Vítkovice – Liberec 4:1 (kon.) | Sparta – Olomouc 2:3 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Vítkovice 1:5 (kon.)
Liberec – Sparta 5:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Sparta Praha
2:3 (1:1, 1:0, 0:1)
HC Olomouc
Neděle 07.08.2022, 10:00 • Enteria arena, Pardubice • Turnaj O pohár primátora (junioři)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci turnaje O pohár primátora se v pardubické enteria aréně utkají junioři pražské Sparty a Olomouce.

Sparta v úvodním hracím dni skončila bez jediného bodu a krčí se na předposledním místě pětičlenné tabulky. V úvodním utkání nestačila na domácí Dynamo poměrem 2:5 a následně podlehla 2:4 i Vítkovicím. Junioři Olomouce jsou na tom výrazně lépe, když s pěti body ze dvou zápasů okupují druhou příčku tabulky. Na úvod si Hanáci poradili s Libercem 6:1 a poté porazili Vítkovice 3:2 po samostatných nájezdech.

HC Sparta Praha: Suk (Přikryl) – Bartoň, Červenka, Davida, Horáček, Šeba, Tůma, Zamazal E. – Bareš, Höli, Hrabík, Křišťan, Mácha, Novák, Odehnal, Senčák, Zamazal D., Žmola, Višneuskly

HC Olomouc: Frgál (Nowal) – Panáček, Kočí, Sedláček, Drábek, Compel – Kalman, Ruda, Kučera, Fasner, Janech, Tomeček, Havel, Lichner, Matašovský, Adam, Belan, Pigl, Naiman

Rozhodčí: Kis – Šafr, Mikula.

00:01

00:46
    Jako první se do útočného pásma dostala Olomouc, dlouho tam však nevydržela.

00:56
    Sparta právě vstřelila branku! Bleskový brejk pražského týmu končí úvodním gólem zápasu. Allaxandr Višneuskly přešel s pukem modrou čáru a přesnou nahrávkou před prázdnou branku exkluzivně předložil puk ADAMU MÁCHOVI, který se před prázdnou brankou nemýlil.

02:46
    Jan Kučera se pohotově dostal do útočného pásma, kde si vyjel na střed a vypálil na vyrážečku Suka.

03:18
    Další útok olomouckého týmu zastavuje ofsajd.

03:36
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Janech – 2 min., nedovolené bránění.

03:53
    Nepřesná kombinace na modré čáře vyhání Spartu do středního pásma.

04:35
    Stejný scénář se opakuje i nyní. Sparta zůstává v přesilovce bez střely na branku.

05:20
    Špatná rozehrávka brankáře Suka končí zakázaným uvolněním. Spartě se přesilovka vůbec nedaří.

05:36
    Olomouc je v plném počtu.

06:52
    Hodně se hraje ve středním pásmu. Úvod zápasu doprovází spousta nepřesností.

07:37
    Útok Sparty končí ofsajdem, Ondřej Hrabík byl na modré příliš rychlý.

08:31
    David Senčák dostal pas na útočnou modrou, zavezl puk do pásma a poté vypálil na vyrážečku Frgála, od níž se kotouč stěhoval do ochranné sítě.

09:35
    Obrovská šance domácího týmu. Petr Křišťan dostal přesný puk na útočnou modrou čáru a mířil sám na branku. Frgál však proti němu vytasil beton a kotouč vyrazil.

10:37
    Michal Tomeček si nepohlídal ofsajdové postavení při přechodu modré čáry, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

10:58
    Opět byl na ledě vidět Tomeček, který na pravé straně pásma získal náskok a cpal puk před branku. Suk i za pomocí obrany jeho nabídku lapil.

10:58
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Horáček – 2 min., hrubost.

11:33
    Svižnou ránu vyprodukoval od modré čáry hostující Drábek. Suk jeho pokus našel v lapačce.

12:35
    Olomouc právě vstřelila branku! Máme vyrovnáno, Olomouc využívá přesilovou hru. Stanislav Ruda zavezl puk do útočného pásma a vypálil do vyrážečky Suka, od níž puk putoval přímo na osamocenou hůl ADAM HAVEL, který už neměl problém doklepnout puk do sítě.

13:50
    Olomouc se chytrou kombinací ve středním pásmu dostala do další slibné šance. Belan zakončoval z bezprostřední blízkosti do výstroje Suka.

14:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

14:50
    První perioda se dohrává ve středním pásmu.

15:00

Úvodních patnáct minut je za námi. K vidění byly hned dvě branky. Už na konci první minuty se po dobré kombinaci prosadil domácí Mácha, na jehož trefu reagoval až Havel využitou přesilovkou ve třinácté minutě.

Další třetina začne přibližně v 10:46.

15:01

15:32
    Do obrovské šance se v úvodu třetiny dostal Odehnal, který dostal puk před odkrytou polovinu branky, kam však na poslední chvíli dokázal vložit vyrážečku Frgál a šanci zneškodnit.

16:46
    Do rychlého brejku se dostala Olomouc, zakončením to ale neskončilo.

18:15
    Dlouhé nahození Sparty nekončí zakázaným uvolněním, Pražané tak mohou hrát v útočném pásmu.

18:45
    Rychlý pas před branku dostal Hrabík, který z blízkosti nedokázal přehodit beton Frgála.

19:50
    Z velkého úhlu dostal prostor pro střelu Lukáš Novák. Jeho pokus lapil Frgál.

21:04
    Z pravého kruhu se rozhodl přes soupeře vypálit Matašovský. Zblokovaný pokus skončil v ochranné síti nad brankou Suka.

22:22
    Aktuálně se hraje v obranném pásmu Sparty. Hostující Olomouc však není schopná příliš zaměstnat Suka.

22:28
    Zakázané uvolnění Sparty.

23:15
    Adam Kalman zkusil důrazně vypálit od modré čáry. Dvakrát sražený puk skončil za brankou Sparty.

24:02
    O další olomoucký pokus od modré čáry se postaral Drábek. Suk jeho projektil našel mezi betony.

24:24
    Olomouc dokázala přečíslit svého soupeře ve středním pásmu, do zakončení se však nikdo z červené trojice nedostal.

24:50
    Sparta se v posledních minutách opravdu pouze brání. Olomouc ji nepouští k žádnému útočení.

25:30
    Olomoučtí šli dva na jednoho. Tomeček se nakonec překvapivě rozhodl řešit celou akci individuálně a napálil pouze tyč.

26:25
    Další olomoucký tlak zastavuje odpískaný ofsajd.

27:24
    Pár diváků v aréně může sledovat řadu nepřesností na obou stranách.

28:15
    Až příliš rychlý byl Panáček při přechodu přes útočnou modrou čáru, píská se ofsajd.

29:01
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

29:07
    Sparta právě vstřelila branku! Domácí se opět vrací do vedení. David Šeba si vyměnil kotouč s Ondřejem Hrabíkem a následně našel DAVIDA SENČÁKA na modré čáře, který se nebál vypálit. Jeho přízemní kotouč nakonec skončil mezi betony brankáře Frgála.

30:00

Druhá třetina nabídla jedinou branku. O tu se v závěrečné minutě postaral David Senčák překvapivou střelou od modré čáry, která skončila mezi betony Frgála. Olomouc ale byla v drtivé většině periody lepším týmem, avšak nedokázala skórovat.

Další třetina začne přibližně v 11:11.

30:01

31:31
    Michal Tomeček dostal přesnou nahrávku do předbrankového prostoru. Na překonání Suka byl však příliš blízko.

33:00
    Úvod třetí třetiny je rozháraný, ani jeden z týmů nedokáže na delší čas udržet puk na svých holích.

33:05
    Teď se píská postavení jednoho z olomouckých útočníků v brankovišti.

34:04
    Po dobrém střídání se mohl do brejku dostat Adam Mácha, který si ale nepohlídal ofsajdové postavení.

36:50
    Nepřesná rozehrávka Olomouce končí zakázaným uvolněním.

36:52
    Dnešní utkání, bohužel, nenabízí příliš hokejové krásy. Často jsou k vidění zbytečné ztráty a nedotažené akce.

37:39
    Zbytečná a nepřesná rozehrávka sparťanské obrany končí icingem.

38:59
    Vysoký kotouč z olomouckých holí končí až u brankáře Frgála.

39:36
    Jakub Naiman se podle rozhodčích pozdě vrátil z ofsajdového postavení.

40:44
    Olomoucká akce po pravém mantinelu úspěšná nebyla. Sražený kotouč skončil v ochranné síti.

40:57
    Sparta rychle přečíslila soupeře a Bareš zakončoval sám z pravého kruhu, napálil však jen beton brankáře.

42:18
    Zašlápnutý puk v rohu kluziště, vhazovat se bude v obranném pásmu Olomouce.

42:58
    Olomouc právě vstřelila branku! Dvě minuty před koncem máme srovnáno. Od modré čáry vypálil Václav Kočí, jehož pokus vyrazil Suk jen před sebe, kde byl připraven MICHAL TOMEČEK a bez problému zametl puk do odkryté branky pražského celku.

43:29
    Sparta se hned snažila odpovědět z brejku, Frgál si však na všechny pokusy domácích počíhal.

44:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

44:08
    V obrovské šanci se objevil domácí Höll, jemuž vyplaval kotouč na středu pásma, z voleje ale pálil pouze do vyjetého Frgála.

44:50
    Jakub Naiman mohl rozhodnout o vítězství pro svůj tým v samotném závěru, když se řítil sám na Suka, ale nedokázal puk procedit za sparťanského brankáře.

45:00

Olomouc dokázala v závěru třetí třetiny vyrovnat, čímž zápas dostala do samostatných nájezdů, které následují. Pojede se pět sérií.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel hostující Kučera, který se snažil vypálit, ale našel jen lapačku Suka.

1. série
    0:0
    O podobné zakončení se pokusil na druhé straně Odehnal, ani on neuspěl.

2. série
    0:0
    Olomoucký Tomeček se pustil do protisměrné kličky, která mu ale nevyšla.

2. série
    0:0
    Sparťan Hrabík provedl bekhendový blafák, který neskončil v brance.

3. série
    0:0
    Ani bekhend Matašovského neskončil v síti.

3. série
    0:0
    Za Pražany jel Tůma, kterému se nájezd vůbec nepovedl.

4. série
    0:0
    Příliš pomalý nájezd Pigla brankou neskončil.

4. série
    0:0
    Novákova blesková střela skončila vedle branky.

5. série
    0:1
    Fasner propálil Suka mezi betony – 1:0.

5. série
    1:1
    I Senčák procedil kotouč mezi betony soupeřova brankáře.

6. série
    1:1
    Višneuskly se pustil do střely, která mířila do výstroje brankáře.

6. série
    2:1
    Fasnerovy rychlé ruce úřadovaly i podruhé a Olomouc má bonusový bod.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Autorem vítězné branky je FASNER.

Dnešní utkání je u konce. V nájezdech ho rozhodl Fasner, který se dokázal prosadit hned dvakrát, díky němu tak bere olomoucká Mora bonusový bod za výhru po samostatných nájezdech.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (11:39:05)

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 1. Mácha (Višneuskly), 30. Senčák (Šeba, Hrabík) – 13. Havel (Ruda, Adam), 43. Tomeček (Kočí, Kučera), rozh. náj. Fasner