Pardubice – Sparta 5:2 (kon.) | Olomouc – Liberec 6:1 (kon.) | Sparta – Vítkovice 2:4 (kon.)
Liberec – Pardubice 1:3 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 2:3 (1:3 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
HC Sparta Praha
Sobota 06.08.2022, 09:00 • enteria arena, Pardubice • Turnaj O pohár primátora (junioři)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

00:01

00:18
    DO první vážné příležitosti se dostaly Pardubice. Rychlý brejk však zhatila nepřesná přihrávka.

00:48
    Pardubice jsou stále v útočném pásmu. Sparťané se brání icingem.

01:34
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Zamazal – 2 min., podrážení.

01:57
    Pardubice kombinují v útočném pásmu. Přikryl však kryje střelu lapačkou.

03:08
    Vojtěch Tvrdík střílel od modré čáry. Jeho střelu ukryl ve výstroji Přikryl.

03:34

04:31
    Další icing Sparty.

04:49
    Jakub Žmola byl prvním sparťanským hráčem, který ohrozil domácího Matěchu v brance Dynama.

05:11
    Dynamo právě vstřelilo branku! ADAM PALEČEK si z pravé strany najel před Přikryla a střelou nad jeho rameno otevírá zápas a Turnaj O pohár primátora.
    Asistence: Tadeáš Kalužík, Jakub Koudelka.

06:49
    Zamazal – 2 min., vysoká hůl.

08:39
    Pardubice mají přesilovky nacvičené i na začátku sezony. Už nás na časomíře bolí krky, které máme stále otočené směrem vpravo do obranné třetiny Sparty. Jenže i přes velký tlak a kombinaci chybí to nejdůležitější – góly.

08:49

10:37
    Hra se opět přesunula do útočné třetiny Dynama. Špatně se však na modré čáře rozhodl Štěpán Rájek a puk propadl do střední třetiny.

11:07
    Sparta právě vstřelila branku! A Sparta nedůslednost pardubických beků trestá! K puku se dostal na levé straně ADAM MÁCHA a prostřelil Matěchu střelou nad lapačku. Asistence: Petr Křišťan.

13:24
    Icing Pardubic přesouvá hru před vyrážečku Matěchy.

13:41
    Dynamo právě vstřelilo branku! Pardubice si znovu berou vedení! Velkou zásluhu má na brance má Pavol Štetka, který zabojoval o puk, který už směřoval do rohu kluziště. Štetka však tygřím skokem puk přihrál přímo na hokejku šťastnému DOMINIKU PAVLATOVI, který neměl žádný problém kotouč nasměrovat do sítě. Asistence: Pavol Štetka.

15:00

Pardubice byly v první třetině lepší. Měly dokonce dvě přesilovky, které však přes veškerou snahu nedokázaly využít. Do vedení Dynamo poslal Adam Paleček. Sparta z ojedinělé příležitosti vyrvovnala zásluhou Adama Máchy. Pardubice si však minutu a devatenáct vteřin před koncem první třetiny vzaly vedení zpět po výborné práci Štetky, ze které těžil střelec gólu Dominik Pavlata.

15:01

15:55
    Sparta začala druhou třetinu o poznání aktivněji. Pardubice měly velký problém dostat puk z obranného pásma.

16:43
    Přihrávka rukou zastavuje protiútok Sparty.

18:23
    Opět v útoku Sparťané. Střelu Křišťana zkontroloval Matěcha.

21:24
    Opět Sparta Praha. Matěcha má v brance domácích o poznání více práce než v první třetině. Obraz hry se úplně změnil.

21:34
    Pardubice se brání icingem.

22:30
    Přibyl – 2 min., podrážení.

23:19
    Pardubice opět hrají přesilovku obstojně. Jenže, jak už jsme zmiňovali v první periodě, chybí branky.

24:30

24:47
    Krátce po skončení přesilovky se do šance dostal Štetka. Jeho střelu pokryl Přikryl.

25:29
    Přesilovka lehce nakopla domácí Dynamo, které se začalo dostávat do šancí.

27:04
    Dynamo právě vstřelilo branku! Sparta opět měla být vyloučena. To se však nestane, protože Dynamo využilo nabídnutou výhodu. Puk pár centimetrů za brankovou čáru dostal RADEK TOMAS. Jeho střela prošla výstrojí Přikryla, který se po puku marně natahoval. Asistence: Dominik Pavlata.

29:00
    Probíhá poslední, relativně klidná, minuta druhé třetiny.

30:00

Druhá třetina nabídla jiný průběh zápasu. Sparta Praha se herně konečně probrala a v prvních deseti minutách zatlačila Dynamo. Jenže pak přišel zbytečný faul hostí, který resultoval v další změnu obrazu hry. Pardubice se dostaly zpátky na koně a po brance Radka Tomase vedou už 3:1.

30:01

30:25
    Začátek třetí třetiny okoření první vyloučení domácích.

30:45
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Tvrdík – 2 min., hákování.

32:19
    Ani Spaťané nehrají špatně. Jenže do brejku se dostávají domácí.

32:38
    Dynamo právě vstřelilo branku! DOMINIK PAVLATA vnitřní stranou kolene tečoval střelu Pavola Štetky. Pardubice tak v oslabení odskakují už na 4:1 a Sparta bude mít těžkou práci. Asistence: Pavol Štetka.

32:45

34:11
    Dynamo právě vstřelilo branku! A Pardubice své vedení ještě navyšují. Po střele Jakuba Koudelky se k dorážce dostal JOSEF KUBÍČEK, který zametl puk mezi nohy brankáře. Asistence: Adam Novotný, Jakub Koudelka.

34:49
    Ondřej Hrabík trefuje břevno!

35:50
    Kritickou situaci před svou branku vyřešil Matěcha zasednutím puku.

37:34
    Sparta právě vstřelila branku! DAVID SENČÁK fantasticky tečoval střelu Jakuba Tůmy. Sparta tak snižuje na rozdíl třech branek. Asistence: Jakub Tůma.

39:50
    Hru přerušuje hra vysokou holí.

41:38
    Velkou šanci Pardubic likviduje Přikryl.

42:23
    Červenka – 2 min., podrážení.

42:37
    Adam Fiala trefuje břevno!

44:23

Turnaj O pohár primátora se rozjel a Pardubice v první zápase vítězí nad pražskou Spartou 5:2. V dalším zápase se představí Olomouc proti Liberci. (10:36:43)

Tomáš Jirsa

Branky a nahrávky: 6. Paleček (Kalužík, Koudelka), 14. Pavlata (Štetka), 28. Tomas (Pavlata), 33. Pavlata (Štetka), 35. Kubíček (Koudelka, Novotný) – 12. Mácha (Křišťan), 38. Senčák (Tůma)

HC Dynamo Pardubice: Matěcha (Borovička) – Chabada, Rájek, Tvrdík, Švec, Vachun, Koudelka, Bárta, Gromadzki, Štetka, Pavlata, Kalužík, Paleček, Tomas, Kubíček, Novotný, Kloz, Fiala.
    Trenér: Malinský

HC Sparta Praha: Přikryl – Bartoň, Červenka, David, Horáček, Šeba, Tůma, Zamazal, Bareš, Höll, Hrabík, Křišťan, Mácha, Novák, Odehnal, Přibyl, Senčák, Stepanchuk, Zamazal, Žmola, Vishneuskly.
    Trenér: Slavíček

Rozhodčí: Kratochvíl – Obr, Mikula