Chrudim – Příbram 3:0 (kon.) | Táborsko – Slavia B 1:1 (kon.) | Líšeň – Varnsdorf 3:0 (kon.)
Prostějov – Třinec 1:1 (kon.)
SK Líšeň 2019
3:0 (3:0)
FK Varnsdorf
Sobota 06.08.2022, 17:00 • SK Líšeň • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 2. kolo

To je z Brna pro dnešní večer vše, hezký zbytek víkendu. (18:52:20)

Ten zní jasně 3:0. Líšeň tak i ve druhém letošním zápase posbírala všechny tři body a po Dukle Praha porazila i Varnsdorf.

Je dobojováno. Líšeň rozhodla o výhře již v prvním poločase, kdy střelecky řádil Pavel Vandas. V rozmezí sedmi minut nebylo v podstatě co řešit a Brňané dokráčeli v poklidu ke třem bodům. Hosté ve druhém poločase měli více ze hry, i nějaké ty šance, ale střelecká produktivita velmi pokulhávala. Marvani si hráli přesně to, co potřebovali, sem tam zahrozili z brejků a hlavní byl výsledek.

90+2

90
    Rozhodčí Vojtěch Opočenský nastavuje dvě minuty.

90
    Domácí ale hlavně drží míč a nikam se už netlačí. Probíhají poslední minuty zápasu.

89
    Dordič stáhl za cenu žluté karty Elekanu a je tu další standardka.

89
    Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Bojan Dordić).

87
    Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
    ze hřiště odchází David Machalík, přichází Václav Minařík.

87
    ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Tom Ulbrich.

85
    Reteno Elekana oživil hru Líšně v útočných řadách, několika svými kousky a kličkami ohrozil hostující defenzivu

83
    Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Ondřej Bláha).

82
    Ještě zhruba deset minut do konce utkání, Reteno byl zastaven nedovoleně Bláhou v rychlém kontru, je z toho žlutá karta.

81
    ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Guy Reteno Elekana.

81
    Po něm se dostal ke střele Sokol, ale míč šel hodně mimo bránu.

80
    Deset minut před koncem zápasu bude Líšeň ještě zahrávat další rohový kop.

79
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (David Pašek).

77
    Lahůdka pro Vajnera, který si smsl na centru Dordiče. Nic složitého.

76
    Zápas se už prakticky jen dohrává. Líšeň nikam nepospíchá, Varnsdorf sice měl nějaké ty možnosti, ale kýžené snížení prozatím neproběhlo. A čas běží.

74
    Střídání v týmu FK Varnsdorf:
    ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Matyáš Vachoušek.

73
    Pavel Vandas má dnes odpracovanou slušnou šichtu, za potlesku fanoušků odchází do kabin. Tři góly a pravděpodobně ho čeká nějaký ten zápis do kabiny.

72
    ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Martin Zikl.

71
    Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (David Ludvíček).

71
    Roh se vůbec nevydařil, bude se kopat od hostující brány.

70
    Matochův dlouhý centr byl lehce tečovaný a bude z toho roh. Vaňák pro jistotu kontroloval dráhu letu.

69
    Domácí lavička zřejmě za chvíli také zasáhne do sestavy, ještě se ale bude kopat trestňák Marvanů.

67
    Ondráček se chopil exekuce a následovala hlavička Zbrožka, který míč lehce přivezvedl a Vajner musel nadvakrát zakročit na brankové čáře.

66
    Píská se faul proti domácímu týmu, slibná standardka pro hosty z velmi dobré pozice.

64
    Radosta se zničeho nic objevil na zadní tyči a po centru se opřel do míče z voleje. Razance to nebyla zrovna obrovská, míč přesto prošel jen těsně vedle brány.

62
    Miroslav Holeňák po hodině hry učinil už čtyři změny ve svém týmu, to Milan Valachovič zatím nemá důvod do úvodní sestavy nikterak zasahovat.

61
    ze hřiště odchází Kristian Michal, přichází Bojan Dordić.
    ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Abdullahi Tanko.

61
    Radost v hledišti přišla i po zprávě, že Zbrojovka vyhrála v Olomouci, což je jistě velké překvapení.

60
    I druhý poločas nabízí vcelku slušný fotbal, Varnsdorf by rád co nejdřív snížil, naopak Marvani hrají přesně to, co potřebují. Spíše brání a když se vyskytne možnost brejku, vrhnou se do něj.

58
    Milan Lutonský možná chtěl ukázat návod, jak na to. Jeho střela z velké dálky prosvištěla až k Vaňákovi, který se musel protáhnout ke své levé tyči. Parádní moment obou aktérů a zasloužený potlesk v ochozech.

57
    Severočeši chtějí evidentně něco s výsledkem udělat, ale koncovka je zatím žalostná.

55
    Hosté jsou blízko snížení. Několikrát teď ohrozili brněnskou bránu. By to Kříž, jehož pokus snesl slušné parametry. Pak ještě napřáhl Zbrožek, kousek vedle.

54
    Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Adam Ondráček).

54
    Varnsdorfu samozřejmě nezbývá nic jiného než útočit a otevřít hru. Nějaké náznaky už měl a je v tuto chvíli aktivnějším mužstvem.

53
    Domácí obrana si vše pohlídala, i následný roh Vajner v poklidu ukořištil do náruče.

52
    Čermák fauloval a může být rád, že nedostal druhou žlutou. Hosté budou každopádně zahrávat trestný kop.

51
    Prudký centr Lutonského prosvištěl až do pokutového území, kde ale včas dokázal zasáhnout Vaňák.

50
    To Machalíkovi se povedlo zakončit, ovšem už to bylo z ofsajdu.

49
    Do druhé půle vstoupili lépe hosté, kteří byli častokrát na balonu, ale stále nic nedokázali vyprodukovat.

48
    Dnešní utkání sleduje velmi slušných 801 fanoušků.

46
    ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází Denny Samko.
    ze hřiště odchází Dominik Žák, přichází David Ludvíček.

46
    Druhý poločas začal, hosté dvakrát střídají...

46

Druhý poločas odstartuje krátce po 18 hodině.

A je to tady, nenastavovala se ani jedna minuta. Líšeň v rozmezí sedmi minut pravděpodobně rozhodla o výsledku. Byl to konkrétně Pavel Vandas, který za krátkou dobu zkompletoval čistý hattrick. A evidentně ještě nemá dost, protože se tlačí do dalších šancí. Varnsdorf hrál solidně jen do 30. minuty, leč prakticky nic si nevypracoval a za krátko dostal rychlé KO.

45

45
    Rozhodčí každou chvíli ukončí první poločas.

44
    Matocha se ocitl v těsném ofsajdu. Hosté tak šli do rychlé akce, ovšem střela Schöna byla velmi nepřesná.

43
    A Líšeň závěr poločasu bezpečně kontroluje.

42
    Opaření hosté se úplně vytratili ze hry, jejich hra se během pár minut totálně rozpadla.

40
    Pokud jsme zhruba třicet minut hry skoro nic neviděli, stačil krátký desetiminutový úsek a galapředstavení Pavla Vandase.

39
    Silná desetiminutovka Líšně pokračuje. Ránu z dálky vyslal Sokol a Vaňák se musel proletět směrem země vzduch.

38
    Vandas stále nemá dost, už mohl přidat čtvrtý gól. Teď se nejlépe zorientoval ve vápně a po jeho hlavičce proskotačil míč těsně vedle. Navíc to bylo s jemnou tečí bránícího hráče.

37
    Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Dominik Žák).

36
    Líšeň právě vstřelila branku! Tak to už je kanonáda a i velká smůla pro hosty. Standardka proletěla přímo do vápna, kde se po několika odrazech dostala až k PAVLU VANDASOVI a ten dovršil za šest minut čistý hattrick. S ničím se dlouho nepáral a pumelicí překonal Vaňáka.

33
    Marvani jsou při chuti, vedení je patřičně uklidnilo a nyní se mohou víc dovolit. Machalík si navíc došel pro faul a bude z toho trestný kop.

32
    Tak to byly velmi silné momenty Líšně, která do té doby nehrála kdo ví jak ofenzivně, ale stačila jedna minuty a Pavel Vandas dvěma góly zařídil slušný náskok do dalšího průběhu mače.

30
    Líšeň právě vstřelila branku! A pak že nepadají. PAVEL VANDAS během minuty dává další gól do sítě bezmocného Vaňáka. Ten jen sledoval, jak si jeho obrana neví rady, v rozehrávce udělala velkou hrubku. Tak to brankář zkusil vyběhnutím proti míči, ale autor dnešní druhé trefy jej krásně přeloboval – 2:0.

29
    Líšeň právě vstřelila branku! A je tu úvodní gól dnešního zápasu. Matocha na velkém vápně poslal kolmou přihrávku za obránce a všudybyl PAVEL VANDAS si tváří v tvář brankáři Vaňákovi dokázal poradit. Poslal míč po zemi pod jeho tělem a Brňané vedou 1:0.

27
    Čermák chyboval ve středu hřiště a musel faulovat, jinak by šli hosté do přečíslení.

27
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Adrián Čermák).

25
    Stále je to vyrovnané utkání, bohužel sledujeme mnoho nepřesností a žádnou větší příležitost na jedné či druhé straně.

24
    Nepovedená malá domů od Černína, Vajner měl co dělat, aby byl u míče dřív. Stihl na poslední chvíli.

23
    Už to vypadalo na pátý roh hostů, ale Rudnytskyy se dotkl míče jako poslední.

22
    Varnsdorf zahrával další roh, dopadl jako ty předchozí.

20
    To nebylo vůbec špatné, Lutonského přízemní střela prošla až na malé vápno, kde musel zasáhnout Zbrožek před brankovou čárou. Výrazně tak pomohl Vaňákovi, který by se asi natahoval marně.

19
    Tak to nakonec Ondráček zkusil z uctivé vzdálenosti, míč letěl vysoko nad líšeňskou branku.

18
    Standardka také pro Varnsdorf, Matocha dostal poslední varování, jinak to příště bude za kartu. Nicméně, hosté se chystají zakončit ze zhruba třiceti metrrů.

18
    Hraje se ve středu hřiště, trošku se nám hra začíná kouskovat.

17
    Neujal se ani třetí roh v krátkém sledu, navíc se pískal faul. Vajner rozehraje od své brány.

16
    Prudký centr prošel do vápna a znovu si Brňané museli pomoci tím, že míč poslali do zámezí.

15
    Varnsdorf si opět udělal prostor v pokutovém území a hasit požár musel Jeřábek. Bude z toho roh.

13
    Ovšem i Varnsdorf vystrkuje sem tam drápky, centr Ondráčka musel Vajner uklidit do rukavic.

12
    Máme za sebou úvodní minuty zápasu a zatím je to vcelku vyrovnaný fotbal. Mírnou převahu mají domácí.

11
    Kombinace Šumbery s Matochou nevyšla, hosté v poklidu rozehrávají od svého brankáře.

10
    Rozhodčí Opočenský ukazuje autové vhazování, Líšeň to zkouší tentokrát po levé straně.

9
    Kristián Michal zkoušel centrovat z pravé strany a jeho pokus byl sražen na první roh žlutých.

8
    Už se vrátil zpátky do hry, nic vážného to nakonec nebylo.

7
    Na hřišti zůstává ležet jeden z hostujících hráčů, který reklamuje, že byl ve vápně faulován. Penalta se nepíská. Byl to Adam Ondráček.

6
    Čermák vyslal prudkou střelu k zadní tyče, která se ale vykroutila hodně mimo a Vaňák může zůstat v klidu. Je z toho střela mimo.

5
    A vyplatilo se. Sokol šel do kličky a byl kousek před vápnem sražen nedovoleně. Zajímavá standardka pro Líšeň z velmi výhodné pozice.

4
    Domácí se snaží tvořit hru, podržet míč na své útočné polovině.

3
    Nyní se po levé straně chce prosadit i Líšeň, byl to Lutonský, který vybídl do brejku Matochu. O kousek mu míč utekl a Vaňák si pro míč přiběhl o něco dřív.

2
    Každopádně u míče prozatím hráči ve žtutých dresech, tedy hosté.

1
    Duel byl zahájen, pokud si dobře vzpomínám, tak kapitán hostů zde v minulém klání loňské sezony vyfasoval červenou kartu. Dnes jistě věří, že se mu tato lapálie vyhne.

1

Líšni stále chybí opora v bráně Vlastimil Veselý a také obránce Otrísal.

Hráči nastupují na hrací plochu brněnského stadionu, pro Líšeň je dnes první domácí zápas v novém ročníku, který je už čtvrtý ve druhé nejvyšší soutěži. Ano, již čtyři roky hrají Marvani tuto soutěž.

Úvod zápasu se pozvolna blíží, počasí je dnes pro fotbal naprosto ideální. Žádný velký pařák, příjemný chládek. Určitě oproti předchozím dnům příjemná změna.

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Černín, Lutonský – A. Čermák – Šumbera, Machalík, Matocha, Sokol – Vandas.
    Náhradníci: Marek – Bednář, Minařík, Ulbrich, Reteno Elekana, Zikl, Laczkó.
    Trenér: Milan Valachovič

FK Varnsdorf: Vaňák – Radosta, Kubista, Zbrožek, Michal – Kříž, Bláha – Žák, Schön, Ondráček – Rudnytskyy (C).
    Náhradníci: Šerák – Ludvíček, Samko, Pajkrt, Vachoušek, Dordić, Tanko.
    Trenér: Miroslav Holeňák

Rozhodčí: Opočenský – Pfeifer, Novák.

I Líšeň dokázala venku vyhrát a překvapit jednoho z favoritů soutěže. Na Dukle Praha rozhodl v 90. minutě Reteno Elekana. Ten byl přitom na hřišti necelých pět minut. Z Julisky tak v historii vzájemných zápasů přivezli Marvani první výhru.

Milan Valachovič hodnotil utkání takto: „Během týdne jsme v Praze vyhráli dva zápasy. Přípravný na Slavii, kde jsme dění přizpůsobili nastávajícímu zápasu na Dukle, a nyní na Julisce. Gól padl po rychlém přechodu dopředu po zisku míče. Tyto situace nacvičujeme v tréninku. Podobných jsme tu měli více, ale nevyřešili jsme je právě nejlépe.“

Vanrsdorf v prvním kole možná dost překvapivě porazil Opavu 3:1, kouč Miroslav Holeňák mohl být spokojen. "Neřekl bych, že Opava hrála špatně, ve druhé půli nás trápila. Mohla hlavičkou vyrovnat na 2:2, to by pak bylo jiné. Šli jsme ale vítězství naproti, kluci tam dali srdíčko, za to jim děkuji. Hrozně moc si vítězství ceníme. Jak šla Opava do rizika, tak nám zatápěla. Vážíme si toho, že jsme porazili takový tým," řekl po utkání.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Po delší době se opět hlásím z Líšně, kterou dnes čeká první domácí duel nového druholigového ročníku. V sobotu odpoledne odehrají Brňané duel s Varnsdorfem. Oba týmy v prvním kole nezaváhaly a fotbalové veřejnosti ukázaly, že se s nimi i letos musí počítat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.