Liberec – Teplice 5:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 2:1 (kon.) | Olomouc – Brno 0:2 (kon.)
Bohemians 1905 – Ostrava 3:3 (kon.)
konec
FC Slovan Liberec
5:1 (3:1)
FK Teplice
Sobota 06.08.2022, 16:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 2. kolo
Předzápasové kurzy
  70. Mick Van Buren - 5:1
   
  70
  Liberec právě vstřelil branku a máme tu fanoušky vzývaná 'bůra'! Jan Matoušek přihrál Doumbiovi, který přesným pasem vysunul
  MICKA VAN BURENA a nizozemský útočník v libereckých službách přehozením Tomáše Grigara završil hattrick v dnešním utkání.
  53. Mick Van Buren - 4:1
   
  53
  Liberec právě vstřelil branku! Tady je, zdá se, hotovo. Imad Rondić zatáhl míč do vápna, od brankové čáry poslal zpětnou přihrávku skrz malé vápno, kterou Christian Frýdek pustil za sebe na úplně volného
  MICKA VAN BURENA a kanonýr jeho kvalit neměl problém trefit prázdnou polovinu teplické brány.
  45+1. Mick Van Buren - 3:1
   
  45+1
  Liberec právě vstřelil branku! Tak to je zápas! Vše nasvědčovalo tomu, že Teplice vsítily gól do šatny a do druhé půle nastoupí nabuzené. Místo toho přišla pro svěřence Jiřího Jarošíka studené sprcha v podobě třetí inkasované branky. Christian Frýdek poslal přesný centr na hlavu
  MICKA VAN BURENA a liberecký útočník hlavou do protipohybu Tomáše Grigara na zadní tyč vrací domácím dvougólové vedení.
  43. Jakub URBANEC - 2:1
   
  43
  Teplice právě vstřelily branku! Otřepané nedáš dostaneš se opět ukázalo v praxi. Ihned po rohovém kopu vyrazili hosté do rychlého protiútoku. Abdallah Gningue se zbavil nejprve Plechatého, poté obešel i Červa a předložil míč JAKUBU URBANCOVI, který jej pouze usměrnil do odkryté poloviny brány. Máme sníženo.
  22. Maxym TALOVIEROV - 2:0
   
  22
  Liberec právě vstřelil branku! K míči se postavil Dominik Preisler, zakroutil míč přímo na hlavu MAXYMA TALOVIEROVA, který vybojoval předchozí faul na jeho osobu a hlavičkou o tyč překonal hostujícího brankáře Grigara.
  9. Mohamed DOUMBIA - 1:0
   
  9
  Liberec právě vstřelil branku! Série rohů končí pro domácí kýženým gólem. Domácí rozehráli třetí roh v řadě, tentokrát na krátko. Christian Frýdek posunul míč na MOHAMEDA DOUMBIU, který napřáhl za vápnem a přesnou střelou na bližší tyč rozvlnil síť.

  Tomáš Honzejk

  Branky: 9. Doumbia (Frýdek), 22. Talovierov (Preisler), 45+1. Van Buren (Frýdek), 53. Van Buren (Rondić), 70. Van Buren (Doumbia) – 43. Urbanec (Gningue)

  Karty:   69. Červ (LIB) – 59. Hyčka (TEP)


  Držení míče: 48 % : 52 %.
  Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 2:9. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:16.
  FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula (71. Purzitidis), Gebre Selassie (C), Plechatý, Talovierov, Preisler (61. Matoušek II) – Červ (72. Varfolomejev), Doumbia (80. Višinský), Frýdek – Van Buren (80. M. Kozák), Rondić.
  Náhradníci: Stejskal – Rabušic, Mara, Prebsl.

  Trenér: Luboš Kozel

  FK Teplice: Grigar (C) – T. Kučera (46. Knapík), S. Dramé, Vondrášek (59. Hybš) – Hyčka, L. Mareček, Jukl, Urbanec – Křišťan (59. Čerepkai) – Gningue, Žák (46. Kodad).
  Náhradníci: Mucha – Chaloupek.

  Trenér: Jiří Jarošík

  Rozhodčí: Radina – Kubr, Šimáček (Všetečka); VAR: Hocek, AVAR: Leška