmu, kde kombinují. V přesilovce tak stále zůstávají na jediné střele.

14:20
    První střela přesilové hry přišla až nyní po rychlé souhře, na jejímž konci byl Simčuk, proti němuž se vytasil s parádním zákrokem Vitols.

14:00
    Hosté přesilovku využívají ke kombinaci v útočném pásmu. Do zakončení se tým ještě nedostal.

13:29
    Gavrilovs – 2 min., sekání.

13:29
    Vyhozený kotouč končí na střídačce Rigy. Vhazovat se bude před brankářem Vitolsem.
    11:58 KAPURA - 1:0

11:58
    HS Riga právě vstřelila branku! Máme tu úvodní branku dnešního utkání. Hostující tým nedokázal pořádně vyhodit a našel pouze soupeře na modré čáře. Ten okamžitě hledal svého spoluhráče na středu pásma, jímž byl RAULS KAPURA, který bezchybně zavěsil pod víko hostující klece.

11:03
    O zajímavý pokus se z pravé strany útočného pásma postaral Macijevskis. Jeho nevysoký pokus letěl jen kousek od branky Ukrajiny.

Jeden z hostujících útočníků se při pobytu Ukrajiny v útočném pásmu dostal do kontaktu s brankářem. Rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

09:31
    Souboj za brankou domácího týmu vyhrál Šulha, který si následně navezl kotouč před branku soupeře a snažil se pálit. Na poslední chvíli o kotouč přišel.

09:02
    Aktuálně se hraje hodně na středu hřiště, ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší šanci.

07:06
    Kvůli ukrajinskému střídání bylo na ledové ploše volněji a Lobačevs vypálil do lapačky brankáře.

06:19
    Ukrajinci se dostali do rychlého brejku a z levého kruhu pro vhazování pálil Rosstalnyj, jehož pokus skončil lehce mimo domácí klec.

04:38
    Ukrajinský tým je i nadále daleko aktivnějším týmem. Škorochod objel útočném pásmo, ale vypálit se mu už nepovedlo.

03:52
    Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu a Jevtěchov už si chystal puk na střelu. Proti dvojici soupeřů si ale poradit nedokázal.

03:08
    Po dlouhé době je v útočném pásmu i tým z Rigy. Nepřesný pas Lobačevse však vyhání lotyšský tým až za vlastní branku.

02:14
    Nagniejev obešel na ose útočného pásma hned dvojici soupeřů a následně servíroval kotouč před odkrytou branku Simčukovi, který nedokázal puk nasměrovat do sítě.

01:02
    První střelu zápasu si od modré čáry připsal Tuchyn, jehož pokus skončil v postranní síti.

00:21
    Od úvodu zápasu jsou na kotouči domácí hráči, ukrajinský tým však důrazně napadá jejich rozehrávku.

00:01

HS Riga: Vitols (Gusevs ) – Alups, Briedis, Iljušins, Ladusans, Petersons, Tovarišs, Zarinš – Auzinš, Biezais, Bučinš, Dilevka, Dubrovskis, Gavrilovs, Kapura, Lobačevs, Macijevskis, Polis,Smirnovs, Zaprivoda

Ukrajina: Berežnyckij (Semecha) – Truščenko, Lapko, Tuchyn, Bodnar, Tovkach, Udovenko, Rosstalnyj – Simčuk, Šulha, Safronov, Nagniejev, Šarets, Babuškin, Jevtěchov, Škorochod, Muchin, Kulikov, Koida.

Ukrajiny

Seniorská reprezentace Ukrajiny patří poměrně tradičně na mistrovství světa do 1. divize. Mezi elitou se naposledy představila v roce 2007 na turnaji v Rusku, kde skončila na posledním šestnáctém místě. Mladí Ukrajinci už za sebou mají první zápas na turnaji. Dnes dopoledne porazili Vítkovice 4:2.

HS Riga

Áčko lotyšského týmu skončilo v posledním ročníku tamní hokejové soutěže na pátém místě sedmičlenné ligy. V šestatřiceti zápasech získalo 19 bodů a na postup do play off pro nejlepší čtyřku ztratil 26 bodů. Dnes krátce po poledni odehráli lotyšští mladíci úvodní klání turnaje, ve kterém porazili Slovan Bratislava 3:1.

Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci přípravy na novou sezonu se v Třinci koná President Cup. Hned první hrací den se proti sobě představí mladíci HS Riga a výběru Ukrajiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 12. Kapura, 17. Macijevskis, 33. Dilevka, 46. Macijevskis, 57. Macijevskis, rozh. náj. Auzinš – 19. Šulha, 25. Šarets, 29. Šimčuk, 38. Koida (Jevtěchov), 45. Jevtěchov