Augsburg – Freiburg 0:4 (kon.) | Bochum – Mohuč 1:2 (kon.) | Mönchengladbach – Hoffenheim 3:1 (kon.)
Union Berlín – Hertha 3:1 (kon.) | Wolfsburg – W. Brémy 2:2 (kon.) | Dortmund – Leverkusen 1:0 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
3:1 (1:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 06.08.2022, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dobrý den při sledování přenosu z utkání 1. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy Borussia Mönchengladbach a TSG 1899 Hoffenheim.

Fotbalisté Borussie budou nový bundesligový ročník zahajovat na svém domácím stadionu. Za vítězstvím v úvodním duelu je bude hnát několik faktů, například ten, že v posledním kole minulé sezóny roznesli právě jejich dnešního soupeře z Hoffenheimu poměrem 5:1. Ovšem před startem letošního ročníku došlo v Mönchengladbachu k výměně trenéra, tudíž pro Daniela Farkeho to bude první "ostrý" zápas na lavičce Borussie. Mönchengladbach navíc může navázat na sérii šesti domácích neprohraných úvodních ligových zápasů.

Hoffenheim vstupuje do nové ligové sezóny s týmem, se kterým nemá příliš příznivou bilanci. Však také z posledních 17 vzájemných zápasů dokázal zvítězit pouhé tři. Stejně jako u dnešního soupeře Hoffenheimu došlo i u hostů k výměně trenéra a to z velmi podobného důvodu – nespokojenost s umístěním v tabulce po konci sezóny. Kouče Sebastiana Hoeneße tak nahradil Němec André Breitenreiter. Hoffenheim se nemůže vychvalovat ani s jeho loňskou bilancí ve venkovních zápasech. Ze 17 duelů na hřištích soupeře dokázal vyhrát pouhých pět.

Posledních pět vzájemných zápasů

Mönchengladbach – Hoffenheim 5:1
    Hoffenheim – Mönchengladbach 1:1
    Hoffenheim – Mönchengladbach 3:2
    Mönchengladbach – Hoffenheim 1:2
    Mönchengladbach – Hoffenheim 1:1

Vzájemné zápasy mezi těmito celky patří víceméně k těm vyrovnanějším, tudíž se dá očekávat, že podobný výsledek jako u některého posledního vzájemného zápasu, uvidíme dnes.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Scally, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann, Neuhaus, Pléa – Thuram.
    Náhradníci: Sippel – Beyer, Jantschke, H. Wolf, Fraulo, Reitz, Herrmann, Borges Sanches, Lainer.
    Trenér: Farke

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Posch, Vogt, Kabak – Kadeřábek, Prömel, Samassékou, Baumgartner, Skov – Rutter, Kramarić.
    Náhradníci: L. Philipp – Rudy, F. Becker, Bischof, Bruun Larsen, Dabbur, Akpoguma, Nsoki, Damar.
    Trenér: Breitenreiter

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

1

1
    Hoffenheim se ujal úvodního výkopu nové sezóny.

1
    Pavel Kadeřábek poprvé centroval do vápna Gladbachu, jeho obrana tento centr odvrátila do bezpečí.

2
    Ve druhé minutě došlo k prvnímu přerušení hry, odpískán byl útočný faul hostů.

4
    Na první útočný výpad se vydali i domácí fotbalisté, kteří byli zastaveni až ve vápně hostů. Jelikož byl míč odvrácen hosty do zámezí, tak domácí fotbalisté zůstanou v držení míče.

6
    Jak se možná dalo očekávat, tak se i děje. Sledujeme velmi opatrný začátek od obou celků.

10
    Už se zdálo, že fotbalisté Gladbachu rozvinou svojí útočnou akci po pravé straně hrací plochy, ovšem v cestě za tímto cílem jim stál pomezní rozhodčí, který viděl míč již za autovou čarou.

11
    Jeden z hráčů Gladbachu zahrál zhruba na polovině hřiště rukou a sudí Siebert tuto situaci správně vyhodnotil – míč míří na kopačky Hoffenheimu.

12
    Útočné snažení Hoffenheimu vyústilo ve 12. minutě v první ofsajd.

13
    Thuram se dostal ve vápně Hoffenheimu do souboje 1 na 1 s obráncem Vogtem, všichni fanoušci domácích na stadionu se dožadovali pokutového kopu, který se nakonec nepíská.

13
    Žlutou kartu dostává Joe Scally (Mönchengladbach).

15
    První slibná standartní situace pro domácí! Po faulu obránce Posche přichází přímý kop.

15
    Žlutou kartu dostává Stefan Posch (Hoffenheim).

18
    První přímý kop domácích odhlavičkoval Vogt.

19
    Druhou žlutou, tedy červenou kartu dostává Stefan Posch (Hoffenheim).

21
    Na řadu přichází také první rohový kop zápasu. Zahrají ho fotbalisté Gladbachu.

22
    Míč různě poskakoval po vápně Hoffenheimu, ale nakonec skončil v rukou gólmana Baumanna.

23
    Žlutou kartu dostává Diadie Samassékou (Hoffenheim).

24
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassékou, přichází Stanley Nsoki.

25
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Ovšem pozor! Skóre dnešního duelu otevírají překvapivě hosté, kteří hrají v deseti. Kramarić dostal skvělou přihrávku od Ruttera do středu vápna, odkud předložil míč ROBERTU SKOVOVI, jenž propálil bezmocného Sommera – 0:1!

29
    První standartní situace také pro Hoffenheim. Přímý kop z levé strany bude zahrávat autor úvodního gólu Skov.

29
    Gólman Sommer tento centr vyboxoval a následný protiútok domácích byl zastaven rozhodčími z jednoduchého důvodu – ofsajd.

32
    Šance domácích! Pléa se dostal až na hranici vápna, odkud svoji střelou těsně minul pravou tyč branky Baumanna.

34
    Hráčům Gladbachu se nepovedla kombinace na pravé straně a snadno nabízejí míč svým protihráčům.

36
    Domácí fotbalisté ale čím dál více ohrožují branku Hoffenheimu. Další střela z kopaček Scallyho skončila vysoko nad brankou Baumanna.

38
    Baumgartner propasíroval míč po pravé straně vápna Gladbachu až na jeho střed, kde však jeho spoluhráč v souboji o míč fauloval.

39
    Další útočný faul hostů. Snaha Ruttera získat míč byla podle sudího Sieberta příliš přehnaná.

40
    Scally centroval na druhé straně do vápna Hoffenheimu, tento centr byl však dlouhý a pro obranu hostů snadný na odvrácení.

42
    Druhý rohový kop v zápase pro Gladbach.

42
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno! Parádně zahraná standartní situace ze strany domácích znamená vyrovnávací gól. Itakura posunul míč hlavou na RAMY BINSIBAJNÍHO, který vystřihl parádní nůžky – 1:1!

45
    Hoffenheim zahrával přímý kop z velké vzdálenosti od branky domácích, nakonec ji nijak neohrozil.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+2
    Střela z první, vyslaná od jednoho z domácích fotbalistů z hranice vápna, mířila vysoko nad branku hostů.

45+3
    Neuhaus vypálil v prvním poločase zřejmě jako poslední, tato střela prosvištěla nad břevnem hostující branky.

45+3

Je za námi zběsilý první poločas, ve kterém jsme viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Po opatrném začátku od obou týmů se na hřišti přiostřilo a od 19. minuty hraje Hoffenheim s deseti hráči v poli, Stefan Posch dostal dvě žluté karty v rozmezí čtyř minut. Ve 24. minutě sáhl kouč Breitenreiter k prvnímu střídání a na plac poslal čestvou posilu Nsokiho. Už za minutu, tedy v 25. minutě se hosté radovali z první vstřelené branky v novém bundesligovém ročníku – Hoffenheim rozjásal Robert Skov. Ve 42. minutě dokázali domácí fotbalisté vyrovnat na aktuálních 1:1, parádní trefou se prosadil Ramy Binsibajní.

46

46
    Na začátku druhého poločasu je vše tak, jak skončilo v tom prvním. Žádný z trenérů se nerozhodl pro střídání.

48
    Koné zastavil své protihráče na pravé straně hřiště odkopem na autové vhazování.

49
    Hosté zahodili brejkovou situaci a brejk byl okamžitě k vidění na druhé straně hřiště! Baumann vytěsnil střelu Scallyho na břevno.

51
    Binsibajní si nerozuměl s míčem u levého praporku na útočné polovině.

52
    Fotbalisté Gladbachu se však k míči dostali hned vzápětí a nadále vymýšlejí, jak ohrozí branku Baumanna.

52
    Koné prohrál souboj ve vápně a právě gólman Baumann má možnost odkopu od své branky.

53
    Marcus Thuram se ve vápně hostů prokličkoval až k další střele, která pro smůlu domácích mířila pouze do míst, kde stál připravený gólman Baumann.

54
    Domácí fotbalisté drží míč častěji než jejich soupeř a ve většině času druhého poločasu obklopují pokutové území Hoffenheimu.

56
    Mönchengladbach zahrával po faulu hostů přímý kop, hlavičkové zakončení Elvediho skončilo pouze nad brankou Hoffenheimu.

58
    Možná poprvé se od začátku druhého poločasu hosté dostávají k delšímu držení míče na jejich kopačkách.

59
    A pozor! Pavel Kadeřábek poslal k zemi domácího fotbalistu Pléu a Gladbach bude zahrávat přímý kop z velmi dobré pozice pro vstřelení vedoucí branky.

61
    Hofmann se ujal rozehrávky přímého kopu, ze kterého se snažil přímo ohrozit branku hostů, ale jeho střela skončila mimo, vedle pravé tyče.

62
    Velká šance domácích! Alassane Pléa vypálil z levé strany vápna na zadní tyč, jeho střelu vytěsnil povedeným zákrokem gólman Baumann na rohový kop.

63
    Hosté se zatím dobře brání, protože si dokázali poradit i s dalším rohovým kopem domácích.

64
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Kevin Akpoguma.

64
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Jacob Bruun Larsen.

66
    Marcus Thuram přistižen v ofsajdu, gólman Baumann se ujme rozehrávky z krátké vzdálenosti od vápna jeho týmu.

69
    Hráči Mönchengladbachu se opět rozmístili okolo pokutového území Hoffenheimu, odkud se snaží vymyslet ideální přihrávku do gólové šance.

70
    Hráči Hoffenheimu se už v podstatě pouze brání, gólman Baumann nyní odkopl míč tak daleko, že pro něj musel doběhnout druhý strážce branky Sommer.

71
    Příliš defenzivní hra se hostům nevyplatila a Gladbach trestá gólem! Pléa našel hraniční přihrávkou nabíhajícího MARCUSE THURAMA, který nekompromisně umístil míč k pravé tyči branky Baumanna – 2:1!

74
    Faul domácích fotbalistů nabízí po dlouhé době standartní situaci Hoffenheimu.

74
    Z přímého kopu se stal rohový. Také ten budou zahrávat fotbalisté v modrých dresech.

75
    Žlutou kartu dostává Kevin Vogt (Hoffenheim).

75
    Rohový kop byl domácí obranou úspěšně odvrácen a Gladbach je zpět v držení míče.

78
    Další obrovská šance domácích ve které byl opět Alassane Pléa. Ten dostal skvělou přihrávku na levou stranu hřiště, odkud uprchl většině svým protihráčům a zastavit ho musel až zákrok gólmana Baumanna, rohový kop pro Gladbach.

78
    O vítězi zápasu je zřejmě rozhodnuto! Alassane Pléa dnes hraje opravdu skvělý zápas, protože nyní připravil další branku pro svůj tým. Svoji přihrávkou našel NICA ELVEDIHO, jenž pohotovou střelou do pravé části branky Baumanna utnul šance Hoffenheimu na vyrovnání – 3:1!

80
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Muhammed Damar.

81
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Sebastian Rudy.

82
    Další střela z kopačky Pléy! Tentokrát mířila pouze doprostřed branky, kde stál dnes velmi vytížený gólman Baumann.

84
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Stefan Lainer.

86
    Domácí fotbalisté si poradili s dalším přímým kopem, který zahrával Hoffenheim a vše nasvědčuje tomu, že si připíší první tři body v novém bundesligovém ročníku.

89
    Poslední minuty dnešního zápasu jsou ve znamení klidné hry plné pomalé kombinace, oba týmy již mají o výsledku jasno.

89
    Marcus Thuram se ale přeci jen dostal do velké šance a nebyl daleko od svého dnešního druhého gólu! Ve vápně překonal dokonce i gólmana Baumanna, ale skvělý zákrok jednoho z obránců Hoffenheimu před odkrytou brankou mu zkazil případnou radost z gólu.

90
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Patrick Herrmann.

90

90+2
    Hosté útočí až do samého závěru zápasu. Další střelu některého z domácích fotbalistů zablokovala obrana Hoffenheimu.

90+3

Je dobojováno. Ve druhém poločase jsme viděli stejné množství gólu jako v tom prvním, tedy dva. Tentokrát se ale radovali pouze domácí, kteří vstřelili oba góly a radují se z prvního vítězství v novém bundesligovém ročníku. Od začátku druhého poločasu bylo jasné, že to bude mít Hoffenheim v deseti hráčích těžké a tato predikce se potvrdila. V 71. minutě poslal domácí tým do vedení 2:1 dnešní oslavenec Marcus Thuram a za sedm minut se měnilo skóre počtvrté. Na dvoubrankový rozdíl, tedy na 3:1 zvyšoval v 78. minutě Nico Elvedi a potvrdil tak výhru Mönchengladbachu.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 10:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:12.

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou. (17:27:42)

Filip Novák (KAM)

Branky: 42. Binsibajní (Itakura), 71. Thuram (Pléa), 78. Elvedi (Pléa) – 25. Skov (Kramarić)

Karty:   13. Scally (MNC) – 15. Posch (HOF), 23. Samassékou (HOF), 75. Vogt (HOF)   19. Posch (HOF)

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Scally (84. Lainer), Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – J. Hofmann (90. Herrmann), Neuhaus, Pléa – Thuram.
    Náhradníci: Sippel – Beyer, Jantschke, H. Wolf, Fraulo, Reitz, Borges Sanches.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Posch, Vogt, Kabak – Kadeřábek (64. Akpoguma), Prömel, Samassékou (24. Nsoki), Baumgartner (80. Damar), Skov – Rutter (64. Bruun Larsen), Kramarić (81. Rudy).
    Náhradníci: L. Philipp – F. Becker, Bischof, Dabbur.

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn

Diváci: 49 659