Zbuzany – Králův Dvůr 3:3 (kon.) | Vltavín – Domažlice 1:2 (kon.) | Sokolov – Plzeň B 0:2 (kon.)
Č. Budějovice B – Písek 0:2 (kon.) | Přeštice – Motorlet 2:1 (kon.) | Karlovy Vary – Bohemians B 2:0 (kon.)
FK Zbuzany 1953
3:3 (0:2)
FK Králův Dvůr
Sobota 06.08.2022, 10:15 • Stadion FK Zbuzany • Česká fotbalová liga (A) • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Krásné sobotní dopoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu. Po letní pauze o tomto víkendu opět rozjíždí třetí nejvyšší soutěž. My budeme společně sledovat duel mezi Zbuzany a Královým Dvorem.

FK ZBUZANY 1953
    Zbuzanský celek se po minulém ročníku ve třetí nejvyšší soutěži přesunul ze skupiny B do skupiny A. Loňskou sezonu budou chtít Zbuzany navíc rychle hodit za hlavu. Po třiceti kolech totiž středočeský celek obsadil až třináctou příčku tabulky. Ani nový ročník nezačal pro tým Zbuzan ideálně. De facto v generálce na ligový ročník totiž tým Zbuzan padl na hřišti Kladna v MOL Cupu 0:1 a ze soutěže se rychle poroučel. Spraví si v sobotu reputaci?

FK KRÁLŮV DVŮR
    Povedenou sezonu naopak prožil Králův Dvůr. Středočeský celek totiž do posledního kola bojoval o postup do druhé nejvyšší soutěže společně s rezervami Slavie, Plzně a Domažlicemim, nakonec to však nevyšlo. Králův Dvůr vkročil parádně i do nového ročníku. V MOL Cupu totiž rozcupoval Tochovice vysoko 5:0. Naváže na tom i v prvním ligovém kole na hřišti Zbuzan?

FK Zbuzany 1953: Kočí – Novák. Trýzna, Zákostelský, Studnička, Barciaga, Eichler, Kozel, Hampl, Houha, Pouček
    Náhradníci: Matěka – Eichler. Etemike, Hrubeš, Jakab, Nováček, Škoda

FK Králův Dvůr: Kudrna – Dvořák, Fatrdle, Hell, Holý, Novák, Beňo, Krejca, Osvald, Krátký, Kraus
    Náhradníci: Krček – Bláha, Kabele, Novák, Procházka, Sabou

Rozhodčí: Lerch Ondřej – Hlaváček Erik, Gunitš Patrik.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Za malou chvilku utkání odstartuje!

1

1
    Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří se ihned vyhrají kupředu.

1
    Nepřesná rozehrávka Zbuzan však končí v autu, poprvé v zápase k balonu dostávají hosté.

2
    Studnička našel krásně přes celou šířku hřiště spoluhráče, který rovnou přistrčil balon Kozlovi. Domácí útočník z voleje pálil vysoko nad branku.

3
    Jeden z domácích hráčů se protáhl po pravé straně a vybídl k zakončení Eichlera. Jeho hlavička ve velké šanci končí těsně vedle branky hostů! Dobrý vstup do zápasu od domácích.

4
    Po kontaktu ve vápně padá jeden z domácích. Rozhodčí však ukazuje, že se penalta kopat nebude!

4
    Po přízemním centru z levé strany končí balon v náruči Kudrny, který odkopává daleko balon od své svatyně.

5
    Kraus sice prodloužil vysoký nákop od stoperů, avšak nikdo z jeho spoluhráčů jeho úmysl nepřečetl, a tak byli u balonu první domácí.

5
    Centr z levé strany od Eichlera prolétl celým vápnem hostů, ani jeden z domácích forvardů si tento centr nedokázal najít.

7
    Další centr do vápna odvrací Hell za čáru, uvidíme první rohový kop zápasu.

7
    První rohový kop domácích odvrácen, přijde nebezpečí z rohu druhého?

7
    Ani tentokrát to domácímu celku nevyšlo, hráči hostujícího týmu odvrací balon.

8
    Poprvé si na balon sáhl také domácí brankář končí, jenž si našel vysoký nákop od hostujícího stopera.

12
    Královedvorský celek více a více drží balon na svých kopačkách v posledních minutách. Centr z levé srany na poslední chvíli odvracel před volným hostujícím hráčem Eichler.

13
    Po teči jednoho z domácích hráčů končí balon za autovou čarou, rohový kop si vyzkouší i hosté.

16
    Rychlý protútok domácích nebyl vyřešen dobře, Kudrna bude odkopávat od své branky.

16
    Kraus dlouho nečekal s rozehrávkou, levačkou hledal za obránci nabíhajícího spoluhráče. Na poslední chvíli dokázal Zákostelský balon dostat do bezpečí.

17
    Dobrou reakci předvedl hostující brankář Kudrna, jenž rychle zareagoval na centr z pravé strany a drží balon ve své náruči.

20
    Hosté v posledních minutách vytahují své napadání, což dělá domácí problémy, po další ztrátě míří kupředu hráči hostujícího celku.

21
    Novák se při napadání provinil faulem. Rozehrávat bude z vlastní poloviny Králův Dvůr.

23
    Žlutá karta pro tým FK Králův Dvůr (Beňo).

23
    Po kostrbaté rozehrávce zvolil raději Kudrna daleký odkop od branky, který končí na kopačce Zákostelského, domácí u balonu.

25
    Po faulu hostujícího hráče přišla na řadu standardní situace Zbuzan. Centr skončil na noze Beňa, který odkopává na rohový kop.

26
    Rohový kop z pravé strany odvrácen, následuje rozehrávka od rohové praporku z druhé strany.

26
    V malém vápně došlo na srážku jednoho hráče z každého celku, kteří zůstávají ležet na hrací ploše. Rozhodčí volá na hřiště ošetrovníky.

30
    Těžký balon nedokázal zkrotit Kraus, míč sebral do své moci Kočí, který následně rozehrává další akci domácího celku.

31
    Po chybě v rozehrávce hostů se snažil proniknout do vápna Houha. Už to vypadalo, že se domácímu hráči podaří zakončit, na poslední chvíli však stihl zasáhnout hostující obránce, který skluzem srazil míč mimo hřiště.

34
    Králův Dvůr právě vstřelil branku! Hosté jdou do vedení! Do přečíslení tři na dva se hnali hostující hráči. Už to vypadalo, že celou situaci překombinovali, avšak po centru z levé strany si míč nakonec našel KRYŠTOF KRÁTKÝ, jenž přesnou hlavičkou uklidil míč do sítě!
    34. KRÁTKÝ - 0:1

36
    Domácí na inkasovanou branku reagují nejlepé, jak mohou, tedy svým tlakem. Další centrovaný balon do vápna si však našel obránce hostů Hell, který bez problémů odvrací.

38
    Kudrna sbírá další míč do své náruče, k balonu se dostávají hosté.

38
    Udržet balon nedokázal v osobním souboji Krátký, který byl obrán Trýznou. Domácí stoper na nic nečeká a okamžitě vysílá své spoluhráče na steč.

40
    Tvrdě dohrán u autové čáry hostující Novák, Králův Dvůr zůstává u balonu.

40
    Balon za obranou domácích si našel Kraus, který se následně parádně uvolnil přes vyběhnutého Kočího a už to vypadalo, že bude zakončovat do odkryté branky. Skvělým skluzem však dokázal jeho střelu zblokovat jeden z domácích hráčů! Hosté si sice žádají penaltu, rozhodčí ale ukazuje, že se pískat nebude!

43
    Králův Dvůr právě vstřelil branku! Hosté navyšují vedení! Kapitán MARTIN KRAUS se dočkal, když stál na konci gólové akce hostujícího celku. Studená sprcha pro domácí, kteří na konci úvodní půle prohrávají už o dvě branky.
    43. KRAUS - 0:2

45
    Hostující stopeři zatím působí velmi jistým a sebevědomým dojmem. Další centr odvrací bez problému do bezpečí.

45+1
    Hampl faulován v nedaleké vzdálenosti hostujícího vápna. Těsně před pauzou mají Zbuzany výhodu zajímavé standardní situace.

45+2
    Centr končí na prvním hráči hostujícího celku, který neměl problém balon odkopnout.

45+3
    Při rychlém protiútoku zkoušel zaskočit Kočího rychlou střelou Dvořák, rána mu však nevyšla, domácí brankář nemusel zasahovat.

45+4

Máme za sebou první poločas dnešního duelu. Zápas zatím jednoznačně lépe vychází hostujícímu celku, kteří si do kabin odnášejí pohodový dvoubrankový náskok. Skóre duelu otevřel ve 34. minutě Kryštof Krátký, na kterého následně dvě minuty před koncem základní hrací doby prvního poločasu navázal kapitán Martin Kraus. Domácí hýří aktivitou, dokáží si vypracovat nadějně vypadající šance, avšak žádná z nich se zatím neujala. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.

Oba celky se vrací zpět na hrací plochu, za malou chvilku odstartuje druhý poločas!

46

46
    Střídání v týmu FK Zbuzany 1953:
    ze hřiště odchází Zákostelský, přichází Jakab.
    ze hřiště odchází Trýzna, přichází Etemike.

Střídání v týmu FK Králův Dvůr:
    ze hřiště odchází Holý, přichází Procházka.

48
    Po rychlé kombinaci se tlačil do zakončení Krátký, při přebrání balonu byl však v ofsajdovém postavení.

49
    Etemike se šikovně zbavil protihráče, na dalšího hostující hráče už ale nevyzrál.

50
    Nepřesná rozehrávka Barciagy končí další útočnou akci domácích. Míč sbírá do své náruče Kudrna.

53
    Pouček dobře obsazen hostujícími stopery, další balon končí v držení brankáře Kudrny.

54
    Hosté zahrozili z rychlého protiútoku. Po levé straně utekl Osvald, který hledal ve vápně nabíhající spoluhráče. Na poslední chvíli dokázal Novák balon odvrátit na rohový kop.

54
    Rohový kop Králova Dvora nepatřil mezi ty nejpovedenější, domácí neměli problém balon odvrátit.

55
    Etemike se srdnatě rval z hostující přesilou, avšak balon pro domácí celek vybojovat nedokázal. Hosté opět důslední v defenzivní činnosti.

57
    Další příležitost hostů! Po přistrčení od Krause se do zakočení dostal Osvald. V pádu se snažil obstřelit vyběhnutého Kočího, ten však dokázal zareagovat a balon srazit za čáru.

60
    Poček dokázal vybojovat v osobních souboji faul na svoji osobu, Zbuzany zůstávají u balonu.

62
    Po dalším sraženém balonu následuje rohový kop pro domácí celek.

62
    Centr Jakaba našel pouze hostujícího Nováka, další slibně se rozvíjející příležitost šancí nekončí.

63
    Hosté hrozí ve druhé půli především z protiútoků. Při dalším z nich se pokoušel Dvořák přelobobat vyběhnutého Kočího. Úmysl to byl pěkný, avšak provedení drhlo.

64
    Až moc dlouho čekal s přihrávkou na Osvalda Kraus. Díky tomu byl vystaven první jmenovaný do ofsajdu, a tak ze slibného protiútoku nic nebylo.

64
    ze hřiště odchází Eichler D., přichází Nováček.
    ze hřiště odchází Kozel, přichází Škoda.

67
    Hosté dvakrát zaváhali při rozehrávce, potrestání od domácích však nepřišlo.

68
    Zbuzany právě vstřelily branku! Domácí snižují! K balonu se dostal ve vápně PETR HAMPL, který rychlou střelou vytváří zápletku!
    68. HAMPL - 1:2

70
    Po rozhádané pasáži plné ostrých zákroků se dostal ke střele Jakab. Jeho ránu Kudrna vyrazil pouze před sebe, Etemike při následné dorážce poté uklouzl a jeho zakončení nemělo razanci.

71
    Po ztrátě balonu od hostů uprostřed hřiště domácí míříli do přečíslení. Houha však nedokázal prostrčit balon na úplně volného Etemikeho, je z toho pouze roh.

72
    Obléhanou domácího celku hosté přežili, Kudrna nemusel ani jednou zasahovat. Po nepřesné střele od Studničky navíc bude rozehrávat.

74
    Sudí Lerch nařizuje standardní situaci těsně za velkým vápnem hostů. Velká šance pro domácí ke srovnání stavu.

75
    Prudká rána však končí pouze ve zdi hostujícího týmu, Králův Dvůr tak přežil kritickou chvíli.

77
    Rohový kop domácích odvrací Kraus opět za čáru, Zbuzany pokračují v náporu.

78
    Králův Dvůr právě vstřelil branku! Hosté opět odskakují. Výborně sehraný protiútok dokázal zakončit přesnou ranou za Kočího MICHAL PROCHÁZKA.
    78. PROCHÁZKA - 1:3

80
    Zbuzany právě vstřelily branku! Domácí opět snižují! LUKÁŠ POUČEK se dokázal dostat přes protihráče a přesnou ranou k tyči si otevírá svůj střelecký účet v letošním ročníku!
    80. POUČEK - 2:3

82
    ze hřiště odchází Houha, přichází Hrubeš.

ze hřiště odchází Osvald, přichází Kabele.

85
    Žlutá karta pro tým FK Králův Dvůr (Kudrna).

85
    Hostující brankář Kudrna s rozehrávkou nespěchal, za což uviděl od hlavního sudího Lercha žlutou kartu.

85
    Pět minut do konce základní hrací doby. Podaří se domácím utkání minimálně srovnat nebo si hosté zisk tří bodů nenechají utéci.

86
    Dobré čtení hry předvedl Kočí, který daleko vyběhl pro nakopnutý balon a rychle ho poslal zpět na útočnou polovinu Zbuzan.

87
    Žlutá karta pro tým FK Zbuzany 1953 (Studnička).

88
    Hosté se po delší době drží delší čas na útočné polovině, kde se snaží pošetřit drahocenné sekundy.

89
    Hampl nabral velkou rychlost, po jeho kontaktu s Krejčou je pískán faul. Zajímavá standardní situace pro domácí.

90
    Centr odvrácen na roh, Zbuzany všechno vrhají dopředu.

90+1
    Zbuzany právě vstřelily branku! Domácí se dočkali srovnání! Po zahraném rohovém kopu se dokázal prosadit KAREL HRUBEŠ, který tak srovnává stav duelu!
    90+1. HRUBEŠ - 3:3

90+3

Je za námi duel zahajovacího kola třetí nejvyšší soutěže mezi domácími Zbuzany a hosty z Králova Dvora. Hostující celek měl utkání skvěle rozehrané, když vedl nejprve 2:0 a následně i 3:1. Domácí celek se však nevzdal a v závěru zápasu se mu podařilo vyrovnat. Oba týmy si tak připisují na úvod do tabulky první ligový bod.

Celek Zbuzan ve druhém kole vyrazí na hřiště Písku, Králův Dvůr naopak čeká domácí duel. Nadcházející sobotu přívítá nováčka z Přeštic.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji všem za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (12:18:49)

Adam Černý

Branky: 68. Hampl, 80. Pouček, 90+1. Hrubeš – 34. Krátký, 43. Kraus, 78. Procházka

Karty:   87. Studnička (ZBZ) – 23. Beňo (KDV), 85. Kudrna (KDV)

FK Zbuzany 1953: Kočí – Novák. Trýzna (46. Etemike), Zákostelský (46. Jakab), Studnička, Barciaga, D. Eichler (64. Nováček), Kozel (Škoda), Hampl, Houha (82. Hrubeš), Pouček
    Náhradníci: Matěka – M. Eichler. Etemike, Hrubeš, Jakab, Nováček, Škoda

FK Králův Dvůr: Kudrna – Dvořák, Fatrdle, Hell, Holý (46. Procházka), Novák, Beňo, Krejca, Osvald (82. Kabele), Krátký, Kraus

Rozhodčí: Lerch Ondřej – Hlaváček Erik, Gunitš Patrik