Augsburg – Freiburg 0:4 (kon.) | Bochum – Mohuč 1:2 (kon.) | Mönchengladbach – Hoffenheim 3:1 (kon.)
Union Berlín – Hertha 3:1 (kon.) | Wolfsburg – W. Brémy 2:2 (kon.) | Dortmund – Leverkusen 1:0 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
3:1 (1:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 06.08.2022, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 1. kolo

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou. (17:27:42)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 10:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:12.

Je dobojováno. Ve druhém poločase jsme viděli stejné množství gólu jako v tom prvním, tedy dva. Tentokrát se ale radovali pouze domácí, kteří vstřelili oba góly a radují se z prvního vítězství v novém bundesligovém ročníku. Od začátku druhého poločasu bylo jasné, že to bude mít Hoffenheim v deseti hráčích těžké a tato predikce se potvrdila. V 71. minutě poslal domácí tým do vedení 2:1 dnešní oslavenec Marcus Thuram a za sedm minut se měnilo skóre počtvrté. Na dvoubrankový rozdíl, tedy na 3:1 zvyšoval v 78. minutě Nico Elvedi a potvrdil tak výhru Mönchengladbachu.

90+3

90+2
    Hosté útočí až do samého závěru zápasu. Další střelu některého z domácích fotbalistů zablokovala obrana Hoffenheimu.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Patrick Herrmann.

89
    Marcus Thuram se ale přeci jen dostal do velké šance a nebyl daleko od svého dnešního druhého gólu! Ve vápně překonal dokonce i gólmana Baumanna, ale skvělý zákrok jednoho z obránců Hoffenheimu před odkrytou brankou mu zkazil případnou radost z gólu.

89
    Poslední minuty dnešního zápasu jsou ve znamení klidné hry plné pomalé kombinace, oba týmy již mají o výsledku jasno.

86
    Domácí fotbalisté si poradili s dalším přímým kopem, který zahrával Hoffenheim a vše nasvědčuje tomu, že si připíší první tři body v novém bundesligovém ročníku.

84
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Stefan Lainer.

82
    Další střela z kopačky Pléy! Tentokrát mířila pouze doprostřed branky, kde stál dnes velmi vytížený gólman Baumann.

81
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Sebastian Rudy.

80
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Muhammed Damar.

78
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    O vítězi zápasu je zřejmě rozhodnuto! Alassane Pléa dnes hraje opravdu skvělý zápas, protože nyní připravil další branku pro svůj tým. Svoji přihrávkou našel NICA ELVEDIHO, jenž pohotovou střelou do pravé části branky Baumanna utnul šance Hoffenheimu na vyrovnání – 3:1!

78
    Další obrovská šance domácích ve které byl opět Alassane Pléa. Ten dostal skvělou přihrávku na levou stranu hřiště, odkud uprchl většině svým protihráčům a zastavit ho musel až zákrok gólmana Baumanna, rohový kop pro Gladbach.

75
    Rohový kop byl domácí obranou úspěšně odvrácen a Gladbach je zpět v držení míče.

75
    Žlutou kartu dostává Kevin Vogt (Hoffenheim).

Filip Novák (KAM)

Branky: 42. Binsibajní (Itakura), 71. Thuram (Pléa), 78. Elvedi (Pléa) – 25. Skov (Kramarić)

Karty:   13. Scally (MNC) – 15. Posch (HOF), 23. Samassékou (HOF), 75. Vogt (HOF)   19. Posch (HOF)

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Scally (84. Lainer), Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann (90. Herrmann), Neuhaus, Pléa – Thuram.
    Náhradníci: Sippel – Beyer, Jantschke, H. Wolf, Fraulo, Reitz, Borges Sanches.

Trenér: Farke

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Posch, Vogt, Kabak – Kadeřábek (64. Akpoguma), Prömel, Samassékou (24. Nsoki), Baumgartner (80. Damar), Skov – Rutter (64. Bruun Larsen), Kramarić (81. Rudy).
    Náhradníci: L. Philipp – F. Becker, Bischof, Dabbur.

Trenér: Breitenreiter

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn