Vítkovice – Liberec 4:1 (kon.) | Sparta – Olomouc 2:3 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Vítkovice 1:5 (kon.)
Liberec – Sparta 5:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:1 (0:0, 0:1, 4:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 07.08.2022, 08:00 • Enteria arena, Pardubice • Turnaj O pohár primátora (junioři)

Ode mě je to v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (09:35:35)

Dnešní utkání druhého hracího dne turnaje O pohár primátora je u konce. Vítkovice parádní třetí třetinou otočily vývoj zápasu, když ji vyhrály 4:0 a slaví tak další výhru na turnaji. Hned dvakrát se dokázaly prosadit do prázdné branky. Vítěznou branku si nakonec připisuje Kotásek.

44:48
    Vítkovice právě vstřelily branku! Další kotouč v prázdné liberecké brance. Tentokrát se z vlastní poloviny prosadil MATĚJ ŠTIAK. Vítkovice ukázkově otočily vývoj.

44:27
    Hosté to znovu zkouší v šesti.

44:14
    Vítkovice právě vstřelily branku! O osudu dnešního zápasu je pravděpodobně rozhodnuto. Z vlastní poloviny se do prázdné branky prosadil TOMÁŠ TOBOLA a vstřelil tak třetí branku svého týmu.

44:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

43:55
    Liberec zkouší hru bez brankáře.

43:26
    Štiak si nahodil kotouč na branku soupeře a získal útočné pásmo pro svůj tým.

43:11
    Liberec je v plném počtu.

41:36
    Vítkovice se nemohou usadit v útočném pásmu, znovu jsou ve střední třetině.

41:11
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Duschka – 2 min., sekání.

39:39
    Vítkovice právě vstřelily branku! Domácí tým otáčí zápas a jde poprvé do vedení. ALEX KOTÁSEK si našel puk na modré čáře a přesnou střelou ze zápěstí poslal puk přesně pod horní tyčku branky soupeře.

39:30
    Nepovedená rozehrávka Liberce končí zakázaným uvolněním.

38:09
    Hodně špatnou rozehrávku předvedl hostující tým, ale Tobola pálil vedle liberecké klece.

37:29
    Michal Činčala dostal přesnou nahrávku zpoza branky a vypálil. Tvrdý pokus skončil vedle branky.

36:25
    Z většího úhlu zkusil zakončit Bačkovský. Bartošák byl pozorný a kotouč nepustil za sebe.

34:15
    Na modré si puk našel Kalandra a okamžitě vypálil. Důrazný pokus skončil ve výstroji Hambálka.

33:21
    Smolkovo důrazně nahození na branku z vlastní poloviny nadělalo Hambálkovi lehké problémy.

32:40
    Jenčovský se hned po vhazování dostal k odraženému puku a pálil nad branku Vítkovic.

32:01
    Koštoval nebezpečně nahazoval kotouč před branku. Ani teč však nepřekazila Bartošákovi v zákroku.

30:55
    Vítkovice právě vstřelily branku! Máme srovnáno. Martin Kubík si vyměnil kotouč s Josefem Krejsou a poté perfektně našel na levé straně MATĚJE PRČÍKA, který přesnou ranou mezi nohy Hambálka vyrovnal stav utkání.

30:18
    Vítkovice jsou v plném počtu.

30:01

Další třetina začne přibližně v 9:11.

Druhá třetina je u konce. Konečně jsme v ní viděli i branku, kterou si připsal Ludvík Lysoněk po nahrávce Lukáše Meisela. Liberec se herně výrazně zvedl ve druhé třetině, z čehož i rezultovala vedoucí branka. Hosté navíc začnou třetí třetinu v přesilové hře po vyloučení Milaty.

30:00

29:33
    Vítkovický Tobola se uvolnil a v oslabení prozkoušel pozornost Hambálka.

29:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

28:25
    Nepovedený úvod liberecké přesilovky, Vítkovice vyhazují.

28:18
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Milata – 2 min., podrážení.

28:00
    Nepřesný přechod Činčaly přes modrou čáru končí ofsajdem.

27:24
    Chaloupka si hned po vhazování našel prostor na modré čáře a svižnou střelou napálil beton Hambálka.

27:16
    Nepřesné vyhození libereckých hráčů končí icingem.

26:20
    Vítkovický tým se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, chybí mu však střelba.

25:25
    Liberec právě vstřelil branku! Konečně jsme se dočkali úvodní branky zápasu, do vedení jdou hosté. Lukáš Meisel předložil mezi kruhy přesnou nahrávku na neobsazeného LUDVÍKA LYSOŇKA, jehož rána pod víko domácí branka byla nechytatelná.

25:17
    Zakázané uvolnění Vítkovic, které se v posledních minutách primárně brání.

24:34
    Z velkého úhlu zkusil Bartošáka překvapit Pérez, domácí brankář udržel beton na ledě a kotouč vyrazil.

23:36

23:31
    Další vyhození Vítkovic, jejich oslabení se blíží ke konci.

23:07
    Samuel Fiala dostal pas na levý kruh a střelou ze zápěstí pálil vedle vítkovické klece.

22:26
    Nepřesný vítkovický přechod do útočného pásma končí ofsajdem.

22:15
    Dobrá obranná práce Vítkovic, kotouč končí ve středním pásmu.

21:54
    Meisel vypálil z vrcholku pravého kruhu. Bartošák po teči jeho pokus ztlumil na hrudi, následovala šarvátka.

21:36
    Krejsa – 2 min., sekání.

21:18
    I o další střelecký pokus Vítkovic se postaral Prčík. Tentokrát jeho důrazný pokus skončil vedle branky.

20:42
    Od modré vyzkoušel své štěstí Prčík, po zásahu Hambálka se přerušuje hra.

20:22
    Zatím největší šance domácích. Zcela volný Chlán dostal nahrávku na levý kruh a z voleje trefil hruď libereckého brankáře.

19:44
    Do slibné pozice se dostali vítkovičtí hráči, z pásma je však vyhání přihrávka rukou.

19:30
    Až příliš rychlý byl Liberec při přechodu přes modrou čáru a píská se ofsajd.

19:04

18:36
    Ridera se nemůže usadit v útočném pásmu, další vyhození končí za Bartošákem.

17:04
    Duschka – 2 min., držení.

16:55
    Domácí Michal Činčala se protáhl kolem pravého mantinelu a vypálil. Svižný pokus skončil na betonu libereckého strážce branky.

15:41
    Úvodní tlak druhé třetiny si vytvořili domácí, Prčík od modré pálil do betonu Hambálka.

15:01

Další třetina začne přibližně v 8:45.

Úvodní třetina je minulostí, branku jsme v ní neviděli. Naopak byly k vidění dvě vyloučení, nejprve na trestnou lavici zamířil domácí Smolka, poté liberecký Lysoněk. O něco aktivnějším týmem byl v první třetině ten vítkovický, nicméně příliš atraktivní hokej jsme neviděli.

15:00

14:36
    Odražený puk si našel mezi kruhy Kubík a pohotově vypálil. Hambálek skrytou střelu vyrazil před sebe.

14:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

13:33

13:15
    Dlouhé vyhození libereckého týmu přes všechny čáry, Vítkovice to s využitím přesilovky budou mít obtížné.

11:58
    Vítkovice skvěle kombinovaly v útočném pásmu a Prčík pálil do betonu libereckého brankáře.

11:41
    O první střelu přesilovky se postaral René Smolka, jehož dělovka od modré skončila na výstroji Hambálka.

11:33
    Lysoněk – 2 min., hrubost.

10:22
    Aktuálně se hra odehrává ve středním pásmu, na puku Liberec.

09:44
    Mikuláš Jenčovský si na modré čáře našel kotouč a vypálil. Tvrdý pokus letěl však výrazně vedle branky.

09:01
    Štiak se šikovně uvolnil v útočném pásmu a vypálil. Dobrý pokus vyrazil dobře postavený Hambálek do rohu.

08:38

07:37
    Na modrou čáru dostal pas Koštoval a okamžitě pálil. Schovaný pokus ze zápěstí skončil na betonu Bartošáka.

06:38
    Smolka – 2 min., napadení.

06:12
    Odražený kotouč si před vítkovickou brankou našel Przybyla a pohotově pálil. Bartošák proti němu vytasil levý beton.

05:25
    Na modrou čáru se odrazil kotouč pro Puchalu, který následnou střelou našel lapačku Hambálka.

04:16
    První větší příležitost zápasu. Lazár se protáhl kolem pravého mantinelu a poté bekhendem zakončil do hrudi Hambálka.

02:57
    Ve středním pásmu se o průnikovou kolmici snažil Culek, puk byl ale výrazně nepřesný.

02:10
    Hosté se znovu dostali do útočného pásma, kde však větší rozruch nezpůsobili.

01:18
    Poprvé se dopředu dostali i hosté z Liberce, Bartošák větší práci neměl.

00:47
    Úvodní pokus si z levého kruhu připsal Činčala, který zamířil do betonu Hambálka.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Smolka) – Smolka, Kotásek, Prčík, Puchala, Kosina, Chaloupka – Kalandra, Lazár, Krejsa, Tobola, Chlán, Činčala, Kubík, Štiak, Milata
    Trenér: Pavel Trnka

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Krátký) – Meisel, Culek, Koštoval, Hladík, Jakubec, Duschka, Rybář, Jenčovský – Matas, Pérez, Jansa, Fiala, Hois, Bačkovský, Lysoněk, Przybyla, Vodlan, Janata, Hrabčák
    Trenér: Richard Lobo.

Vítkovická Ridera má po prvním hracím dni na kontě jednu výhru a jednu prohru pro nájezdech. Tým z Ostravy nejprve porazil pražskou Spartu 4:2 a následně prohrál po samostatných nájezdech s Olomoucí 2:3. To Bílí Tygři nezískali v prvním hracím dni ani jediný bod. Nejprve nestačili na Olomouc vysoko 1:6 a následně prohráli 1:3 s domácím Dynamem.

Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci turnaje O pohár primátora se v pardubické enteria aréně utkají junioři Vítkovic a Bílých Tygrů z Liberce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 31. Prčík (Kubík, Krejsa), 40. Kotásek, 45. Tobola, 45. Štiak – 26. Lysoněk (Meisel)

Trenér: Richard Lobo